Статьи

На Новий рік уряд …засівав!

На Новий рік уряд …засівав!

17.01.2011 г. в 15:28
Виталий Червоненко, «Главком»

Українські селяни 31 грудня …. сіяли озимину. Принаймні так виглядає зі звітів українських чиновників про об’єми засіяних площ. Як таке теоретично взагалі можливе? А дуже просто - замість аграріїв під новорічною ялинкою ударно трудилися чиновники.

На днях Тетяна Чорновіл написала дуже повчальну статтю про те, як уряд Азарова інфляцію підраховує, зменшуючи її в рази. Там вся афера сплила на поверхню тільки тому, що одна область надала правдиві дані, а не намальовані зі стелі.

Якщо хтось думає, що нинішні керманичі пудрять мізки тільки даними щодо інфляції, то глибоко в цьому помиляються. Найнеймовірніший приклад – нинішні дані щодо сільського господарства. До останнього часу в одному з райцентрів Черкащини в управлінні сільського господарства працювала дуже близька знайома. Так ось, з часу приходу команди професіоналів до влади, звичні для цього відомства приписки врожайності і тому подібних цифр стали справою буденною. Якщо раніше таке було іноді, та й то в незначних масштабах, то цієї осені і зими масштаби фальсифікацій статистики по сільському господарству просто вражають.

Ще коли губернатор області Тулуб восени рапортував про мільйонний врожай, знайома сміялась і розповідала, як управління ударними темпами збирали врожай в кабінетах, дотягуючи до потрібної цифри, скинутої з Черкас. Добре, зібрали мільйон тонн, але після обов’язкової сушки зерна стало на 20% менше. Але кого то цікавило, сказали домалювати 20%, значить так треба. Це до слова про українське зерно і те, чому влада так панічно забороняє його експорт, якщо на папері врожай ніби і не дуже поганий.

Але вершиною всього цього статистичного цинізму став передноворічний тиждень, через що знайома і звільнилася з державної служби. Поки 31 грудня всі нормальні люди готувалися до Нового року, всі управління сільського господарства Черкаської області, та й, мабуть, усіх інших, займалися зовсім не новорічними клопотами. Справа у тому, що коли управління подало в міністерство реальні дані щодо засіяних озиминою площах, то керівництво вжахнулося.

Селяни після заборони експорту зерна і їх «кидка» з боку влади практично перестали сіяти, бо пшениця для них стала абсолютно невигідною культурою. Тим більше, показник засіву 2010 року виявився набагато меншим показника минулого, Тимошенківського року. А тому 30 грудня з Києва прийшов документ з вимогою до 14.00 останнього дня року збільшити площі засіяної озимини в області на 30%! Хтось міг би подумати, що 5 градусний мороз та сніг на полях міг завадити посівній. Але не такі наші чиновники. Все, за кілька годин засіяли, подали звіти куди треба, й міністерство відрапортувало про успіхи вітчизняних хліборобів.

Знайома навіть не могла уявити, що потрібно буде робити літом, коли «засіяну» 31 грудня доведеться збирати. А ще жахливіше, що цією «зібраною» пшеницею доведеться когось годувати. Знайома не витримала цього безладу і звільнилася. Цікаво, а що думає творити з таким сільським господарством пан Азаров. Може, теж звільниться?

загрузка...

Оцените новость:

Ошибка в тексте? Выделите ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter
Комментарии посетителей

 

Интервью
/articles/33540.html
Вчера, в 13:00
Игорь Мазепа: После кризиса в Украине будут доминировать госбанки
Вчера, в 13:00
«У меня есть еще один-два коллеги-инвестбанкиры. Это все, кто остались на рынке»
/articles/33488.html
Позавчера, в 12:35
Фіскальний бізнес-омбудсмен Тарас Качка: Найбільша лобістська структура сьогодні - це Реанімаційний пакет реформ
Позавчера, в 12:35
«Якщо мені відшкодували ПДВ, а вам ні, ви скажете, що я дав хабар»
/articles/33480.html
Позавчера, в 09:10
Роман Безсмертний про переговори у Парижі: Позиція Путіна - це відтермінований шантаж
Позавчера, в 09:10
Учасник паризької зустрічі у «нормандському форматі» від України дав ексклюзивне інтерв’ю «Главкому»
/articles/33438.html
03.10.2015 г. в 16:00
Микола Вересень: Савік «мне торчит, как земля колхозу»
03.10.2015 г. в 16:00
Місяць вересень закінчився, а от Вересень, той що Микола, вирує і кипить у медіа-просторі. У легендарного журналіста – новий проект
Дайджест СМИ
/articles/33546.html
Вчера, в 14:45
Негибридная война
Вчера, в 14:45
Социолог Денис Соколов опасается, что война в Сирии может привести к распространению конфликта на территорию России
/articles/33526.html
Вчера, в 08:12
Украина: общество критически оценивает ход реформ
Вчера, в 08:12
17% украинцев считают, что ситуация в стране развивается в правильном направлении
/articles/33524.html
Вчера, в 07:06
Оппозиция Белоруссии выступила против российских военных баз
Вчера, в 07:06
Экономические проблемы вынуждают Лукашенко принять эскадрильи союзного государства
/articles/33504.html
Позавчера, в 18:40
Смещение информационных акцентов в октябре
Позавчера, в 18:40
Открытие сессии Генеральной Ассамблеи ООН и выступления на ней лидеров государств и правительств определили новую точку отсчета развития мирового информационного пространства
Видео

Верховная Рада 229 голосами разрешила принимать на военную службу в Вооруженных силах Украины иностранцев…

Реклама
Загрузка...