Кандидатів у президенти зобов'яжуть надавати сертифікат про знання української мови

Кандидатів у президенти зобов'яжуть надавати сертифікат про знання української мови
Депутатам у парламенті доведеться спілкуватися лише українською
Фото: umoloda.kiev.ua

Голова Комітету з питань культури і духовності Княжицький зазначив, що депутатам такий сертифікат не потрібен, але для президента є обов'язковим

Кандидатам в народні депутати України не буде потрібен сертифікат, що засвідчує знання української мови, проте кандидати в президенти зобов'язані будуть надати такий документ. Про це повідомив народний депутат України, голова парламентського комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький, пише УНН.

«На жаль, депутати не можуть складати тестів під час балотування, тому що Конституція цього не передбачає. Президент повинен знати українську мову, а в депутатів немає такого в Конституції. Але спілкуватись безумовно лише українською. Депутатам сертифікат не потрібен, Конституція цього не вимагає, але президенту потрібен», - сказав Княжицький, відповідаючи на запитання, чи потрібен буде сертифікат кандидатам в президенти та народні депутати України.

Він наголосив, що в парламенті депутатам доведеться спілкуватися лише українською.

«Під час виступів усі державні чиновники зобов'язані спілкуватись українською мовою, а депутати є державними чиновниками», - зазначив Княжицький.

На запитання, чи можна буде позбавити народного депутата мандата, якщо він у Верховній Раді спілкуватиметься іншою мовою, Княжицький відповів, що це регулюється Конституцією.

«Ті речі, які стосуються позбавлення мандату або прав депутатів прописані в Конституції. Вони не регулюються законами, вони регулюються Конституцією. Ті речі, яких в Конституції немає, регулюються законами», - повідомив нардеп.

На початку 2019 року Україна може отримати нове законодавство про державну мову, адже зараз тільки Конституція регулює вживання української мови. Про це 22 грудня повідомив віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко.

Як повідомлялося, 31 травня, президент України Петро Порошенко підписав указ про початок десятиліття української мови.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: