рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Вселенському патріарху погрожують через рішення про Томос – Порошенко

  • Розсилка
  Pа словами президента, Вселенський патріарх Варфоломій зробив свою справу - Вселенському патріарху погрожують через рішення про Томос – Порошенко
  Pа словами президента, Вселенський патріарх Варфоломій зробив свою справу
  Фото: Reuters

  Вселенський патріархат не визнає жодних претензій РПЦ на Україну, підкреслив Порошенко

  Президент Петро Порошенко заявив, що вселенському патріарху Варфоломію погрожують, на нього чиниться шалений тиск з Москви через рішення надати автокефалію українській православній церкві.

  Як передає УНІАН, про це Порошенко повідомив під час урочистостей з нагоди 150-ї річниці створення товариства «Просвіта» у Львові. За словами Порошенка, переговори із вселенським патріархом щодо надання автокефалії українські церкві розпочались декілька років тому.

  «Маємо результат – його всесвятість та Синод, перш за все, підтвердили незаконність анексії Київської митрополії Москвою, що було проведено ще в 17 столітті, – це було незаконно та неканонічно», - підкреслив глав держави.

  «Вони (Вселенський патріархат – ред.), як і ми, не визнають жодних претензій РПЦ на Україну. Рішення про надання автокефалії православній церкві України ухвалено, Томос, грамоту яка це підтверджує, написано, Об’єднавчий собор призначено, і зараз колосальна відповідальність лягає на ієрархів», - заявив президент.

  Порошенко зазначив, що як президент та держава в цілому «свою справу зробили» в цьому процесі. Також, за словами президента, Вселенський патріарх Варфоломій зробив свою справу.

  «Дуже багато хто не вірив, що він дотримається даної обіцянки», - зауважив Порошенко. Він додав, що Варфоломій зробив навіть більше ніж міг, «враховуючи шалений тиск та погрози, які сьогодні йому надходять з Москви».

  Нагадаємо, предстоятель Української православної церкви Московського патріархату Онуфрій заборонив священикам УПЦ МП брати участь в Об'єднавчому соборі.

  У Московському патріархаті заявили, що Вселенський патріарх Варфоломій «не мав права» скликати в Україні церковні зібрання, а сам Об'єднавчий собор нібито є незаконним, «оскільки в ньому братимуть участь представники розкольницьких угрупувань».

  Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що після Об'єднавчого собору Онуфрій не зможе носити титул митрополита Київського, хоча і може за нього поборитися, якщо візьме участь у заході.

  Предстоятель УПЦ Московського патріархату повернув Вселенському патріархові Варфоломію запрошення на Об’єднавчий собор, який має пройти 15 грудня.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ