Три роки Самообороні Майдану. Барикади перемістилися на схід

  • Андрій Парубій

   Голова Верховної Ради

  • 1 Грудня, 2016, 18:58
  • Розсилка
  Київ повстав, повстала вся Україна і сотні, тисячі українських громадян почали сходитися на Михайлівську
  Київ повстав, повстала вся Україна і сотні, тисячі українських громадян почали сходитися на Михайлівську

  Сьогодні, 1 грудня, ми відзначаємо три роки від дня створення Самооборони Майдану

  В ніч з 30 листопада на 1 грудня вирішувалося майбутнє України. Брутальний розгін і побиття студентів силовиками стало сигналом для всіх небайдужих українців. Існувала небезпека повної окупації України, а режим Януковича мав стати всього лиш тимчасовою російською окупаційною адміністрацією. У нас був вибір – знову бути колонією Москви чи повстати.

  На ранок на Михайлівській площі ми голосно закликали: «Київ, вставай!». І Київ повстав, повстала вся Україна і сотні, тисячі українських громадян почали сходитися на Михайлівську. Тоді у промові біля пам’ятника княгині Ольги я сказав: «Сьогодні серце України б’ється тут, на Михайлівській площі, сьогодні тут Україна і ми стоїмо на передовій…» Відтоді і досі ми стоїмо на передовій боротьби.

  У Михайлівському Золотоверхому монастирі, який став для нас першим прихистком, ми почали формувати з добровольців Самооборону Майдану.

  Вже у сформованих колонах ми повернулися на Майдан, щоби всі бачили, українці – нескорені. Злочинному режиму не вдалося нас залякати, ми будемо боротися за Незалежність.

  1 грудня ми збудували перші барикади. На барикадах виникали перші сотні Самооборони. Того вечора я зібрав першу нараду обраних на барикадах сотників. Ми почали нашу боротьбу на Михайлівській площі, у стінах Михайлівського монастиря – нашої одвічної твердині і обрали символом Самооборони Майдану – зображення Архистратига Михаїла, – носили його на своїх щитах немов би середньовічні українські лицарі.  Революція гідності – не закінчилася, як думають багато політиків. Наші барикади, наші намети перемістилися на схід. Зараз це лінія зіткнення, це фронт війни з екзистенційним, споконвічним ворогом України – імперською Росією.

  Тисячі бійців Самооборони Майдану рушили на боротьбу з російським окупантом на дальні барикади на схід.

  У цей день хочу згадати і пом’янути всіх наших соратників, всіх бійців Самооборони Майдану, які віддали своє життя за Незалежність України, за свободу, за гідність всіх українців.

  Наша боротьба триває! Ми переможемо!

  Джерело: блог Андрія Парубія

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди співпадають з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Олексій Заводюк
  Олексій Заводюк

  Веб-девелопер, програміст, музикант, блогер, громадський активіст

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Олена Білозерська
  Олена Білозерська

  Боєць Української добровольчої армії 

  Дмитро Корнійчук
  Дмитро Корнійчук

  Президент Центру інноваційного консалтингу «КДА»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ