Статьи

На Новий рік уряд …засівав!

На Новий рік уряд …засівав!

17.01.2011 г. в 15:28
Виталий Червоненко, «Главком»

Українські селяни 31 грудня …. сіяли озимину. Принаймні так виглядає зі звітів українських чиновників про об’єми засіяних площ. Як таке теоретично взагалі можливе? А дуже просто - замість аграріїв під новорічною ялинкою ударно трудилися чиновники.

На днях Тетяна Чорновіл написала дуже повчальну статтю про те, як уряд Азарова інфляцію підраховує, зменшуючи її в рази. Там вся афера сплила на поверхню тільки тому, що одна область надала правдиві дані, а не намальовані зі стелі.

Якщо хтось думає, що нинішні керманичі пудрять мізки тільки даними щодо інфляції, то глибоко в цьому помиляються. Найнеймовірніший приклад – нинішні дані щодо сільського господарства. До останнього часу в одному з райцентрів Черкащини в управлінні сільського господарства працювала дуже близька знайома. Так ось, з часу приходу команди професіоналів до влади, звичні для цього відомства приписки врожайності і тому подібних цифр стали справою буденною. Якщо раніше таке було іноді, та й то в незначних масштабах, то цієї осені і зими масштаби фальсифікацій статистики по сільському господарству просто вражають.

Ще коли губернатор області Тулуб восени рапортував про мільйонний врожай, знайома сміялась і розповідала, як управління ударними темпами збирали врожай в кабінетах, дотягуючи до потрібної цифри, скинутої з Черкас. Добре, зібрали мільйон тонн, але після обов’язкової сушки зерна стало на 20% менше. Але кого то цікавило, сказали домалювати 20%, значить так треба. Це до слова про українське зерно і те, чому влада так панічно забороняє його експорт, якщо на папері врожай ніби і не дуже поганий.

Але вершиною всього цього статистичного цинізму став передноворічний тиждень, через що знайома і звільнилася з державної служби. Поки 31 грудня всі нормальні люди готувалися до Нового року, всі управління сільського господарства Черкаської області, та й, мабуть, усіх інших, займалися зовсім не новорічними клопотами. Справа у тому, що коли управління подало в міністерство реальні дані щодо засіяних озиминою площах, то керівництво вжахнулося.

Селяни після заборони експорту зерна і їх «кидка» з боку влади практично перестали сіяти, бо пшениця для них стала абсолютно невигідною культурою. Тим більше, показник засіву 2010 року виявився набагато меншим показника минулого, Тимошенківського року. А тому 30 грудня з Києва прийшов документ з вимогою до 14.00 останнього дня року збільшити площі засіяної озимини в області на 30%! Хтось міг би подумати, що 5 градусний мороз та сніг на полях міг завадити посівній. Але не такі наші чиновники. Все, за кілька годин засіяли, подали звіти куди треба, й міністерство відрапортувало про успіхи вітчизняних хліборобів.

Знайома навіть не могла уявити, що потрібно буде робити літом, коли «засіяну» 31 грудня доведеться збирати. А ще жахливіше, що цією «зібраною» пшеницею доведеться когось годувати. Знайома не витримала цього безладу і звільнилася. Цікаво, а що думає творити з таким сільським господарством пан Азаров. Може, теж звільниться?

загрузка...

Оцените новость:

Ошибка в тексте? Выделите ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter
Комментарии посетителей

 

Интервью
/articles/27126.html
Вчера, в 20:05
Сергій Пашинський: Я впевнений, що путінські генерали ще гірші, ніж наші
Вчера, в 20:05
«Вони абсолютно щиро вірять, що ми чекаємо часу, щоб увійти в Донецьк і всіх там перевішати і перерізати»
/articles/27036.html
02.03.2015 г. в 10:00
Илья Пономарев: На Западе для всех очевидно, что приказ на убийство Немцова отдавал лично Путин
02.03.2015 г. в 10:00
«В свое время я предупреждал об этом Алексея Навального, и он правильно сделал, что отреагировал – взял себе охрану»
/articles/26932.html
26.02.2015 г. в 12:00
Сергій Лещенко: Депутати в парламенті реально обмінюються дружинами
26.02.2015 г. в 12:00
Нардеп з Блоку Порошенка про «гопників» в коаліції та раптовий сплеск інтересу команди Коломойського до справи Ґонґадзе
/articles/26910.html
25.02.2015 г. в 12:40
Татьяна Козаченко: Самая тяжелая категория для люстрации - судьи
25.02.2015 г. в 12:40
Глава люстрационного департамента Минюста уверена: увидев «Межигорье», представители Венецианской комиссии резко поменяли свое мнение об «очищении» украинской власти
Дайджест СМИ
/articles/27108.html
Вчера, в 10:00
Чем Европа ответит на вызов Путина?
Вчера, в 10:00
Участники международной конференции в Берлине обсуждали варианты ответной стратегии Евросоюза на политику Кремля в отношении Украины и стран ЕС.
/articles/27102.html
Вчера, в 07:00
Порошенко попросил Европу не радоваться раньше времени
Вчера, в 07:00
В Киеве считают, что конфликт не будет исчерпан, пока не решится вопрос с Крымом
/articles/27080.html
Позавчера, в 13:05
«Україна неодмінно повинна бути вільною від домінування Росії»
Позавчера, в 13:05
Сенатор Маккейн розповів, чим і як можуть допомогти Сполучені Штати
/articles/27072.html
Позавчера, в 10:48
Хомутынник хочет в кресло главы ГФС?
Позавчера, в 10:48
Для многих стало удивлением внезапное решение премьер-министра отстранить от работы руководство Государственной фискальной службы (ГФС).
Видео

Верховная Рада сняла неприкосновенность и дала согласие на арест трех судей Печерского райсуда Киева,…

Реклама
Загрузка...