Хто розвалює Євросоюз

  • Олександр Хара
   Експерт-міжнародник
  • 5 Березня, 13:19
  • Розсилка

  Зараз європейська спільнота дійсно переживає складні часи в ідеологічному плані.

  Зараз європейська спільнота дійсно переживає складні часи в ідеологічному плані. Друге, це фінансово-економічна криза. Є питання ймовірного виходу із Євросоюзу Британії. Нові члени Євросоюзу незадоволені тим, що не мають великого впливу. У них є економічні проблеми, а рішення приймаються старою Європою. Але це все не на стільки критично, щоб сказати: Євросоюз розвалюється.

  Над розвалом ЄС працюють росіяни. Це перша їх мета, а друга – роз’єднати Вашингтон і європейські сили. Маючи такого необ’єднаного геополітичного гравця, Росія зможе домінувати на європейському континенті. Тому росіяни підтримують деякі країни всередині європейської спільноти. Це крайні праві, консерватори, які не люблять ЄС і хочуть суверенних держав. Ще підтримують лівих, які борються із домінуванням Америки у світі. Розколюють по лінії бізнесу, шантажують ядерною зброєю. І роздмухують чутки й ідеї про розвал Євросоюзу, розвал Сполучених Штатів, що долар це папірець, він обвалиться і цієї імперії не буде.

  Але політична система Штатів дозволяє знаходити інновації і виходити із кризових ситуацій, знаходити щось нове. Вони вирвались із рецесії і тепер мають ріст плюс 2,4%. А це була країна, яка першою зазнала удару кризу, яка після них пішла по світу далі. Тепер їх американська економіка не лише одужала, а й набрала швидші темпи розвитку, ніж європейці. На фоні сповільнення розвитку Китаю, США виглядає доволі бадьорими. Їхня демократична система має ДНК, яке дозволяє їм підвищити живучість і змінюватися у відповідності до викликів і загроз часу. А такі системи як радянська чи російська мають ресурсну стелю розвитку. Поки ціна на нафту і газ є високою – вона розвивається. Якщо ціни падають, то перспектив у них теж немає.

  Але росіяни намагаються нав’язати всьому світу, що є криза і краще інтегруватися з ними, аніж із європейцями чи американцями. Росія велика лише з точки зору території ракетно-ядерного потенціалу. Більше її величі ні в чому немає – ні в економіці, ні в технологіях. Вже не кажу про кількість нобелівських лауреатів, випущених книжок, кандидатських дисертацій і цитування наукових праць.

  Источник: Обозреватель

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди співпадають з позицією редакції «Главкома»
  Комментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Олексій Заводюк
  Олексій Заводюк

  Веб-девелопер, програміст, музикант, блогер, громадський активіст

  Костянтин Боровой
  Костянтин Боровой

  Російський політик

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ