Статьи

На Новий рік уряд …засівав!

На Новий рік уряд …засівав!

17.01.2011 г. в 15:28
Виталий Червоненко, «Главком»

Українські селяни 31 грудня …. сіяли озимину. Принаймні так виглядає зі звітів українських чиновників про об’єми засіяних площ. Як таке теоретично взагалі можливе? А дуже просто - замість аграріїв під новорічною ялинкою ударно трудилися чиновники.

На днях Тетяна Чорновіл написала дуже повчальну статтю про те, як уряд Азарова інфляцію підраховує, зменшуючи її в рази. Там вся афера сплила на поверхню тільки тому, що одна область надала правдиві дані, а не намальовані зі стелі.

Якщо хтось думає, що нинішні керманичі пудрять мізки тільки даними щодо інфляції, то глибоко в цьому помиляються. Найнеймовірніший приклад – нинішні дані щодо сільського господарства. До останнього часу в одному з райцентрів Черкащини в управлінні сільського господарства працювала дуже близька знайома. Так ось, з часу приходу команди професіоналів до влади, звичні для цього відомства приписки врожайності і тому подібних цифр стали справою буденною. Якщо раніше таке було іноді, та й то в незначних масштабах, то цієї осені і зими масштаби фальсифікацій статистики по сільському господарству просто вражають.

Ще коли губернатор області Тулуб восени рапортував про мільйонний врожай, знайома сміялась і розповідала, як управління ударними темпами збирали врожай в кабінетах, дотягуючи до потрібної цифри, скинутої з Черкас. Добре, зібрали мільйон тонн, але після обов’язкової сушки зерна стало на 20% менше. Але кого то цікавило, сказали домалювати 20%, значить так треба. Це до слова про українське зерно і те, чому влада так панічно забороняє його експорт, якщо на папері врожай ніби і не дуже поганий.

Але вершиною всього цього статистичного цинізму став передноворічний тиждень, через що знайома і звільнилася з державної служби. Поки 31 грудня всі нормальні люди готувалися до Нового року, всі управління сільського господарства Черкаської області, та й, мабуть, усіх інших, займалися зовсім не новорічними клопотами. Справа у тому, що коли управління подало в міністерство реальні дані щодо засіяних озиминою площах, то керівництво вжахнулося.

Селяни після заборони експорту зерна і їх «кидка» з боку влади практично перестали сіяти, бо пшениця для них стала абсолютно невигідною культурою. Тим більше, показник засіву 2010 року виявився набагато меншим показника минулого, Тимошенківського року. А тому 30 грудня з Києва прийшов документ з вимогою до 14.00 останнього дня року збільшити площі засіяної озимини в області на 30%! Хтось міг би подумати, що 5 градусний мороз та сніг на полях міг завадити посівній. Але не такі наші чиновники. Все, за кілька годин засіяли, подали звіти куди треба, й міністерство відрапортувало про успіхи вітчизняних хліборобів.

Знайома навіть не могла уявити, що потрібно буде робити літом, коли «засіяну» 31 грудня доведеться збирати. А ще жахливіше, що цією «зібраною» пшеницею доведеться когось годувати. Знайома не витримала цього безладу і звільнилася. Цікаво, а що думає творити з таким сільським господарством пан Азаров. Може, теж звільниться?

загрузка...

Оцените новость:

Ошибка в тексте? Выделите ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter
Комментарии посетителей

 

Интервью
/articles/31436.html
Вчера, в 12:00
Михайло Охендовський: Сподіваюсь, цей закон про місцеві вибори буде застосовано лише єдиний раз
Вчера, в 12:00
Голова ЦВК просить депутатів на майбутнє розробити «більш пристойні» правила місцевих виборів
/articles/31394.html
31.07.2015 г. в 17:25
Рефат Чубаров: Туреччина не втомлюється повторювати, що ніколи не визнає анексію Криму
31.07.2015 г. в 17:25
1-2 серпня в Анкарі триває Всесвітній Конгрес кримських татар. Окупанти зробили все, аби не випустити до Туреччини кримських активістів
/articles/31392.html
31.07.2015 г. в 15:00
Мэр Артемовска Алексей Рева: Проводить местные выборы у нас еще рано. Прошло немного времени с тех событий
31.07.2015 г. в 15:00
«Жители Артемовска уже забыли, кто такой Сергей Клюев»
/articles/31322.html
30.07.2015 г. в 13:40
Янукович теперь может свободно путешествовать по миру. Первое интервью с адвокатами бывшего президента
30.07.2015 г. в 13:40
Защитники Януковича рассказали «Главкому», как будут доказывать невиновность своего особенного клиента
Дайджест СМИ
/articles/31446.html
Вчера, в 14:00
Вооружен рубильником и очень опасен
Вчера, в 14:00
Слово «деолигархизация» понемногу становится ругательным и переходит в разряд обещаний, которые звучат хорошо, но слабо реализуются на практике
/articles/31442.html
Вчера, в 13:10
3G смалить: хай абоненти платять за те, чого нема
Вчера, в 13:10
Маркетинговая политика украинских операторов в отношении новой услуги 3G напоминает старый анекдот про чукчу
/articles/31438.html
Вчера, в 12:15
Одиночество в Донецке
Вчера, в 12:15
Вот уже год я живу в замкнутом пространстве. В ограниченном морально, географически, идеологически
/articles/31434.html
Вчера, в 11:10
Мы вступили в самый опасный период
Вчера, в 11:10
Россией были предприняты несколько попыток захвата власти в Украине и формирования там пророссийского правительства
Видео
play
закрыть

Download this video

У мережі з'явилося відео, перекладене українською, яке розповідає про негативний вплив пластика на навколишнє…

Реклама
Загрузка...