Майк Пенс - соратник Трампа і ймовірний наступний віце-президент США

Майк Пенс - соратник Трампа і ймовірний наступний віце-президент США
Майк Пенс та Дональд Трамп

За плечима ймовірного майбутнього віце-президента США Майка Пенса - багаторічний досвід роботи в Конгресі та на посту губернатора. Саме цей політик може стати сполучною ланкою між Трампом та республіканцями.

Тверезомислячий, спокійний, лояльний, розважливий, стриманий, дипломатичний, красномовний. Саме такими словами ЗМІ описують американського політика Майка Пенса, який може стати наступним віце-президентом США. Сам він називає себе «християнином, консерватором та республіканцем - у такій послідовності».

Ще в середині липня, коли Дональд Трамп заявив, що визначився зі своїм кандидатом на посаду віце-президента, аналітики розцінили цей крок як стратегічний хід. Адже Пенс міг би стати сполучною ланкою між Трампом та найконсервативнішими колами республіканців, які мають мало спільного з новообраним президентом. Приміром, між спікером Палати представників Конгресу Полом Раяном та Трампом виник конфлікт через сексистські висловлювання останнього щодо жінок, які чути на відеозаписі 2005 року. Попри це Раян називає себе «великим фанатом» Пенса.

Трамп та Пенс теж не завжди однієї думки

Британське видання The Telegraph повідомляло, що Трамп хотів призначити на посаду віце-президента когось, хто зміг би допомогти йому проштовхнути його ідеї в Конгресі. А Пенс після 12 років роботи в американському парламенті має чимало корисних знайомств.

Однак і він не завжди погоджується з Дональдом Трампом. Так, 57-річний Пенс заявляв про «корумповану систему» в Росії, у той час як Трамп не раз вихваляв Путіна. Раніше Пенс виступав за вільну торгівлю, а це - цілковита протилежність поглядам Трампа. Він також висловлювався проти вимог Трампа заборонити мусульманам в'їзд до країни.

Християнин-євангеліст Пенс виріс у штаті Індіана в родині, що належала до середнього класу, - він 30 років одружений. Після закінчення юридичного факультету працював, серед іншого, адвокатом та радіоведучим на консервативній радіостанції.

Проти абортів та сексуального розмаїття

Пенс, який із 2013 року обіймає посаду губернатора Індіани, має крайні консервативні погляди. Так, він відкидає ідею одностатевих шлюбів та виступає проти абортів. У 2000 році політик закликав Конгрес виділити кошти на фінансування установ, які допомогли б людям змінити свою сексуальну поведінку. На посту губернатора Індіани він домігся запровадження в дію одного з найсуворіших у США законів проти абортів.

2015 року він підписав закон про свободу віросповідання. Цей документ містить пункт, який дозволяє підприємцям ухилятися від вимог влади, якщо ті суперечать їхнім релігійним поглядам. Критику провідних економічних діячів викликав інший закон Пенса, який дозволяв власникам магазинів відмовляти в обслуговуванні клієнтам-гомосексуалам. Після шквалу критики Пенс переробив документ, наразившись на несхвалення з боку соціал-консервативних кіл.

На початку жовтня Пенс переміг у єдиних телевізійних дебатах між кандидатами у віце-президенти свого візаві з лав демократів Тіма Кейна. На думку спостерігачів, тоді Пенс переконав своїм особливим президентським тоном. Оглядачі відзначали, що він дуже точно формулював свої висловлювання. Водночас під час теледуелі 57 відсотків опитаних, які взяли участь у дослідженні телеканалу CBS News, визнали, що недостатньо знають про Пенса, аби сформулювати про нього свою думку.

Віце-президент може стати президентом

Згідно з американською конституцією, віце-президент може стати президентом, якщо чинний глава держави помре або внаслідок імпічменту президента, його відставки чи нездатності виконувати посадові обов'язки. Дотепер за всю історію США дев'ять із 44 президентів не дожили до завершення свого президентства. Крім того, віце-президент очолює Сенат. За умови невизначеного голосування голос Пенса може стати вирішальним.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: