В КПІ створили супутник, який вирушить у космос

В КПІ створили супутник, який вирушить у космос

Новий проект фінансується Єврокомісією

Фахівці НТУУ «КПІ» створили університетський наносупутник для освітнього, наукового та технологічного застосування PolyITAN-2. Пристрій сконструювали в рамках міжнародного проекту QB50, а в березні 2017 він буде запущено у космос. Про це повідомляє «Платформа».

PolyITAN-2 - наносупутник вагою 1,9 кг. Назва отримано з комбінації слова «політехнічний», так як його розробили в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут», абревіатури «технологічний автоматичний наносупутник».

Це інтелектуальний робот, здатний заряджатися самостійно і на великих відстанях транслювати інформацію про нижніх шарах атмосфери — термосфери та іоносфери. Вся отримана інформація буде записуватися в архів бортового процесора, передаватися на Землю і розсилатися в банки даних декількох інших університетів, що беруть участь у проекті.

Зараз пристрій відправили в Нідерланди для завершального етапу робіт. Запуск місії в космос запланований на 9 березня 2017 року з Оренбурга за допомогою американської ракети-носія. Одночасно на низьку навколоземну орбіту відправлять групу з 47 малих супутників, функціонування яких триватиме три місяці.

Новий проект фінансує Єврокомісія в рамках сьомої Рамкової програми з розвитку наукових досліджень і технологій. Зокрема, PolyITAN-2 отримав $35 тис. від Kalinin Invention Fund, а брюссельський Інститут фон Кармана взяв на себе витрати, пов'язані з запуском і транспортуванням.

Корисне навантаження для PolyITAN-2 — FIPEX (Flux-Ф-Probe Experiment) — структурний елемент для дослідження концентрації таких частинок, як атомарний і молекулярний кисень, азот і ксенон, як складові низькою термосфери, розробив Технологічний інститут Дрездена.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: