У «Народному фронті» обурені тим, що НАБУ чіпляється до Мартиненка і не бачить «корупції Лещенка» (ЗАЯВА)

У «Народному фронті» обурені тим, що НАБУ чіпляється до Мартиненка і не бачить «корупції Лещенка» (ЗАЯВА)
Сергій Лещенко та Микола Мартиненко

У «Народному фронті» заявляють, що публічні обвинувачення Миколи Мартиненка у нібито скоєнні ним кримінальних правопорушень від самого початку мали політичний характер

Одна із найбільш радикальних і принципово важливих реформ із боротьби з корупцією – робота НАБУ – опинилася під загрозою з огляду на втрату цим органом незалежності.

Про це йдеться у заяві фракції «Народного фронту» у Верховній Раді України.

«Замість професійного Антикорупційного бюро, яке б керувалося законодавством, принципами об’єктивності і своїм незалежним статусом ми, на жаль, бачимо, прикру профанацію, що призвела до приватизації і контрольованості НАБУ з боку однієї політичної групи. Тому НАБУ не захотіло розслідувати «квартирну аферу» депутата Лещенка і навіть більше – фактично захистило очевидні корупційні дії цього депутата, які вже кілька місяців обговорює вся країна», – зазначили у НФ.

«Натомість стало відомо, що НАБУ розпочало посиленими темпами фальсифікувати справу проти нашого колеги Миколи Мартиненка. Така вибірковість бюро не випадкова. За розкруткою цієї теми з боку НАБУ стоять фактичний керівник НАБУ і друг Саакашвілі Гізо Углава, Сергій Лещенко, Давид Сакварелідзе та сам Саакашвілі. За цією компанією проглядається також одіозний російський олігарх Костянтин Григоришин», – сказано у заяві.

У «Народному фронті» заявляють, що публічні обвинувачення Миколи Мартиненка у нібито скоєнні ним кримінальних правопорушень із самого початку мали політичний характер. «Ніякої «справи Мартиненка» юридично немає – це мусило визнати і саме НАБУ. Є лише політичні та піарні ігри керівництва НАБУ і їхніх друзів та покровителів. За рік так зване розслідування щодо М. Мартиненка у правовій площині нічого не дало. Десятки обшуків із «масками-шоу», розгромом приміщень і застосуванням сили до адвокатів, сотні допитів із погрозами, десятки закордонних відряджень і запитів – на виході нуль», – нагадують нардепи-«фронтовики».

«Зараз терміново фальсифікуються звинувачення на адресу Миколи Мартиненка, аби під будь-яким приводом вручити йому підозру. Також угруповання Саакашвілі-Углави-Сакварелідзе-Лещенка вигадує фейкові приводи щодо інших представників НФ. Сфабриковані справи проти своїх політичних опонентів вони збираються використовувати у політичній боротьбі», – сказано в заяві.

30 листопада виповнився рік відтоді, як народний депутат Мартиненко добровільно склав депутатський мандат. Його вчинок став безпрецедентним в історії українського парламентаризму. Наш колега сам відмовився від депутатської недоторканності, аби припинити політичні спекуляції навколо фейкових обвинувачень на свою адресу. Микола Мартиненко відстоює свою честь, гідність і репутацію як звичайний громадянин. Натомість його наклепники і далі прикриваються депутатським мандатом.

«Ми звертаємося до чесних працівників НАБУ із закликом протистояти тиску саакашвілі, григоришиних, лещенків, які намагаються запровадити для Бюро зовнішнє управління для виконання своїх завдань. Це нижче вашої професійної гідності. А ті керівники НАБУ, які вважають команди групки авантюристів важливішими за професійний обов’язок, хай сьогодні подають у відставку і йдуть агітаторами від партії Саакашвілі», – наголосили в НФ.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції завершило перевірку факту придбання народним депутатом України Сергієм Лещенком квартири в Києві. У діяx народного депутата України Сергія Лещенка при придбанні квартири у Києві виявлено ознаки адміністративного правопорушення.

Як повідомляв 30 листопада «Главком», Генпрокуратура розслідує справу про «незаконне збагачення» народного депутата Сергія Лещенка. Суд надав доступ слідству до рахунків нардепа та його матері.

Нагадаємо, що у вересні Національне антикорупційне бюро України не знайшло ознак кримінального правопорушення у придбанні квартири Сергієм Лещенком.

«Питання може викликати законність отриманих для придбання житла коштів Сергія Лещенка», – зазначало НАБУ та водночас уточнювало: перевірка інформації про доходи Лещенка з 1998 року показала, що народний депутат міг накопичити достатньо коштів для придбання житла.

Директор НАБУ Артем Ситник тоді розкрив деякі деталі: «Джерелами походження коштів у сумі 7 млн 550 тис. грн були: 3 млн 770 тис. грн – позика від Олени Притули, $77 тис., що еквівалентно 1 мільйону 998 тис. – знято з депозитів на ім'я матері Лещенка Тетяни Яківни, 150 тис. – від цивільної дружини Топольської і решта – 1 млн 780 тис. грн є особистими заощадженнями Лещенка», – уточнив керівник правоохоронного органу.

Підстави для розслідування незаконного збагачення депутата відсутні, вирішили детективи два місяці тому.

Як писав «Главком», у вересні Національна поліція отримала доступ до звітності бізнесу Олени Притули, власниці «Української правди», за останніх 15 років. Відомо, що протягом тривалого часу у цьому виданні працював журналістом теперішній нардеп Сергій Лещенко. Доступ було надано у рамках розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета. Суд тоді надав підлеглим очільника МВС Арсена Авакова право ознайомитись зі звітами про страхування та сплату обов'язкових платежів у Пенсійний фонд усіх структур, де фігурує ім`я співзасновниці «Української правди» Олени Притули. Окрім Громадської організації «Українська правда» та приватного підприємства «Українська правда», до цього переліку потрапили ТОВ «Інтернет Медіа» та громадська організація «Солідарні Медіа».

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: