Стало відомо, коли складуть присягу судді Антикорупційного суду

Стало відомо, коли складуть присягу судді Антикорупційного суду
Засідання Громадської ради міжнародних експертів, що розглядає кандидатів до Антикорупційного суду

Очікується, що Порошенко призначить суддів до першого туру президентських виборів

Переможці конкурсу на посади суддів Антикорупційного суду складуть присягу в березні 2019 року.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив заступник глави Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Станіслав Щотка.

«13 лютого ми закінчуємо співбесіди, ну я маю надію, у відборі кандидатів до Вищого антикорупційного суду, і 15 лютого стоять останні співбесіди щодо кандидатів до апеляційної палати цього Антикорупційного суду», — розповів він.

Далі ВККС направить рекомендації щодо кандидатів до Вищої ради правосуддя.

«Я не думаю, що в колег будуть вагомі причини зволікати. І розглянувши вже кандидатури після нас, вони вже внесуть свої подання президенту і президент в березні місяці зможе спокійно оцінити кандидатів», — сказав Щотка.

Він наголосив, що упевнений у тому, що в березні судді Антикорупційного суду складуть присягу. Водночас він «не думає», що в березні Антикорсуд почне розглядати справи. Заступник глави ВККС вважає, що це може статися вже у квітні.

«Будівля для Антикорсуду вже є, матеріальна база теж», — сказав Щотка, додавши, що після приведення до присяги судді мають вирішити тільки організаційні питання, зокрема обрати голову суду та запустити автоматизовану систему документообігу суду.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

Суддів має призначити президент не пізніше 30 днів з дня отримання подання Вищої ради правосуддя та не має права відмовити у призначенні будь-кого із кандидатів. Очікується, що Порошенко призначить суддів до першого туру президентських виборів — до 31 березня 2019.

До цього Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя ще можуть виключити кандидатів із сумнівних політичними зв’язками, через те, що їхнє призначення може негативно вплинути на довіру до судової влади.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: