«Викликати лікаря можна, коли людина реально помирає». Українка розказала про те, як працює польська медицина

«Викликати лікаря можна, коли людина реально помирає». Українка розказала про те, як працює польська медицина
До сімейного лікаря, до звичайного терапевта, потрапити не легко, треба чекати кілька днів, допоки дійде черга, - журналістка

«Якщо ви викличете лікаря чи швидку, а виявиться, що ви, на думку лікаря, могли б справитися самі, то ви заплатите величезну суму»

Головна редакторка газети для українців у Польщі «Наше слово» Христина Заник стверджує, що у Польщі можна викликати швидку лише у ситуації, коли людина реально помирає, інакше хворий заплатить величезну суму за послуги лікаря. Про це журналістка розповіла в інтерв’ю «Главкому».  

Заник пояснила, що у Польщі є державна медицина і є приватна. «Людина, яка оформлена офіційно, роботодавець сплачує соціальні відрахування за неї, може користуватися державною медициною. Наприклад, я користуюся. Як це відбувається на практиці? Якщо я хвора, а сьогодні місць немає, потрібно прийти завтра вранці, будуть відкриватися черги, запишемо, коли буде місце. Це означає, що ви сьогодні з температурою прийшли, вам відмовили, завтра ви приходите на 7 ранку, запишетеся на 15-ту годину. Тобто з моменту звернення стільки часу ви не отримали допомогу, хоч можете почуватися дуже погано», - розповіла редакторка газети.

Заник говорить, що і до сімейного лікаря, до звичайного терапевта, потрапити не легко, треба чекати кілька днів, допоки дійде черга. «А буває так, що ви чекаєте в черзі, а вам кажуть, що прийом закінчено, приходьте завтра. Так працює державна медицина. Якщо ви хочете потрапити до вузького спеціаліста, то слід записуватися на місяць вперед, бо просто немає місць. Люди записуються за місяць, два, три, залежно від того, який це фахівець, у якій галузі», - зазначила журналістка.

За словами редакторки газети для українців у Польщі, завжди можна звернутися до приватної клініки, але це не дешево. «Один візит до приватного лікаря може коштувати 200 злотих, це немалі гроші, і це тільки консультація», - наголосила журналістка.  

Що ж до обмежувальних заходів через поширення коронавірусу, то Заник говорить, що в Польщі в громадських закладах треба обов’язково мати рукавички. «Плюс буде впроваджений ліміт людей, які перебувають в магазині. Тиждень тому почали ставити пластикові перегородки між продавцем і покупцем, щоб вони не контактували так близько одне з одним. Клієнти не можуть підійти до продавця на менше ніж на два метри, працює таке обмеження, щоб черга не була близько до продавця. На вулицях багато людей в масках, більше ніж раніше, але немає обов’язку їх носити», - зауважила Заник.

До відома, з 1 квітня у Польщі запровадили більш жорсткий карантинний режим.

Зазначимо, що третина українців втратили у Польщі роботу через пандемію Covid-19.

До слова, напередодні президент Польщі підписав антикризову програму на €45 мільярдів.

Читайте більше:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: