Статьи

На Новий рік уряд …засівав!

На Новий рік уряд …засівав!

17.01.2011 г. в 15:28
Виталий Червоненко, «Главком»

Українські селяни 31 грудня …. сіяли озимину. Принаймні так виглядає зі звітів українських чиновників про об’єми засіяних площ. Як таке теоретично взагалі можливе? А дуже просто - замість аграріїв під новорічною ялинкою ударно трудилися чиновники.

На днях Тетяна Чорновіл написала дуже повчальну статтю про те, як уряд Азарова інфляцію підраховує, зменшуючи її в рази. Там вся афера сплила на поверхню тільки тому, що одна область надала правдиві дані, а не намальовані зі стелі.

Якщо хтось думає, що нинішні керманичі пудрять мізки тільки даними щодо інфляції, то глибоко в цьому помиляються. Найнеймовірніший приклад – нинішні дані щодо сільського господарства. До останнього часу в одному з райцентрів Черкащини в управлінні сільського господарства працювала дуже близька знайома. Так ось, з часу приходу команди професіоналів до влади, звичні для цього відомства приписки врожайності і тому подібних цифр стали справою буденною. Якщо раніше таке було іноді, та й то в незначних масштабах, то цієї осені і зими масштаби фальсифікацій статистики по сільському господарству просто вражають.

Ще коли губернатор області Тулуб восени рапортував про мільйонний врожай, знайома сміялась і розповідала, як управління ударними темпами збирали врожай в кабінетах, дотягуючи до потрібної цифри, скинутої з Черкас. Добре, зібрали мільйон тонн, але після обов’язкової сушки зерна стало на 20% менше. Але кого то цікавило, сказали домалювати 20%, значить так треба. Це до слова про українське зерно і те, чому влада так панічно забороняє його експорт, якщо на папері врожай ніби і не дуже поганий.

Але вершиною всього цього статистичного цинізму став передноворічний тиждень, через що знайома і звільнилася з державної служби. Поки 31 грудня всі нормальні люди готувалися до Нового року, всі управління сільського господарства Черкаської області, та й, мабуть, усіх інших, займалися зовсім не новорічними клопотами. Справа у тому, що коли управління подало в міністерство реальні дані щодо засіяних озиминою площах, то керівництво вжахнулося.

Селяни після заборони експорту зерна і їх «кидка» з боку влади практично перестали сіяти, бо пшениця для них стала абсолютно невигідною культурою. Тим більше, показник засіву 2010 року виявився набагато меншим показника минулого, Тимошенківського року. А тому 30 грудня з Києва прийшов документ з вимогою до 14.00 останнього дня року збільшити площі засіяної озимини в області на 30%! Хтось міг би подумати, що 5 градусний мороз та сніг на полях міг завадити посівній. Але не такі наші чиновники. Все, за кілька годин засіяли, подали звіти куди треба, й міністерство відрапортувало про успіхи вітчизняних хліборобів.

Знайома навіть не могла уявити, що потрібно буде робити літом, коли «засіяну» 31 грудня доведеться збирати. А ще жахливіше, що цією «зібраною» пшеницею доведеться когось годувати. Знайома не витримала цього безладу і звільнилася. Цікаво, а що думає творити з таким сільським господарством пан Азаров. Може, теж звільниться?

загрузка...

Оцените новость:

Ошибка в тексте? Выделите ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter
Комментарии посетителей

 

Интервью
/articles/23700.html
Вчера, в 10:00
Прокурор Киева Сергей Юлдашев: Мне чисто по-человечески обидно, что я попадаю под закон о люстрации
Вчера, в 10:00
Руководитель столичной прокуратуры признал: Киев лидирует по уровню преступности в стране
/articles/23690.html
Позавчера, в 18:15
Володимир Парасюк: Ворога потрібно поборювати, а не проводити дурні «домовляння»
Позавчера, в 18:15
Легендарний сотник Майдану, обраний нардепом, про те, звідкіля в нього взялися 30 помічників і гроші на виборчу кампанію
/articles/23524.html
23.10.2014 г. в 20:25
Депутат Госдумы: Обратите внимание! Мы очень толерантные. Россия никогда ни на кого не нападала
23.10.2014 г. в 20:25
Автор «антибандеровского» законопроекта Анатолий Выборный о том, запретят ли украинский тризуб в России
/articles/23496.html
23.10.2014 г. в 10:00
Михаил Волынец: На донецкие шахты уже приезжают менеджеры из России
23.10.2014 г. в 10:00
Председатель Независимого профсоюза горняков о том, как Донбассу пережить зиму, и экологической катастрофе, которая грозит региону
Дайджест СМИ
/articles/23664.html
Позавчера, в 07:01
Джеффри Пайетт: победителем на выборах в Раду является украинский народ
Позавчера, в 07:01
Посол США в Киеве считает вчерашнее голосование суверенным выбором Украины европейского вектора развития
/articles/23660.html
Позавчера, в 06:17
Крымчане: не перепись, а террор, запугивания и прессинг...
Позавчера, в 06:17
«Перепись прошла спокойно, без эксцессов, в плановом режиме», – уверяют власти аннексированного Крыма.
/articles/23622.html
27.10.2014 г. в 19:11
Савченко не сдает тесты
27.10.2014 г. в 19:11
Украинская летчица Надежда Савченко не слушается российских врачей
/articles/23582.html
26.10.2014 г. в 10:17
«Войны на Донбассе никто не хотел, никто не ожидал»
26.10.2014 г. в 10:17
О реконструкции Донбасса «не по Гиркину» корреспонденту «Новой газеты» прочитала лекцию академик, специалист по социоэкономике Элла Либанова
Видео

Он объявлен в розыск, а он разыскивает собственное имущество. Бывший генпрокурор Виктор Пшонка пытается…

Реклама
Загрузка...