Експерт передбачив чотири роки нафтової кризи

Експерт передбачив чотири роки нафтової кризи
Експерт передбачив чотири роки нафтової кризи

Подальше погіршення ситуації може привести до банкрутства нафтових компаній,

Провідний дослідник Інституту закордонних справ Італії (IAI) Лука Франдза передбачив світу чотири роки нафтової кризи.

Про це повідомляють італійські ЗМІ.

«Зазвичай попит на нафту поступово підвищується на тлі низьких цін, однак через додаткових вступних - таких, як пандемія - відновлення попиту буде довгим, і в єврозоні попит може повернутися на докризовий рівень не раніше останнього кварталу 2024 року», - зазначив Франдза.

На його думку, головною причиною аномально низьких світових цін на паливо стала не пандемія коронавірусу і викликаниа нею економічна криза, а перекіс нафти на світовому ринку в бік пропозиції. В результаті нафта істотно перевищила попит.

Подальше погіршення ситуації може привести до банкрутства нафтових компаній, в першу чергу американських добувачів сланцевої нафти, вважає Франдза.

Напередодні ціна на нафту марки Brent з поставкою у червні опустилася до менш ніж 18 доларів за барель. Такого не було з листопада 2001 року.

Як повідомлялося, курс російської валюти впав услід за нафтою. Російська валюта почала дешевшати слідом за нафтовими котируваннями, що напередодні пережили безпрецедентне падіння. Вартість травневих ф'ючерсів на американську нафту WTI опускалася до мінус $37 за барель, після чого повернулася до позитивних значень.

Нагадаємо, 20 квітня вартість квітневого ф’ючерсу WTI вперше в історії досягла негативних значень. На закритті торгової сесії вартість бареля становила мінус $37,63.

Причина настільки глибокого падіння ціни на нафту саме в США в тому, що країна на місяць стала епіцентром епідемії коронавірусу, а її експортні потужності не дозволяють позбутися від надлишків нафти.

Поки епідемія в більшості великих країн не закінчиться, нафта з поставкою в найближчому майбутньому буде коштувати дуже дешево. Ситуацію з цінами поки не зможе виправити навіть рекордне скорочення видобутку в рамках картелю ОПЕК +. Країни домовилися знизити світовий видобуток на 10%, а попит вже впав більш ніж на 20%. Угода не може підвищити ціни, а може лише зменшити темпи заповнення сховищ.

Американська влада обіцяє скоро поступово скасувати карантини, а тому нафту WTI з поставкою в червні варто очікувати більше $20 за барель. Потім почнеться відновлення світової економіки, хоча зростання нафтових цін і будуть заважати накопичені за час кризи запаси. 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: