У СБУ пояснили, як врятувати комп'ютер, заражений вірусом-вимагачем

У СБУ пояснили, як врятувати комп'ютер, заражений вірусом-вимагачем

Якщо комп’ютер включений і працює нормально, але є підозра, що він може бути заражений, у жодному випадку його не слід перезавантажувати, наголосили експерти

Служба безпеки України виклала у загальний доступ детальні технічні поради щодо захисту комп’ютерів від кібератаки вірусу-вимагача

Вони з'явилися на сторінці відомства у Facebook

Якщо комп’ютер включений і працює нормально, але є підозра, що він може бути заражений, у жодному випадку його не слід перезавантажувати «(якщо ПК вже постраждав - також не перезавантажуйте його) - вірус спрацьовує при перезавантаженні і зашифровує всі файли, які містяться на комп’ютері».

Потрібно зберегти усі файли які найбільш цінні, на окремий не підключений до комп’ютера носій, а в ідеалі - резервну копію разом з операційною системою. Для ідентифікації шифрувальника файлів необхідно завершити всі локальні задачі та перевірити наявність наступного файлу : C:\Windows\perfc.dat. В залежності від версії ОС Windows встановити патч з ресурсу: https://technet.microsoft.com/…/libr…/security/ms17-010.aspx

Знайти посилання на завантаження відповідних патчів для інших (менш розповсюджених та серверних версій) OC Windows можна за адресою: https://technet.microsoft.com/…/libr…/security/ms17-010.aspx

Слід переконатися, що на всіх комп'ютерних системах встановлене антивірусне програмне забезпечення функціонує належним чином та використовує актуальні бази вірусних сигнатур. За необхідністю встановити та оновити антивірусне програмне забезпечення.

Для зменшення ризику зараження, варто уважно відноситися до всієї електронної кореспонденції, не завантажувати та не відкривати додатки у листах, які надіслані з невідомих адрес. У випадку отримання листа з відомої адреси, який викликає підозру щодо його вмісту - зв’язатися із відправником та підтвердити факт відправки листа.

Також в СБУ радять не зневажати рекомендаціями антивірусних компаній.

Із вже ураженого ПК (який не завантажується) потрібно зібрати MBR для подальшого аналізу

Зібрати його можливо за наступною інструкцією:

«a). Завантажуйте з ESET SysRescue Live CD або USB (створення в описано в п.3)
b). Погодьтесь з ліцензією на користування
c). Натисніть CTRL+ALT+T (відкриється термінал)
d). Напишить команду "parted -l" без лапок, параметр цього маленька буква "L" і натисніть
e). Перегляньте список дисків та ідентифікуйте уражений ПК (повинен бути один з /dev/sda)
f). Напишіть команду "dd if=/dev/sda of=/home/eset/petya.img bs=4096 count=256" без лапок, замість "/dev/sda" використовуйте диск, який визначили у попередньому кроці і натисніть (Файл /home/eset/petya.img буде створений)
g). Підключіть флешку і скопіюйте файл /home/eset/petya.img
h). Комп'ютер можна вимкнути», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Україну атакував масовий інтернет-вірус. Жертвами хакерської атаки стали Кабінет міністрів, Міністерство інфраструктури, Ощадбанк, Укргазбанк, Укрсоцбанк, OTP банк, Укрпошта, Нова пошта, Аеропорт Бориспіль, WOG, KLO, мережа гіпермаркетів Епіцентр, Чорнобильська АЕС, 24 канал.

Раніше стало відомо, що комп’ютерний вірус атакував українські банки та Київенерго.

У Києві не можна скористатися картками для проїзду в метро.

Згодом у Службі безпеки України пояснили, що масові хакерські атаки на низку великих українських компанії могли бути організовані з території РФ.

Детальніше читайте у матеріалі: «У мережі з'явилася інструкція, як видалити Petya-вірус»

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: