Міністр освіти розповіла, що найважче викорінити з сучасної школи

Міністр освіти розповіла, що найважче викорінити з сучасної школи

Міністр хоче, щоб авторитарна школа, яка була нормою в СРСР, залишилась в минулому

Найтяжче буде викорінити з сучасної школи авторитарну схему взаємодії між вчителем та учнем. Про це в ефірі «5 каналу» сказала міністр освіти й науки Лілія Гриневич.

«Це те, що найважливіше і найважче в школі буде змінити. Тому що радянська школа мала виховати однакових громадян. В неї були свої завдання для тої держави — Радянського Союзу. Мала поламати в цих громадянах вільнолюбство для того, щоб вони були слухняними і виконували певні інструкції. І не показували і не аргументували своїх інакших думок. Звичайно, що була дуже сильна природничо-математична освіта, але це окрема тема. А диктатура, авторитарна школа, на жаль, і далі залишається авторитарною школою. І перейти до педагогіки партнерства — це дуже велике завдання, тому що вчителю легше володіти класом через залякування», — пояснила Гриневич.

За її словами, у нас є дуже хороші вчителі. І коли у міністерстві переглядали програми початкової школи, виявилося, що є ціла плеяда вчителів початкової школи, які робили ці зміни не афішуючи.

«Для нас важливо масштабувати це на всю країну і тих вчителів, які зараз не роблять цього, примушувати це робити. Це не так просто, але ми будемо поступово це робити», — наголосила вона.

Гриневич також підкреслила, що новий закон про освіту, який має проголосувати ВР, передбачає перехід на 12-річну середню освіту у 2029-2030 роках. Це означає, що до першого класу нової школи діти підуть у 2018-2019 навчальному році, а 12-й рік поступово додасться у 2029 році. За словами міністра, це буде 12-літня школа, але з новою філософією.

Читайте також матеріал Главкому: Психолог Катерина Гольцберг: Конфіденційність оцінок не влаштує в першу чергу батьків

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: