В українців вилучатимуть автомобілі за борги. Хто ризикує залишитися без машини

В українців вилучатимуть автомобілі за борги. Хто ризикує залишитися без машини
У злісних неплатників штрафів конфісковуватимуть автомобілі
Фото: glavcom.ua

У водіїв-боржників, які не сплачують штрафи за порушення правил дорожнього руху, вилучатимуть автомобілі

На водіїв-боржників чекає конфіскація автомобілів. Про це заявив Андрій Гайченко, заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби.

У кого забиратимуть автомобілі

Нововведення стосується тих водіїв, які не сплачують штрафи за «значне» перевищення швидкості. Поки що умовною «цифрою реагування» обрано перевищення швидкості у 150 км на годину.

Виконавча служба за наявності законних підстав буде ініціювати та проводити спільно з працівниками МВС вилучення за борги автомобілів таких «швидкісних» порушників.

Треба відзначити, що законною підставою для конфіскації автомобіля може бути лише рішення суду.

Чому вирішили конфісковувати автомобілі

За словами Гайченка, тригером до такої радикальної позиції Мін’юсту у справах щодо боржників стали резонансні ДТП у Харкові, де, за попередніми даними Нацполіції, швидкість автомобілів порушників перевищувала позначку у 180 км на годину.

Тому вилучення авто боржників, які перевищують швидкість у містах, розпочнеться саме з Харкова.

«Якщо людина дозволяє собі їздити містом зі швидкістю у понад 150 км/год, то вона має за це відповідати. Особливо за умови, якщо вона не тільки порушує швидкісний режим, але й не сплачує штрафи за таким перевищенням. Водії з такою манерою пересування піддають небезпеці звичайних громадян», – наголосив Гайченко.

Він також відзначив, що Міністерство внутрішніх справ вже має певну інформацію щодо порушників, які перевищують швидкість на значні цифри. Як стверджують у міністерстві, такими порушниками є одні й ті ж самі люди.

Які штрафи за порушення ПДР зараз діють в Україні

В Україні у 2021 році штрафи за порушення правил дорожнього руху суттєво збільшилися. Зараз мінімальний штраф складає 510 гривень. Найлегше покарання передбачено за:

  • непристебнутий пасок;
  • відсутність шолома в мотоцикліста;
  • неосвітлений номерний знак;
  • розмову по телефону за кермом без гарнітури;
  • порушення правил проїзду перехресть, зупинок, проїзд на заборонний сигнал світлофора, правил обгону.

А ось за перевищення швидкості у населених пунктах на понад 50 кілометрів на годину треба заплатити 3,4 тис. грн. Такий само штраф передбачено за втечу з місця ДТП.

Проте, це далеко не найбільший штраф, який можна сплатити за порушення ПДР. Які порушення обійдуться водіям найдорожче – дивіться за цим посиланням.

Інші зміни для водіїв

Також протягом найближчого року в Україні має повернутися обов’язковий технічний огляд транспортних засобів. Його проходитимуть власники автомобілів та автопричепів. Все, що потрібно знати водіям про повернення техогляду, – у матеріалі за посиланням.

Раніше також уряд вніс зміни до:

  • правил видачі водійських посвідчень;
  • правил підготовки водіїв.

Про всі ці зміни «Главком» детально розповідав у матеріалі за цим посиланням.

Ще одне нововведення – нові правила дорожнього руху. Вони набрали чинності 1 листопада 2021 року. Зміни стосуються розмітки та знаків дорожнього руху. Також документ регулює рух велосипедистів, зокрема, розширює поняття велосипедної доріжки та вводить позначення велосипедної смуги та проїзду.

Детально про всі зміни до ПДР «Главком» розповідав у матеріалі за цим посиланням.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: