Чи розколюють українці суспільство

  Для повноцінного життя нам треба своє рідне україномовне середовище
  Кожній живій рослинці/істотці для повноцінного життя потрібне своє рідне середовище. Кактус росте в пустелі, риба живе у воді, а жайворонок в’є гніздечко в полі. Якщо кактус перенести в тропіки, то він скоріш за все загине, а якщо пристосується, то це буде не кактус. Якщо рибу перенести в пустелю, то вона загине, а якщо пристосується, то це
  • Лариса Ніцой

   Письменниця

  • 7 Травня, 11:14
  • Розсилка
  Мегамарш вишиванок у Києві, 2015
  Фото: Станіслав Груздєв
  Мегамарш вишиванок у Києві, 2015

  Для повноцінного життя нам треба своє рідне україномовне середовище

  Кожній живій рослинці/істотці для повноцінного життя потрібне своє рідне середовище. Кактус росте в пустелі, риба живе у воді, а жайворонок в’є гніздечко в полі. Якщо кактус перенести в тропіки, то він скоріш за все загине, а якщо пристосується, то це буде не кактус. Якщо рибу перенести в пустелю, то вона загине, а якщо пристосується, то це буде не риба. А якщо жайворонка перенести в сніги на північний полюс, то він може й пристосується, але скоріш за все теж загине.

  Отак і українці – для повноцінного життя нам треба своє рідне україномовне середовище. Українці, які не могли пристосуватися в російському світі, як правило, гинули: в таборах, в тюрмах, в примусових психушках. А які пристосувалися – перестали бути українцями, стали російськоязичні. Українці, як вид, врятувалися завдяки тому, що дехто з них залишався у подекуди збереженому українському світі.  Сьогодні українця, який вимагає для себе українського середовища: телебачення, радіо, школу, книжок, обслуговування, музику, мову – звинувачують у розколі суспільства. Це все одно, що рибу, яка вимагає води, кактуса, якому необхідна пустеля, і жайворонка, який проситься в поле - звинувачувати в тому, що вони знахабніли і розколюють природу.

  Джерело: блог Лариси Ніцой

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди співпадають з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Роман Бочкала
  Роман Бочкала

  Журналіст

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Ірина Геращенко
  Ірина Геращенко

  Народний депутат України, віце-спікер

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ