Чи варто Україні відповідати симетрично на польську «геноцидну» помилку?

  • Микола Княжицький

   народний депутат

  • 5 Серпня, 2016, 17:21
  • Розсилка

  Зараз у протистоянні з ворогом на сході і продажному цинізмі деяких старих європейських націй поляки мають залишатися нашими природніми союзниками

  Депутат Мусій запропонував вшанувати пам'ять українців, що постраждали від геноциду поляків у період 1919-1951 років на Волині, Галичині і Закерзонні. Мусія обрали від Сокальського району Львівщини. Мій дід Антін Васько і бабуся Парасковія Васько (у дівоцтві- Турко) теж походять з цього району на кордоні з Волинню. Про українсько- польське протистояння я знаю з дитинства...  Деколи ці стосунки нагадували приниженням колонізаторами аборигенів, деколи- конфлікт майже внутрішньо-сімейний, як у «Кайдашевій сім'ї», а деколи демонстрували найбільшу дружбу, яку не зруйнували навіть роки збройної боротьби. Який геноцид? Наше взаємне дурне геноцидозвинувачення нівелює оцінку справжнього геноциду- голодомору українців і знищення поляків сталіністами та гітлерівцями. Взаємні трагічні помилки, які привели до тисяч смертей- так. От і зараз чергову помилку зробив Сейм Польщі. А нам пропонують у відповідь зробити дурість. Ми завжди орієнтувалися на поляків.

  Але за останні роки продемонстрували, що можемо бути мудрішими і сильнішими від багатьох європейських народів. Зараз у протистоянні з ворогом на сході і продажному цинізмі деяких старих європейських націй поляки мають залишатися нашими природніми союзниками. Тому відповідь наша на польську помилку має бути не симетричною, такою, що не відштовхне західних сусідів на потіху східним, а дозволить винести уроки з минулого заради майбутнього.
  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди співпадають з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Ігор Ейдман
  Ігор Ейдман

  Соціолог

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Дмитро Корнійчук
  Дмитро Корнійчук

  Президент Центру інноваційного консалтингу «КДА»

  Лариса Ніцой
  Лариса Ніцой

  Письменниця

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ