У Нацбанку заявили, що до націоналізації «Приватбанк» був фінансовою пірамідою

У Нацбанку заявили, що до націоналізації «Приватбанк» був фінансовою пірамідою

У банку до націоналізації не було достатньо фінансових ресурсів для повернення клієнтам їхніх вкладів, - повідомили в НБУ

До націоналізації «Приватбанк» не мав фінансових ресурсів, щоб розрахуватися з усіма своїми вкладниками.

Про це повідомила заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова, передає прес-центр НБУ.

«У банку до націоналізації не було ресурсів для повернення вкладів. «Приватбанк» був фінансовою пірамідою», - повідомила Рожкова.

Тобто, у банку до націоналізації не було достатньо фінансових ресурсів для повернення клієнтам банку їхніх вкладів. На момент націоналізації, послугами «Приватбанку» користовулося близько 20 млн українців.  

Свої висновки в Нацбанку обгрунтували проведеним раніше аудитом Erst&Young, провідною аудиторською компанією світу.

«Всі висновки незалежного аудитора компанії EY ще раз підтвердили раніше зроблені НБУ оцінки щодо незадовільного фінансового стану «Приватбанку» на момент націоналізації та обґрунтованість рішення держави», - пояснила Рожкова.

Націоналізація «Приватбанку» завершилася 18 лютого 2014 року.

Після націоналізації «ПриватБанку» держава вклала у фінустанову суму, еквівалентну 5% ВВП.

За даними аудиту, про який повідомив Bloomberg, 99,4% корпоративного кредитного портфеля «Приватбанку» на кінець 2016 року складали позики, видані пов'язаним з колишніми акціонерами компаніям.

На початку липня голова правління «Приватбанку» Олександр Шлапак повідомив, що наглядова рада «Приватбанку» розгляне заяву про його відставку 20 липня.

Раніше повідомлялося, що Генеральна прокуратура, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура України розслідують декілька справ, пов'язаних із «Приватбанком».

Також олігарх Ігор Коломойський звернувся до суду з позовом про оскарження визнання неплатоспроможним «Приватбанку» і націоналізації.

Відомо, що проти «Приватбанку» подано позовів на 9 млрд грн.

Нагадаємо також, що стали відомі зобов'язання Коломойського і Боголюбова по «Приватбанку». Коломойський і Боголюбов в своєму листі до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана від 16 грудня 2016 року передбачили можливість пролонгації терміну реструктуризації ряду кредитів банку до 2018 року. Необхідною умовою для такої пролонгації названа реструктуризація 75% сукупної основної суми відповідних кредитів до 1 липня 2017 року.

Нацбанк 3 липня заявив, що колишні власники «Приватбанку» не виконали зобов'язання з реструктуризації кредитів банку. Тому почалася процедура примусового стягнення боргів.

4 липня, стало відомо, що Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження про доведення «Приватбанку» до неплатоспроможності.

Читайте також статті:

«Борги віддають лише боягузи». Як держава потрапила у пастку Коломойського

Що відбувається з «Приватбанком»?

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: