Борислав Береза Народний депутат 8 скликання

Закон про спецконфіскацію становить небезпеку для людей, не причетних до Януковича

Віктор Янукович

Дивує, що творці закону принципово не хочуть створювати адресний законопроект, який стосувався б саме грошей Януковича

Вчора комітет з протидії корупції проводив експертизу на наявність корупціогенних чинників проекту закону України про спецконфіскацію №5142, поданий Кабміном. Законопроект визнано корупціогенним. Треба визнати, що цей законопроект об’єктивно вже набагато кращий, ніж попередні, хоча і не знайшов підтримки нашого комітету.

Також він не знайшов підтримки наших європейських партнерів. Про це можна зробити висновки з листа-відповіді, підписаного послом ЄС в Україні Х'юго Мінгареллі на звернення від Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності щодо оцінки проекту закону України про спецконфіскацію №5142, поданого Кабміном. Хочу навести цитати з його листа:

«В контексті судової реформи, яка триває, прийняття нинішнього проекту про конфіскацію в цивільно-правовому порядку в Україні не є бажаним... Ми рекомендуємо Україні зосередитися на імплементації існуючих законодавчих актів, прийнятих у рамках процесу лібералізації візового режиму, а не створювати ще одну процедуру...»

Але головне, що бентежить у цьому законі, – це те, що є небезпека застосування його до осіб, які не мають відношення до Януковича і його поплічників. А потім будь-який громадянин України, який попаде під цей закон, повинен буде через довгі судові тяжби повертати своє майно. Але не факт, що, маючи рішення суду, він зможе його повернути. Україна просто не виконує судові вирішення ЄСПЛ і зараз перебуває на першому місці в Європі з невиконання. Гроші на виконання рішень не закладаються до бюджету.

Нам дуже важливо конфіскувати гроші Януковича. І у нас для цього є всі інструменти та закони. Але вже немає часу. Дивує, що творці закону принципово не хочуть створювати адресний законопроект, який стосувався б саме грошей Януковича. Чому? Запитайте в них. Багато депутатів, що не входять в коаліцію, готові були його написати, але всім відомо, що в залі коаліція голосує лише за свої закони, які стосуються економіки. А коаліційні депутати не хочуть писати адресний закон.

Вважаю, що якщо метою є повернення в казну України грошей, вкрадених Януковичем, то не варто шукати прийоми, а треба їх конфіскувати, використовуючи ті закони, що у нас є, або ж написавши закон про адресну конфіскацію цих грошей як безхозних. Мені набридли спроби деяких політиків протягнути свої схеми, прикриваючись патріотичними гаслами. Так вони робили всі 25 років. Казали, що піклуються про інтереси народу, а збільшували свої накопичення. Маєте сумніви? Тоді погляньте результати е-декларування.

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: