Статьи

На Новий рік уряд …засівав!

На Новий рік уряд …засівав!

17.01.2011 г. в 15:28
Виталий Червоненко, «Главком»

Українські селяни 31 грудня …. сіяли озимину. Принаймні так виглядає зі звітів українських чиновників про об’єми засіяних площ. Як таке теоретично взагалі можливе? А дуже просто - замість аграріїв під новорічною ялинкою ударно трудилися чиновники.

На днях Тетяна Чорновіл написала дуже повчальну статтю про те, як уряд Азарова інфляцію підраховує, зменшуючи її в рази. Там вся афера сплила на поверхню тільки тому, що одна область надала правдиві дані, а не намальовані зі стелі.

Якщо хтось думає, що нинішні керманичі пудрять мізки тільки даними щодо інфляції, то глибоко в цьому помиляються. Найнеймовірніший приклад – нинішні дані щодо сільського господарства. До останнього часу в одному з райцентрів Черкащини в управлінні сільського господарства працювала дуже близька знайома. Так ось, з часу приходу команди професіоналів до влади, звичні для цього відомства приписки врожайності і тому подібних цифр стали справою буденною. Якщо раніше таке було іноді, та й то в незначних масштабах, то цієї осені і зими масштаби фальсифікацій статистики по сільському господарству просто вражають.

Ще коли губернатор області Тулуб восени рапортував про мільйонний врожай, знайома сміялась і розповідала, як управління ударними темпами збирали врожай в кабінетах, дотягуючи до потрібної цифри, скинутої з Черкас. Добре, зібрали мільйон тонн, але після обов’язкової сушки зерна стало на 20% менше. Але кого то цікавило, сказали домалювати 20%, значить так треба. Це до слова про українське зерно і те, чому влада так панічно забороняє його експорт, якщо на папері врожай ніби і не дуже поганий.

Але вершиною всього цього статистичного цинізму став передноворічний тиждень, через що знайома і звільнилася з державної служби. Поки 31 грудня всі нормальні люди готувалися до Нового року, всі управління сільського господарства Черкаської області, та й, мабуть, усіх інших, займалися зовсім не новорічними клопотами. Справа у тому, що коли управління подало в міністерство реальні дані щодо засіяних озиминою площах, то керівництво вжахнулося.

Селяни після заборони експорту зерна і їх «кидка» з боку влади практично перестали сіяти, бо пшениця для них стала абсолютно невигідною культурою. Тим більше, показник засіву 2010 року виявився набагато меншим показника минулого, Тимошенківського року. А тому 30 грудня з Києва прийшов документ з вимогою до 14.00 останнього дня року збільшити площі засіяної озимини в області на 30%! Хтось міг би подумати, що 5 градусний мороз та сніг на полях міг завадити посівній. Але не такі наші чиновники. Все, за кілька годин засіяли, подали звіти куди треба, й міністерство відрапортувало про успіхи вітчизняних хліборобів.

Знайома навіть не могла уявити, що потрібно буде робити літом, коли «засіяну» 31 грудня доведеться збирати. А ще жахливіше, що цією «зібраною» пшеницею доведеться когось годувати. Знайома не витримала цього безладу і звільнилася. Цікаво, а що думає творити з таким сільським господарством пан Азаров. Може, теж звільниться?

загрузка...

Оцените новость:

Ошибка в тексте? Выделите ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter
Комментарии посетителей

Уважаемые читатели! В связи с возрастанием количества неадекватных и агрессивных комментариев мы вынуждены временно отключить эту функцию на glavcom.ua.

Приносим свои извинения за временные неудобства.

Интервью
/articles/21868.html
Вчера, в 16:33
Командир батальйону «Айдар»: Ніякого перемир`я! Російські війська мають бути виведені з України
Вчера, в 16:33
Сергій Мельничук впевнений, що керівництво АТО не володіє інформацією про реальну кількість загиблих на Донбасі
/articles/21806.html
23.08.2014 г. в 11:00
Экс-премьер-министр Аджарии Леван Варшаламидзе: «У нас был принцип - уничтожить все, что было построено в средине-конце 20 века»
23.08.2014 г. в 11:00
Проиграв выборы, Саакашвили и его команда ушли из власти, чтобы делиться своим опытом с другими странами, в частности, с Украиной
/articles/21780.html
22.08.2014 г. в 10:00
Олександр Черненко: Більшу небезпеку, ніж підкуп, на цих виборах становить популізм
22.08.2014 г. в 10:00
Голова Комітету виборців України вважає, що політики зреклися відповідальності за покращення якості парламенту і тепер слово за виборцями
/articles/21778.html
21.08.2014 г. в 18:00
Ігор Тодоров: Значна частина донеччан свідомо завжди знаходилася в інформаційному просторі Росії
21.08.2014 г. в 18:00
Доктор історичних наук із Донецька розповів, чому жителі Донбасу взяли до рук зброю, хоча на них ніхто не нападав
Дайджест СМИ
/articles/21876.html
Вчера, в 20:01
Кому война, а кому… Скандальная чиновница занялась созданием своего «позитивного имиджа»
Вчера, в 20:01
Нам в редакцию попал интересный документ. Называется он незатейливо – «Предложения по формированию личного имиджа руководителя Межведомственной рабочей группы по вопросам антикоррупционного законодательства»
/articles/21874.html
Вчера, в 18:05
Специальный репортаж: Псковский десант
Вчера, в 18:05
В Псковской области с 24 августа хоронят десантников. Точное число потерь — пока неизвестно.
/articles/21852.html
Вчера, в 07:34
Россия: «конвоем» по переговорам
Вчера, в 07:34
Что заставило Москву объявить о «гуманитарном конвое» накануне переговоров в Минске
/articles/21840.html
Позавчера, в 20:01
Украина будет защищаться
Позавчера, в 20:01
Субботний рабочий визит в Украину канцлера ФРГ Ангелы Меркель и воскресное празднование 23-й годовщины Независимости Украины показали, что Европейский союз продолжает поддерживать Украину, а она сама прилагает максимум усилий для защиты своей территориальной целостности и государственного суверенитета в борьбе против пророссийских вооруженных сепаратистов.
Видео
play
закрыть

Download this video

В райсуде города Воронежа началось рассмотрение дела против похищенной украинской летчицы Надежды Савченко.…

Реклама
Загрузка...