Статьи

На Новий рік уряд …засівав!

На Новий рік уряд …засівав!

17.01.2011 г. в 15:28
Виталий Червоненко, «Главком»

Українські селяни 31 грудня …. сіяли озимину. Принаймні так виглядає зі звітів українських чиновників про об’єми засіяних площ. Як таке теоретично взагалі можливе? А дуже просто - замість аграріїв під новорічною ялинкою ударно трудилися чиновники.

На днях Тетяна Чорновіл написала дуже повчальну статтю про те, як уряд Азарова інфляцію підраховує, зменшуючи її в рази. Там вся афера сплила на поверхню тільки тому, що одна область надала правдиві дані, а не намальовані зі стелі.

Якщо хтось думає, що нинішні керманичі пудрять мізки тільки даними щодо інфляції, то глибоко в цьому помиляються. Найнеймовірніший приклад – нинішні дані щодо сільського господарства. До останнього часу в одному з райцентрів Черкащини в управлінні сільського господарства працювала дуже близька знайома. Так ось, з часу приходу команди професіоналів до влади, звичні для цього відомства приписки врожайності і тому подібних цифр стали справою буденною. Якщо раніше таке було іноді, та й то в незначних масштабах, то цієї осені і зими масштаби фальсифікацій статистики по сільському господарству просто вражають.

Ще коли губернатор області Тулуб восени рапортував про мільйонний врожай, знайома сміялась і розповідала, як управління ударними темпами збирали врожай в кабінетах, дотягуючи до потрібної цифри, скинутої з Черкас. Добре, зібрали мільйон тонн, але після обов’язкової сушки зерна стало на 20% менше. Але кого то цікавило, сказали домалювати 20%, значить так треба. Це до слова про українське зерно і те, чому влада так панічно забороняє його експорт, якщо на папері врожай ніби і не дуже поганий.

Але вершиною всього цього статистичного цинізму став передноворічний тиждень, через що знайома і звільнилася з державної служби. Поки 31 грудня всі нормальні люди готувалися до Нового року, всі управління сільського господарства Черкаської області, та й, мабуть, усіх інших, займалися зовсім не новорічними клопотами. Справа у тому, що коли управління подало в міністерство реальні дані щодо засіяних озиминою площах, то керівництво вжахнулося.

Селяни після заборони експорту зерна і їх «кидка» з боку влади практично перестали сіяти, бо пшениця для них стала абсолютно невигідною культурою. Тим більше, показник засіву 2010 року виявився набагато меншим показника минулого, Тимошенківського року. А тому 30 грудня з Києва прийшов документ з вимогою до 14.00 останнього дня року збільшити площі засіяної озимини в області на 30%! Хтось міг би подумати, що 5 градусний мороз та сніг на полях міг завадити посівній. Але не такі наші чиновники. Все, за кілька годин засіяли, подали звіти куди треба, й міністерство відрапортувало про успіхи вітчизняних хліборобів.

Знайома навіть не могла уявити, що потрібно буде робити літом, коли «засіяну» 31 грудня доведеться збирати. А ще жахливіше, що цією «зібраною» пшеницею доведеться когось годувати. Знайома не витримала цього безладу і звільнилася. Цікаво, а що думає творити з таким сільським господарством пан Азаров. Може, теж звільниться?

загрузка...

Оцените новость:

Ошибка в тексте? Выделите ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter
Комментарии посетителей

 

Интервью
/articles/32384.html
Сегодня, в 11:00
Андрій Герус: У нас вже є залежність від Росії-ДНР-ЛНР. І поки альтернативи немає
Сегодня, в 11:00
«Якщо в нас буде відбуватися така політика, як сьогодні, то в наступні роки може виникнути дефіцит вугілля не тільки марки «А», а й марки «Г»
/articles/32334.html
Позавчера, в 18:50
Версія «Свободи» про події під ВР: вся відповідальність лежить на Авакові
Позавчера, в 18:50
Ігор Мірошниченко заперечує провину партії в «кривавому понеділку»
/articles/32320.html
Позавчера, в 12:00
Константин Боровой: Проблему оккупации Крыма можно решить только войной
Позавчера, в 12:00
«У проблемы Крыма и агрессии России по отношении к Украине вообще нет политического решения»
/articles/32272.html
29.08.2015 г. в 12:15
Герой України Мирослав Вантух: Я ніде не оголошую, що я народний артист Росії
29.08.2015 г. в 12:15
«Зараз до міністра Кириленка потрапити неможливо. Особисто я вже звертався двічі, він сказав, що передзвонить. Так і не подзвонив»
Дайджест СМИ
/articles/32374.html
Вчера, в 12:14
Юрий Фельштинский: Третья мировая не начнется, если Запад будет противостоять агрессии России и оказывать военную помощь украинской армии
Вчера, в 12:14
Юрий Фельштинский, российско-американский историк, проживающий в Бостоне, стал «возмутителем спокойствия» в 2001 году, когда «Новая газета» опубликовала несколько глав из книги «ФСБ взрывает Россию»
/articles/32324.html
Позавчера, в 14:05
Гудков: Друзья по КГБ считали Володю Путина отличным парнем
Позавчера, в 14:05
Известный политик рассказал, когда понял, что принятие новой Конституции РФ приведет в будущем к «приходу диктатора».
/articles/32322.html
Позавчера, в 12:25
Недоразвитая Украина
Позавчера, в 12:25
Один ребенок из тысячи рождается особенным
/articles/32306.html
30.08.2015 г. в 10:51
Процесс над Владимиром Путиным
30.08.2015 г. в 10:51
О том, почему суд над российскими гээрушниками не будет ответом Киева на приговор Сенцову-Кольченко.
Видео

Депутат законодательного собрания Санкт-Петербурга Виталий Милонов стреляет из автомата Калашникова.

Реклама
Загрузка...