Статьи

На Новий рік уряд …засівав!

На Новий рік уряд …засівав!

17.01.2011 г. в 15:28
Виталий Червоненко, «Главком»

Українські селяни 31 грудня …. сіяли озимину. Принаймні так виглядає зі звітів українських чиновників про об’єми засіяних площ. Як таке теоретично взагалі можливе? А дуже просто - замість аграріїв під новорічною ялинкою ударно трудилися чиновники.

На днях Тетяна Чорновіл написала дуже повчальну статтю про те, як уряд Азарова інфляцію підраховує, зменшуючи її в рази. Там вся афера сплила на поверхню тільки тому, що одна область надала правдиві дані, а не намальовані зі стелі.

Якщо хтось думає, що нинішні керманичі пудрять мізки тільки даними щодо інфляції, то глибоко в цьому помиляються. Найнеймовірніший приклад – нинішні дані щодо сільського господарства. До останнього часу в одному з райцентрів Черкащини в управлінні сільського господарства працювала дуже близька знайома. Так ось, з часу приходу команди професіоналів до влади, звичні для цього відомства приписки врожайності і тому подібних цифр стали справою буденною. Якщо раніше таке було іноді, та й то в незначних масштабах, то цієї осені і зими масштаби фальсифікацій статистики по сільському господарству просто вражають.

Ще коли губернатор області Тулуб восени рапортував про мільйонний врожай, знайома сміялась і розповідала, як управління ударними темпами збирали врожай в кабінетах, дотягуючи до потрібної цифри, скинутої з Черкас. Добре, зібрали мільйон тонн, але після обов’язкової сушки зерна стало на 20% менше. Але кого то цікавило, сказали домалювати 20%, значить так треба. Це до слова про українське зерно і те, чому влада так панічно забороняє його експорт, якщо на папері врожай ніби і не дуже поганий.

Але вершиною всього цього статистичного цинізму став передноворічний тиждень, через що знайома і звільнилася з державної служби. Поки 31 грудня всі нормальні люди готувалися до Нового року, всі управління сільського господарства Черкаської області, та й, мабуть, усіх інших, займалися зовсім не новорічними клопотами. Справа у тому, що коли управління подало в міністерство реальні дані щодо засіяних озиминою площах, то керівництво вжахнулося.

Селяни після заборони експорту зерна і їх «кидка» з боку влади практично перестали сіяти, бо пшениця для них стала абсолютно невигідною культурою. Тим більше, показник засіву 2010 року виявився набагато меншим показника минулого, Тимошенківського року. А тому 30 грудня з Києва прийшов документ з вимогою до 14.00 останнього дня року збільшити площі засіяної озимини в області на 30%! Хтось міг би подумати, що 5 градусний мороз та сніг на полях міг завадити посівній. Але не такі наші чиновники. Все, за кілька годин засіяли, подали звіти куди треба, й міністерство відрапортувало про успіхи вітчизняних хліборобів.

Знайома навіть не могла уявити, що потрібно буде робити літом, коли «засіяну» 31 грудня доведеться збирати. А ще жахливіше, що цією «зібраною» пшеницею доведеться когось годувати. Знайома не витримала цього безладу і звільнилася. Цікаво, а що думає творити з таким сільським господарством пан Азаров. Може, теж звільниться?

загрузка...

Оцените новость:

Ошибка в тексте? Выделите ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter
Комментарии посетителей

 

Интервью
/articles/21026.html
Вчера, в 10:45
Дмитрий Булатов: Всю жизнь с меня требовали взятки
Вчера, в 10:45
Министр молодежи и спорта о том, почему взял жену депутата себе в заместители
/articles/20994.html
Позавчера, в 10:13
Рефат Чубаров: После 14 сентября мы не увидим ни Аксенова, ни Константинова
Позавчера, в 10:13
Глава Меджлиса уверен: Кремль скоро избавится от тех, кто сделал для него грязную работу в Крыму
/articles/20932.html
18.07.2014 г. в 10:45
Рустам Темиргалиев: Нас ваши санкции не напрягают. Мы в Европу и не собирались
18.07.2014 г. в 10:45
Один из лидеров сепаратистского переворота в Крыму утверждает: Керченский мост будут строить европейские компании
/articles/20868.html
16.07.2014 г. в 10:15
Алексей Гончаренко: Высокого боевого духа я у террористов не заметил
16.07.2014 г. в 10:15
Одесский политик съездил на разведку в Донецк и теперь уверен: если армия войдет в город, местные жители ей будут только аплодировать
Дайджест СМИ
/articles/21066.html
Сегодня, в 12:40
Неудержимая машина российской пропаганды
Сегодня, в 12:40
Российский пропагандистский аппарат в войне против Украины не снижает обороты.
/articles/21036.html
Вчера, в 13:29
Борьба за восток Украины: Путин между Сциллой и Харибдой
Вчера, в 13:29
После того, как вечером в четверг в небе над востоком Украины был сбит пассажирский самолет Boeing 777 малайзийских авиалиний, особенно запоминающимися стали два выступления президент России Владимира Путина.
/articles/21032.html
Вчера, в 12:18
Почему Путин готов идти на большой риск на Украине
Вчера, в 12:18
Чтобы понять, что на самом деле Владимир Путин задумал на Украине, необходимо взглянуть на историю двух стран.
/articles/21028.html
Вчера, в 11:39
Рейс MH17: введёт ли Европа санкции третьего уровня?
Вчера, в 11:39
Во вторник министры иностранных дел стран Европейского союза встретятся, чтобы обсудить усиление санкций в отношении России после того, как над Украиной был сбит коммерческий рейс MH17.
Видео
play
закрыть

Download this video

Непредвиденные обстоятельства помешали нардепу Николаю Левченко провести брифинг. Напомним, что депутаты…

Реклама
Загрузка...