рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Що тримає людей на окупованій Росією Луганщині?

  • Яна Вікторова

   Викладач, місто Луганськ

  • Розсилка
  «Вигідний аспект» життя на окупованій Луганщині - нерухомість - Що тримає людей на окупованій Росією Луганщині?
  «Вигідний аспект» життя на окупованій Луганщині - нерухомість

  Думаю, після кожної критичної статті, прочитаної про життя в Луганську, у читача виникає питання: якщо тут все так погано, чому в «республіці» взагалі ще живуть люди?

  Спробуймо розібратися, а що ж робити в Луганську зараз вважається «вигідно».

  Недорогі квартири

  «Вигідний аспект» життя зараз - нерухомість. Якщо не брати до уваги питання законності угод і майбутнього Донбасу, то основний мотив купівлі квартир і будинків - низька вартість і великий вибір.

  Багато можновладців виїхали із Луганська в більш спокійні регіони із законною владою, вирішивши, що сюди вже ніколи не повернуться. І їхня нерухомість продається разом із меблями, ремонтами та вбудованою технікою.

  Для когось питання продажу власності - нагальне, ціна не має особливого значення. Коли житло в новому житті вже придбали, і великої ставки на вторговані гроші від продажу власності, яка залишилася в Луганську, немає.

  У цьому випадку торг цілком доречний. На додачу до квартири можна отримати бонуси у вигляді меблів і техніки, тому що вивозити все це господар не планує.

  Я знаю безліч людей у своєму оточенні, чия нерухомість у «республіці» стоїть замкнена всі чотири роки, а вони вже придбали нові квартири на підконтрольних територіях.

  Для когось таке замкнене житло - шанс повернутися сюди, а для когось - якір.

  Купити однокімнатну квартиру в Луганську можна зараз за 8 000 доларів, а трикімнатну - за 11 000. І заявлена ціна у 16 000 доларів на приватний будинок в 70 квадратних метрів у межах Луганська з газом, водою і городом площею вісім соток здається зараз непомірно великою.

  Якщо порівнювати трикімнатні квартири такої ж площі в цьому ж районі Луганська раніше коштували від 45 000 доларів. Зараз не факт, що знайдеться покупець і за 11 000 доларів.

  Покупець прискіпливо вибирає місце, враховує наявність води (в східні райони Луганська воду подають по годинах двічі на день) і автономного опалення, оцінює стан квартири й довго думає.

  Покупець зараз знаходиться у більш вигідному становищі, ніж продавець. Основний аргумент покупця: мені є з чого вибирати. І це правда.

  З моїх знайомих, за останні чотири роки придбали в Луганську квартири ті, хто заробив гроші, працюючи в Росії й ті, хто давно мріяв переїхати з околиць «республіки» - шахтарських містечок, які помирають.

  І в кожному з цих випадків люди щасливі. Вони купили квартири в хорошому стані й мали можливість вибрати зручний район.  А той приватний будинок із заявленою вартістю в 16000 доларів досі не продали - ціна нереально висока на думку всіх потенційних покупців.

  Для порівняння, флігель в Камброді (Кам'яний брід - район Луганська) можна придбати за 2000 доларів.

  Хоча, звичайно, продаються будинки й за 100 0000 доларів. У комплекті з такими будинками-крейсерами йде гараж на кілька машин, тренажерний зал, басейн і танцювальний зал. І звичайно про такі будинки кажуть, як про нерухомість відомих людей, які виїхали, що вже говорить саме за себе.

  Цікавий момент: ціни на нерухомість і автомобілі все більше заявляють у рублях, переходячи навіть у цьому на російські стандарти.

  Недорога медицина

  Цікавий аспект життя тут - дешева медицина.

  Перший випадок, який здивував мене, стався з моєю колишньою колегою, яка приїхала в Луганськ із Москви, аби обстежити тут сина. Не навпаки, яким би логічним це не виглядало - до кращих російських фахівців - а сюди. До низької вартості й звичної якості медичних послуг.

  Які медичні процедури вигідно робити зараз у Луганську? Усі. Одним з аспектів передвиборної програми нинішнього голови «республіки» Леоніда Пасічника було гасло «Ні» корупції в медицині!»

  Більшість бюджетників бояться брати грошову подяку за свої послуги під страхом звільнення і кримінальних переслідувань. Навіть у вигляді продуктового пакета або банальної шоколадки.

  Лікарі залякані гучними справами проти корупціонерів у медичній сфері. В Луганську у «державній» поліклініці можна безкоштовно отримати допомогу фахівця, який не виїхав.

  І перев'язувати вас будуть безкоштовно, і все інше, що зобов'язаний робити медичний персонал.

  Так, з пацієнта візьмуть плату за койко-місце в лікарні, і він буде докуповувати або купувати ліки, але саме знання лікаря і руки медичного персоналу йому не будуть коштувати нічого.

  Пломба в приватній стоматологічній клініці коштуватиме від 700 до 1200 рублів (296-508 гривень) залежно від полімеру (харківський 700 рублів, німецький 1200). У «державній» же поліклініці пломба обійдеться вам у 300 рублів (127 гривень) все з тих же комплектуючих. Наркоз обійдеться у 200 - 250 рублів (84-105 гривень). Рентген у «державній» поліклініці буде коштувати всього 50 рублів (21 гривня), а в приватній - 300 (127 гривень).

  Ще момент - у приватній стоматології вас зобов'яжуть придбати бахіли за 5 рублів (2 гривні), вартість яких в аптеці через пару метрів всього 2 рублі (0,84 гривні).

  Але за свої 1200 рублів (508 гривень) за пломбу ви отримаєте шкіряний диван в холі, медсестру на вході, картини на стінах і відсутність черги.

  У «державній» стоматології все той же лікар, заробляючи стаж, прийме вас після того, як ви візьмете талончик заздалегідь, почекаєте тиждень призначеного часу й відчуєте всі преференції у вигляді зламаного туалету, відсутності води, протертого лінолеуму і черги з людей похилого віку.

  Мода на пологи

  Народити дитину в Луганську зараз - мода. Це безкоштовно.

  Додайте до цього нове російське обладнання, яке прийшло з черговим траншем «російської гуманітарки», а також «любов» нинішнього «глави» інспектувати пологові будинки.

  В інтерв'ю лікарі-акушери твердять про те, що за період «республіки» начебто істотно знизилася дитяча і материнська смертність, яка раніше була гострою проблемою у Луганську.

  Але такі заяви робляться швидше на догоду рекламі «республіки» і «російської гуманітарки», і в рамках місцевого тренду критики України в будь-якому її прояві - від стану доріг до науки.

  Джерело: ВВС Україна

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Ігор Ейдман
  Ігор Ейдман

  Соціолог

  Ігор Ніколаєв
  Ігор Ніколаєв

  Російський економіст

  Олег Вергеліс
  Олег Вергеліс

  Театральний критик

  Борислав Береза
  Борислав Береза

  Народний депутат 8 скликання

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ