Статьи

На Новий рік уряд …засівав!

На Новий рік уряд …засівав!

17.01.2011 г. в 15:28
Виталий Червоненко, «Главком»

Українські селяни 31 грудня …. сіяли озимину. Принаймні так виглядає зі звітів українських чиновників про об’єми засіяних площ. Як таке теоретично взагалі можливе? А дуже просто - замість аграріїв під новорічною ялинкою ударно трудилися чиновники.

На днях Тетяна Чорновіл написала дуже повчальну статтю про те, як уряд Азарова інфляцію підраховує, зменшуючи її в рази. Там вся афера сплила на поверхню тільки тому, що одна область надала правдиві дані, а не намальовані зі стелі.

Якщо хтось думає, що нинішні керманичі пудрять мізки тільки даними щодо інфляції, то глибоко в цьому помиляються. Найнеймовірніший приклад – нинішні дані щодо сільського господарства. До останнього часу в одному з райцентрів Черкащини в управлінні сільського господарства працювала дуже близька знайома. Так ось, з часу приходу команди професіоналів до влади, звичні для цього відомства приписки врожайності і тому подібних цифр стали справою буденною. Якщо раніше таке було іноді, та й то в незначних масштабах, то цієї осені і зими масштаби фальсифікацій статистики по сільському господарству просто вражають.

Ще коли губернатор області Тулуб восени рапортував про мільйонний врожай, знайома сміялась і розповідала, як управління ударними темпами збирали врожай в кабінетах, дотягуючи до потрібної цифри, скинутої з Черкас. Добре, зібрали мільйон тонн, але після обов’язкової сушки зерна стало на 20% менше. Але кого то цікавило, сказали домалювати 20%, значить так треба. Це до слова про українське зерно і те, чому влада так панічно забороняє його експорт, якщо на папері врожай ніби і не дуже поганий.

Але вершиною всього цього статистичного цинізму став передноворічний тиждень, через що знайома і звільнилася з державної служби. Поки 31 грудня всі нормальні люди готувалися до Нового року, всі управління сільського господарства Черкаської області, та й, мабуть, усіх інших, займалися зовсім не новорічними клопотами. Справа у тому, що коли управління подало в міністерство реальні дані щодо засіяних озиминою площах, то керівництво вжахнулося.

Селяни після заборони експорту зерна і їх «кидка» з боку влади практично перестали сіяти, бо пшениця для них стала абсолютно невигідною культурою. Тим більше, показник засіву 2010 року виявився набагато меншим показника минулого, Тимошенківського року. А тому 30 грудня з Києва прийшов документ з вимогою до 14.00 останнього дня року збільшити площі засіяної озимини в області на 30%! Хтось міг би подумати, що 5 градусний мороз та сніг на полях міг завадити посівній. Але не такі наші чиновники. Все, за кілька годин засіяли, подали звіти куди треба, й міністерство відрапортувало про успіхи вітчизняних хліборобів.

Знайома навіть не могла уявити, що потрібно буде робити літом, коли «засіяну» 31 грудня доведеться збирати. А ще жахливіше, що цією «зібраною» пшеницею доведеться когось годувати. Знайома не витримала цього безладу і звільнилася. Цікаво, а що думає творити з таким сільським господарством пан Азаров. Може, теж звільниться?

Оцените новость:

Ошибка в тексте? Выделите ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter
Комментарии посетителей

 

Интервью
/articles/18958.html
Вчера, в 10:50
Максим Бурбак: Не думаю, що навчання в одній школі з Яценюком, вплинуло на моє призначення
Вчера, в 10:50
Глава Мінінфраструктури готовий перекинути всі проблемні дороги на утримання місцевих рад
/articles/18930.html
Позавчера, в 10:05
Павло Петренко: Росія взяла в заручники 3,5 тисячі наших громадян в Криму
Позавчера, в 10:05
Міністр юстиції переконаний: Росія розуміє, що є порушником, тому буде обирати тактику затягування справ в міжнародних судах
/articles/18896.html
14.04.2014 г. в 10:00
Валерій Карпунцов: Верховну Раду хотіли підірвати разом з депутатами
14.04.2014 г. в 10:00
Депутат від «Удару» про те, як Кличко втретє буде намагатись стати мером Києва
/articles/18852.html
11.04.2014 г. в 12:48
Юрій Одарченко: Ми побудували потужну лінію оборони з боку материкової України
11.04.2014 г. в 12:48
Губернатор Херсонської області про обстановку в регіоні, що межує з Кримом
Дайджест СМИ
/articles/18964.html
Вчера, в 12:13
Украина: риски и компромиссы
Вчера, в 12:13
В ходе предстоящей на этой неделе встречи между Россией, США и ЕС сторонам не следует забывать ни о взаимных интересах, ни о расхождениях.
/articles/18954.html
Вчера, в 07:18
В Киеве зреет очередной майдан
Вчера, в 07:18
Новой властью недовольны и на востоке, и на западе страны
/articles/18912.html
14.04.2014 г. в 13:43
Сергей Хрущев: «В Беловежской Пуще Кравчук бы забрал Украину и без Крыма»
14.04.2014 г. в 13:43
Журналисты позвонили в США, где уже более 20 лет живет и работает сын бывшего лидера СССР.
/articles/18904.html
14.04.2014 г. в 10:41
Что Кремль изберет предлогом для агрессии против Украины?
14.04.2014 г. в 10:41
Судя по развитию событий в преддверие многосторонней встречи Украина – США – ЕС – Российская Федерация, впору задаться вопросом не о том, «хотят ли русские войны», – с этим уже все более или менее ясно, – а о том, какой войны они хотят?
Новость часа
play
закрыть

Get the Flash Player to see this player.

В МИД России глубоко обеспокоены начатой украинскими спецслужбами при поддержке частей регулярной армии…

Реклама
Загрузка...