Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Кияни програють бій за столицю з рахунком 2:0?

  • «Expres.ua»
  • Розсилка
  Кияни програють бій за столицю з рахунком 2:0?

  Міністерство юстиції вийшло на фінішну пряму у розробці законопроекту про столицю

  Міністерство юстиції вийшло на фінішну пряму у розробці законопроекту про столицю, де, будуть розділені повноваження мера та голови КМДА. За цим документом реальним керівником міста буде голова КМДА, що призначається Президентом Януковичем, а обраний мер здійснюватиме лише представницькі функції.

  PR-група «Polittech» провела опитування серед відомих політичних експертів, задавши наступні питання: Чи варто очікувати прийняття цього закону і якщо так, то коли? Хто від нього виграє, а хто програє?

  Ігор Жданов, президент Аналітичного центру «Відкрита політика»:

  - Вірогідність ухвалення такого закону висока, якщо дасться домовитися всередині коаліції і якщо буде цивілізований, нормальний, демократичний розподіл. Зрозуміло, що цей закон спрямований на вирішення конкретної ситуації. А саме - позбавити остаточно повноважень нинішнього мера Черновецького. Ми розуміємо, що нинішній мер абсолютно не може справлятися ні з роллю мера, ні голови адміністрації.

  Якщо говорити «хто виграє?», то зрозуміло, що виграє нинішня влада в особі Партії регіонів - таким чином вона візьме під контроль столицю.

  А щоб дати відповідь на питання хто програє – тут треба дивитися на конкретний розподіл повноважень. Якщо все замкнуть на голову КМДА і всі повноваження віддадуть йому, то програють, у першу чергу кияни, оскільки ми втратимо будь-яке місцеве самоврядування в столиці. Якщо ж розподіл буде більш-менш цивілізованим і державні справи залишаться за головою адміністрації, а справами місцевого самоврядування – за обраним киянами мером, то, думаю, треба йти на такий розподіл. Тим паче, що однозначно програє Черновецький і його «молода команда» .

  Володимир Поляков, директор Центру «Соціополіс»:

  - Насправді Партія регіонів не зацікавлена у будь-яких виборах у столиці, адже їхній кандидат стовідсотково програє вибори. Саме тому чинна центральна влада розробляє сценарій, при якому, не маючи представницького мандату у Києві, вона буде контролювати виконавчу гілку влади у столиці. Як не дивно, опиратися прийняттю такого закону не буде Блок Кличка, розуміючи безперспективність Віталія на виборах, які він уже двічі програвав щоразу із гіршим результатом (у 2006-му, а потім 2008-му роках). Він, вочевидь, розраховує бути призначеним одним із замів Олександра Попова, який є основним кандидатом на посаду глави КМДА у випадку прийняття закону. Таким чином Кличко відмовляється від бою за столицю.

  Скоріш за все, від прийняття нового антиконституційного закону про столицю, окрім киян, в першу чергу, програють такі сили, як БЮТ та партія Віктора Пилипишина. Останній послідовно опонує Черновецькому, через що у нього виник конфлікт із олігархом Хмельницьким, головним спонсором сім’ї чинного мера та спікера ВР Литвина.

  Олексій Гарань, професор політології, директор Школи політичної аналітики при НаУКМА:

  - Зараз йде битва за контроль над столицею. Київ є опорою демократичних сил і, за умов об’єднання демократичних партій, вони можуть перемогти на виборах мера.

  Традиційно Партія регіонів не має в Києві бази своєї підтримки. Очевидно, що вона не може і не має достатніх ресурсів для того, щоб провести на посаду мера свою людину. Зараз багато говорять про те, що Попов фактично перебирає на себе функції мера, ми бачимо, що Черновецький де-факто є відсунений від справ і Попов може кандидувати на наступних місцевих виборах на посаду мера Києва. Але немає гарантій, що він переможе. Саме тому ПР з політичної точки зору вигідніше розвести посаду мера і голови КМДА, сконцентрувавши більше повноважень у голови адміністрації.

  Олександр Сергієнко, директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста»:

  - Очевидно, що це є суто політичне питання. Партії регіонів такий закон невигідний. Їм вигідно за потребою робити з Черновецького «цапа відбувайла» і перекидати на нього всі негаразди. А кияни навпаки чекали, що нова влада врешті-решт розбереться із ситуацією в Києві і зробить з цього висновки. Але цього не відбулося. Ніякого розділення не буде. І якщо навіть цей закон буде прийнятий – він буде відстрочений до нових виборів.

  Ярослав Макітра, політичний аналітик PR-групи «Polittech»:

  - Прийняття закону є цілком реальним, враховуючи проблеми ПР із рейтингом у столиці. Від його прийняття, в першу чергу, програють самі кияни, які будуть фактично позбавлені впливу на формування реальної влади в столиці. Враховуючи скасування виборів мера та Київради, це вже другий «сухий» гол для киян від регіоналів. Таким чином, використовуючи футбольну термінологію, рахунок у матчі між Партією регіонів та киянами уже 2:0.

  А що стосується столичних політиків, то тут звісно ж програють ті, хто має найкращі шанси на перемогу на відкритих виборах. За останні два роки від часу останніх виборів мера не втратили своїх позицій Віталій Кличко та Віктор Пилипишин, має також шанси на перемогу і представник БЮТ, якщо «біло-сердечні» висуватимуть свого кандидата, а не підтримуватимуть когось із вищеназваних. Що стосується Черновецького, то всім уже очевидно, що він відходить в історію.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ