рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Зеленський прийшов до Ради проконтролювати «слуг народу»

  • Розсилка
  Президент Володимир Зеленський 6 лютого прибув до парламенту - Зеленський прийшов до Ради проконтролювати «слуг народу»
  Президент Володимир Зеленський 6 лютого прибув до парламенту
  Фото: РБК-Україна

  Сьогодні Рада може проголосувати за ринок землі

  Депутатська фракція «Слуга народу» проводить у конференцзалі Верховної Ради засідання за участю президента України Володимира Зеленського.

  Про це повідомила заступниця голови фракції Євгенія Кравчук, пише Укрінформ.

  «Так, засідання розпочалося. Президент бере у ньому участь», - зазначила Кравчук.

  Про те, що Зеленський у Раді також повідомляють журналісти. Пресу до зали, де відбувається засідання, не пускають. 

  Нагадаємо, Верховна Рада планує 6 лютого розпочати розгляд у другому читанні законопроєкту про ринок землі.  Під час підготовки законопроєкт №2178-10 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення отримав понад чотири тисячі поправок і пропозицій від народних депутатів.

  Цей документ передбачає, що купувати землю сільськогосподарського призначення зможуть лише українці, а концентрація її в одних руках становитиме до 10 тис. га. При цьому розрахунок за землю має бути виключно безготівковий із перевіркою походження коштів. Також пропонується заборонити купувати землю у 50-кілометровій зоні від кордону та зафіксувати мінімальну ціну на земельну ділянку, причому банки зможуть лише брати землю в заставу, тоді як частина коштів від продажу земель державної та комунальної власності піде на створення Фонду розвитку сільських територій.

  Розгляд поправок до законопроєкту про ринок землі заплановано як четверте питання порядку денного.

  Нагадаємо, аграрний комітет Ради 13 січня презентував остаточну версію законопроєкту про ринок землі. У підсумковій версії йдеться про те, що учасниками ринку можуть бути тільки фізичні особи - громадяни України, юридичні особи, які засновані громадянами України, держава і місцева громада. Також після розгляду 4016 правок змінилася назва закону та зменшився ліміт на продаж землі в одні руки до 10 тис. га. Допуск на ринок землі іноземців вирішуватиметься на референдумі і власниками землі зможуть ставати банки через стягнення її як застави за невиплачені кредити.

  Також нагадаємо, що міністр юстиції Денис Малюська в інтерв'ю Главкому розповів, що уряд для розгляду земельних суперечок планує у найближчі пів року найняти велику кількість профільних фахівців.

  Читати більше:

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ