Статьи

На Новий рік уряд …засівав!

На Новий рік уряд …засівав!

17.01.2011 г. в 15:28
Виталий Червоненко, «Главком»

Українські селяни 31 грудня …. сіяли озимину. Принаймні так виглядає зі звітів українських чиновників про об’єми засіяних площ. Як таке теоретично взагалі можливе? А дуже просто - замість аграріїв під новорічною ялинкою ударно трудилися чиновники.

На днях Тетяна Чорновіл написала дуже повчальну статтю про те, як уряд Азарова інфляцію підраховує, зменшуючи її в рази. Там вся афера сплила на поверхню тільки тому, що одна область надала правдиві дані, а не намальовані зі стелі.

Якщо хтось думає, що нинішні керманичі пудрять мізки тільки даними щодо інфляції, то глибоко в цьому помиляються. Найнеймовірніший приклад – нинішні дані щодо сільського господарства. До останнього часу в одному з райцентрів Черкащини в управлінні сільського господарства працювала дуже близька знайома. Так ось, з часу приходу команди професіоналів до влади, звичні для цього відомства приписки врожайності і тому подібних цифр стали справою буденною. Якщо раніше таке було іноді, та й то в незначних масштабах, то цієї осені і зими масштаби фальсифікацій статистики по сільському господарству просто вражають.

Ще коли губернатор області Тулуб восени рапортував про мільйонний врожай, знайома сміялась і розповідала, як управління ударними темпами збирали врожай в кабінетах, дотягуючи до потрібної цифри, скинутої з Черкас. Добре, зібрали мільйон тонн, але після обов’язкової сушки зерна стало на 20% менше. Але кого то цікавило, сказали домалювати 20%, значить так треба. Це до слова про українське зерно і те, чому влада так панічно забороняє його експорт, якщо на папері врожай ніби і не дуже поганий.

Але вершиною всього цього статистичного цинізму став передноворічний тиждень, через що знайома і звільнилася з державної служби. Поки 31 грудня всі нормальні люди готувалися до Нового року, всі управління сільського господарства Черкаської області, та й, мабуть, усіх інших, займалися зовсім не новорічними клопотами. Справа у тому, що коли управління подало в міністерство реальні дані щодо засіяних озиминою площах, то керівництво вжахнулося.

Селяни після заборони експорту зерна і їх «кидка» з боку влади практично перестали сіяти, бо пшениця для них стала абсолютно невигідною культурою. Тим більше, показник засіву 2010 року виявився набагато меншим показника минулого, Тимошенківського року. А тому 30 грудня з Києва прийшов документ з вимогою до 14.00 останнього дня року збільшити площі засіяної озимини в області на 30%! Хтось міг би подумати, що 5 градусний мороз та сніг на полях міг завадити посівній. Але не такі наші чиновники. Все, за кілька годин засіяли, подали звіти куди треба, й міністерство відрапортувало про успіхи вітчизняних хліборобів.

Знайома навіть не могла уявити, що потрібно буде робити літом, коли «засіяну» 31 грудня доведеться збирати. А ще жахливіше, що цією «зібраною» пшеницею доведеться когось годувати. Знайома не витримала цього безладу і звільнилася. Цікаво, а що думає творити з таким сільським господарством пан Азаров. Може, теж звільниться?

загрузка...

Оцените новость:

Ошибка в тексте? Выделите ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter
Комментарии посетителей

Уважаемые читатели! В связи с возрастанием количества неадекватных и агрессивных комментариев мы вынуждены временно отключить эту функцию на glavcom.ua.

Приносим свои извинения за временные неудобства.

Интервью
/articles/22012.html
Позавчера, в 21:05
Священник-волонтер: Если мы хотим сохранить Донбасс, нужно полюбить его жителей
Позавчера, в 21:05
Протоиерей Захария Керстюк - инициатор миссии «Милосердие без границ», помогающей освобожденным городам Донбасса
/articles/21974.html
29.08.2014 г. в 10:00
Олександр Савченко: Зниження курсу до 12 грн/дол. - питання життя і смерті банківської системи
29.08.2014 г. в 10:00
Екс-заступник голови НБУ зазначає: війна не могла спричинити такого обвалу гривні
/articles/21948.html
28.08.2014 г. в 16:11
Мэр Новоазовска: Ждем бомбежку
28.08.2014 г. в 16:11
Российские оккупанты занимают жилые дома в захваченном городе
/articles/21868.html
26.08.2014 г. в 16:33
Командир батальйону «Айдар»: Ніякого перемир`я! Російські війська мають бути виведені з України
26.08.2014 г. в 16:33
Сергій Мельничук впевнений, що керівництво АТО не володіє інформацією про реальну кількість загиблих на Донбасі
Дайджест СМИ
/articles/22034.html
Сегодня, в 07:32
Сергей Коноплев: «Путин ждет, что Украина придет к нему и скажет: «Мы совершили ошибку – что нам делать?»
Сегодня, в 07:32
Эксперт: будущее Украины зависит от реакции Запада
/articles/22030.html
Сегодня, в 06:06
Украина не выдаст
Сегодня, в 06:06
Новые подробности о деле Адама Осмаева, подозреваемого в подготовке покушения на Путина
/articles/22028.html
Сегодня, в 05:37
Идущий за шерстью рискует вернуться стриженым
Сегодня, в 05:37
Украина пошла на состоявшиеся в начале недели переговоры в Минске с участием представителей Европейского и Таможенного союзов в надежде на прекращение поставок Россией вооружения сепаратистам.
/articles/22018.html
Вчера, в 09:53
Добровольческие батальоны: структура, страхи, проблемы боевого применения
Вчера, в 09:53
Действия добровольческих батальонов в ходе Антитеррористической операции являются предметом серьезных общественных дискуссий.
Видео

Президент Порошенко получил поддержку ЕС для Украины: Европа введет санкции против России через неделю,…

Реклама
Загрузка...