Статьи

На Новий рік уряд …засівав!

На Новий рік уряд …засівав!

17.01.2011 г. в 15:28
Виталий Червоненко, «Главком»

Українські селяни 31 грудня …. сіяли озимину. Принаймні так виглядає зі звітів українських чиновників про об’єми засіяних площ. Як таке теоретично взагалі можливе? А дуже просто - замість аграріїв під новорічною ялинкою ударно трудилися чиновники.

На днях Тетяна Чорновіл написала дуже повчальну статтю про те, як уряд Азарова інфляцію підраховує, зменшуючи її в рази. Там вся афера сплила на поверхню тільки тому, що одна область надала правдиві дані, а не намальовані зі стелі.

Якщо хтось думає, що нинішні керманичі пудрять мізки тільки даними щодо інфляції, то глибоко в цьому помиляються. Найнеймовірніший приклад – нинішні дані щодо сільського господарства. До останнього часу в одному з райцентрів Черкащини в управлінні сільського господарства працювала дуже близька знайома. Так ось, з часу приходу команди професіоналів до влади, звичні для цього відомства приписки врожайності і тому подібних цифр стали справою буденною. Якщо раніше таке було іноді, та й то в незначних масштабах, то цієї осені і зими масштаби фальсифікацій статистики по сільському господарству просто вражають.

Ще коли губернатор області Тулуб восени рапортував про мільйонний врожай, знайома сміялась і розповідала, як управління ударними темпами збирали врожай в кабінетах, дотягуючи до потрібної цифри, скинутої з Черкас. Добре, зібрали мільйон тонн, але після обов’язкової сушки зерна стало на 20% менше. Але кого то цікавило, сказали домалювати 20%, значить так треба. Це до слова про українське зерно і те, чому влада так панічно забороняє його експорт, якщо на папері врожай ніби і не дуже поганий.

Але вершиною всього цього статистичного цинізму став передноворічний тиждень, через що знайома і звільнилася з державної служби. Поки 31 грудня всі нормальні люди готувалися до Нового року, всі управління сільського господарства Черкаської області, та й, мабуть, усіх інших, займалися зовсім не новорічними клопотами. Справа у тому, що коли управління подало в міністерство реальні дані щодо засіяних озиминою площах, то керівництво вжахнулося.

Селяни після заборони експорту зерна і їх «кидка» з боку влади практично перестали сіяти, бо пшениця для них стала абсолютно невигідною культурою. Тим більше, показник засіву 2010 року виявився набагато меншим показника минулого, Тимошенківського року. А тому 30 грудня з Києва прийшов документ з вимогою до 14.00 останнього дня року збільшити площі засіяної озимини в області на 30%! Хтось міг би подумати, що 5 градусний мороз та сніг на полях міг завадити посівній. Але не такі наші чиновники. Все, за кілька годин засіяли, подали звіти куди треба, й міністерство відрапортувало про успіхи вітчизняних хліборобів.

Знайома навіть не могла уявити, що потрібно буде робити літом, коли «засіяну» 31 грудня доведеться збирати. А ще жахливіше, що цією «зібраною» пшеницею доведеться когось годувати. Знайома не витримала цього безладу і звільнилася. Цікаво, а що думає творити з таким сільським господарством пан Азаров. Може, теж звільниться?

загрузка...

Оцените новость:

Ошибка в тексте? Выделите ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter
Комментарии посетителей

 

Интервью
/articles/21282.html
Сегодня, в 10:00
Человек Фирташа: Если Киев не пустит воду в Крым, без работы останутся тысячи людей
Сегодня, в 10:00
Нардеп Александр Нечаев требует от Украины обеспечить комфортные условия работы для крымского бизнеса, перешедшего под юрисдикцию России
/articles/21266.html
Вчера, в 16:20
Володимир Литвин: Держава має думати, що робити з людьми, для яких війна стала ремеслом
Вчера, в 16:20
Голова комітету з питань нацбезпеки та оборони передбачає: результати дострокових виборів в Раду визначатимуть люди зі зброєю
/articles/21152.html
26.07.2014 г. в 21:40
Олексій Чупа: Шаріков перетворився з собаки на людину і на другий день отримав посаду. Те саме зараз бачимо на Донбасі
26.07.2014 г. в 21:40
Письменник з Макіївки закликає земляків усвідомити: Донбас декілька місяців паралізований, а країна не здохла. То хто ж кого годує?
/articles/21110.html
25.07.2014 г. в 10:00
Юрій Продан: Позиція Росії – не вести газові переговори. Як тут можна шукати компроміс?
25.07.2014 г. в 10:00
Міністр енергетики та вугільної промисловості радить українцям готуватись до жорсткої економії тепла і палива
Дайджест СМИ
/articles/21264.html
Вчера, в 15:48
Лех Валенса о конфликте в Украине: Нужно создать список ударов по Путину
Вчера, в 15:48
Интервью с бывшим президентом Польши лауреатом Нобелевской премии мира Лехом Валенсой
/articles/21252.html
Вчера, в 12:16
Збигнев Бжезинский: Я не думаю, что мы идем к мировой войне
Вчера, в 12:16
Разговор с Збигневом Бжезинским о современном мировом потрясении, переоценивании иранской ядерной угрозы в ближайшей перспективе, и почему воцарение мирового порядка может опираться на отношения между США и Китаем
/articles/21248.html
Вчера, в 11:27
Джеффри Пайят: «Наши санкции эффективны потому, что они тесно скоординированы с Европой»
Вчера, в 11:27
США ввели новые жесткие санкции против России; причина тому – российское вмешательство в конфликт на востоке Украины.
/articles/21228.html
Позавчера, в 15:28
Что делать, если вы рассердились на русских?
Позавчера, в 15:28
Масса косвенных доказательств позволяет сделать вывод о том, что именно пророссийские сепаратисты на восточной Украине осуществили пуск ракеты «земля — воздух» и сбили самолет Малазийских авиалиний MH17, на борту которого находились 298 невинных людей.
Видео

В сегодняшней ситуации, когда в стране идет война, необходимо взвешенно относится к любой информации.…

Реклама
Загрузка...