Статьи

На Новий рік уряд …засівав!

На Новий рік уряд …засівав!

17.01.2011 г. в 15:28
Виталий Червоненко, «Главком»

Українські селяни 31 грудня …. сіяли озимину. Принаймні так виглядає зі звітів українських чиновників про об’єми засіяних площ. Як таке теоретично взагалі можливе? А дуже просто - замість аграріїв під новорічною ялинкою ударно трудилися чиновники.

На днях Тетяна Чорновіл написала дуже повчальну статтю про те, як уряд Азарова інфляцію підраховує, зменшуючи її в рази. Там вся афера сплила на поверхню тільки тому, що одна область надала правдиві дані, а не намальовані зі стелі.

Якщо хтось думає, що нинішні керманичі пудрять мізки тільки даними щодо інфляції, то глибоко в цьому помиляються. Найнеймовірніший приклад – нинішні дані щодо сільського господарства. До останнього часу в одному з райцентрів Черкащини в управлінні сільського господарства працювала дуже близька знайома. Так ось, з часу приходу команди професіоналів до влади, звичні для цього відомства приписки врожайності і тому подібних цифр стали справою буденною. Якщо раніше таке було іноді, та й то в незначних масштабах, то цієї осені і зими масштаби фальсифікацій статистики по сільському господарству просто вражають.

Ще коли губернатор області Тулуб восени рапортував про мільйонний врожай, знайома сміялась і розповідала, як управління ударними темпами збирали врожай в кабінетах, дотягуючи до потрібної цифри, скинутої з Черкас. Добре, зібрали мільйон тонн, але після обов’язкової сушки зерна стало на 20% менше. Але кого то цікавило, сказали домалювати 20%, значить так треба. Це до слова про українське зерно і те, чому влада так панічно забороняє його експорт, якщо на папері врожай ніби і не дуже поганий.

Але вершиною всього цього статистичного цинізму став передноворічний тиждень, через що знайома і звільнилася з державної служби. Поки 31 грудня всі нормальні люди готувалися до Нового року, всі управління сільського господарства Черкаської області, та й, мабуть, усіх інших, займалися зовсім не новорічними клопотами. Справа у тому, що коли управління подало в міністерство реальні дані щодо засіяних озиминою площах, то керівництво вжахнулося.

Селяни після заборони експорту зерна і їх «кидка» з боку влади практично перестали сіяти, бо пшениця для них стала абсолютно невигідною культурою. Тим більше, показник засіву 2010 року виявився набагато меншим показника минулого, Тимошенківського року. А тому 30 грудня з Києва прийшов документ з вимогою до 14.00 останнього дня року збільшити площі засіяної озимини в області на 30%! Хтось міг би подумати, що 5 градусний мороз та сніг на полях міг завадити посівній. Але не такі наші чиновники. Все, за кілька годин засіяли, подали звіти куди треба, й міністерство відрапортувало про успіхи вітчизняних хліборобів.

Знайома навіть не могла уявити, що потрібно буде робити літом, коли «засіяну» 31 грудня доведеться збирати. А ще жахливіше, що цією «зібраною» пшеницею доведеться когось годувати. Знайома не витримала цього безладу і звільнилася. Цікаво, а що думає творити з таким сільським господарством пан Азаров. Може, теж звільниться?

загрузка...

Оцените новость:

Ошибка в тексте? Выделите ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter
Комментарии посетителей

Уважаемые читатели! В связи с возрастанием количества неадекватных и агрессивных комментариев мы вынуждены временно отключить эту функцию на glavcom.ua.

Приносим свои извинения за временные неудобства.

Интервью
/articles/22660.html
Сегодня, в 10:00
Володимир В`ятрович: Терористи вивозять архівні документи з захоплених районів Донбасу
Сегодня, в 10:00
Директор Інституту національної пам’яті переконаний: Росія і її ставленики — «ДНР» та «ЛНР» — будують свою ідентичність на реабілітації всього радянського
/articles/22632.html
Позавчера, в 10:10
Александр Морозов: «Русская весна» закончилась. Наступает «русская зима»
Позавчера, в 10:10
«Впереди у нас – один из худших политических сезонов за весь постсоветский период», - уверен редактор оппозиционного «Русского журнала»
/articles/22602.html
19.09.2014 г. в 11:30
Посол України при ООН Юрій Сергєєв: Я не тисну руку Чуркіну з лютого цього року
19.09.2014 г. в 11:30
Про життя і роботу наших дипломатів у Нью-Йорку з перших уст
/articles/22566.html
18.09.2014 г. в 10:00
Андрей Ермолаев: Для многих Сергей Левочкин – как «великий Гудвин»
18.09.2014 г. в 10:00
Экс-директор Национального института стратегических исследований о том, как назревал крах Януковича и что теперь делать с Крымом и Донбассом
Дайджест СМИ
/articles/22658.html
Сегодня, в 09:33
Новые порядки, или Беспредел в ДНР продолжается
Сегодня, в 09:33
Сепаратисты на подконтрольных им территориях устанавливают свои порядки. За малейшие нарушения местные жители могут оказаться на принудительных работах.
/articles/22654.html
Сегодня, в 07:14
Минским меморандумам Россия уготовила судьбу меморандума Будапештского
Сегодня, в 07:14
Верховная Рада совершила 16 сентября своеобразный политический хет-трик
/articles/22652.html
Сегодня, в 06:29
Награждается именной ответственностью…
Сегодня, в 06:29
Война на Востоке не прекращается. Российская армия продолжает оккупацию многих районов Донбасса. Границу не провести.
/articles/22606.html
19.09.2014 г. в 09:50
«Батя, извини, немножко неточные координаты». Как украинское село уничтожили российские «спасатели»
19.09.2014 г. в 09:50
Новосветловка находится в 7 километрах на юго-восток от Луганска. С 13 по 28 августа село жило под перекрестным огнем
Видео

По всей планете прошли антивоенные «Марши мира». Больше всего против войны с Украиной протестовали в…

Реклама
Загрузка...