Стали відомі імена можливих кандидатів на голову Нацбанку

Стали відомі імена можливих кандидатів на голову Нацбанку
Глава правління Райффайзен Банк Аваль Володимир Лавренчук

Експерт висловив занепокоєність, що в Україні на чолі Національного банку ніколи не стояв фахівець з необхідним набором професійних якостей

Потенційними кандидатами на посаду глави НБУ є глава правління Райффайзен Банк Аваль Володимир Лавренчук, голова правління Укрексімбанку Олександр Гриценко, а також в.о. глави НБУ Яків Смолій.

Про це «Укрінформу» сказав виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко.

«Я вважаю, що найбільш високі шанси у Лавренчука (глава правління Райффайзен Банк Аваль - ред.), також є потенційна можливість очолити НБУ і у якогось іншого кандидата, наприклад, Гриценка (глава правління Укрексімбанку - ред). Я вважаю, що потенційно керівником банку може залишитися і Смолій (в.о. голови НБУ - ред.)», - зазначив Устенко.

При цьому, експерт висловив занепокоєність, що в Україні на чолі Національного банку ніколи не стояв фахівець з необхідним набором професійних якостей. Завжди вирішувалася дилема - поставити або політичного висуванця, або - відпрацьовувалася комбінація між бюрократом та політичним висуванцем. Крім того, на його думку, перелік кандидатів, які дійсно можуть очолити Національний банк України, не такий вже і широкий, як у інших розвинених країнах.

«Як правило, главою Центрального банку ставиться фахівець у макроекономічній політиці і, більш того, не лише у макроекономічній політиці, а у її специфічній галузі, яка називається монетарною політикою», - зазначив Устенко.

Експерт також підкреслив, що політика наступного глави Нацбанку буде змушена здійснюватися у рамках вимог МВФ.

«До тих пір поки Україна перебуває у рамках програми співпраці з МВФ, монетарна політика НБУ буде жорсткою, і жодного істотного пом'якшення не може відбутися за визначенням», - сказав Устенко.

Він також підкреслив, що в поточній ситуації неприпустимою є затримка із призначенням глави НБУ.

«Країна, у якій економіка так сильно впала в 2014 і 2015 роках, просто не може дозволити собі не мати главу Національного банку, а людина яка виконує ці обов'язки і знаходиться з приставкою в.о., цього, як мінімум, недостатньо», - сказав експерт.

Виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера також підкреслив, що призначення глави НБУ має відбутися до кінця вересня, тому що залишати когось на цій посаді з приставкою в.о. у період коли може приїхати місія МВФ - не розумно.

Нагадаємо, раніше представник глави держави у парламенті Ірина Луценко в ефірі одного із телеканалів заявила, що Президент України Петро Порошенко до кінця вересня внесе на розгляд Верховної Ради кандидатуру на посаду глави Національного банку України.

 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: