Ситуація з енергопостачанням Києва близька до критичної

Ситуація з енергопостачанням Києва близька до критичної
ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 у Києві можуть зупинитися

Столична влада звернулася за допомогою до уряду

Міська влада Києва закликає уряд розглянути ситуацію з газопостачанням столиці у рамках Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. З 1 серпня, через відсутність газу, змушені будуть зупинитися найбільші теплоелектроцентралі України – ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, які виробляють не лише тепло, а й електроенергію. В умовах збереження високої температури – це ризик перебоїв електропостачання. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв під час селекторної наради під головуванням віце-прем’єр-міністра України - міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка.

За словами Пантелеєва, ситуація у Києві близька до критичної, оскільки до цього часу НАК «Нафтогаз» не уклав угоду на газопостачання з новим виконавцем послуг – КП «Київтеплоенерго» (з травня «Київтеплоенерго» стало виконавцем послуг після завершення угоди міста з ПАТ «Київенерго»). У результаті – кілька тисяч будинків залишаються без гарячої води.

«Ми сюди приїхали буквально з кабінету керівника НАК «Нафтогаз», адже продовжуємо перемовини. Ви знаєте позицію міста: ми готові врегулювати питання боргів, але не ставлячи це в залежність від укладання основної угоди. Є рішення суду, яке у правовому полі обґрунтовує позицію міста. Але ми розуміємо, що судова перспектива – це дуже довгий шлях. А вже з 1 серпня ми приймаємо в управління міста ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, які без договорів на газопостачання мають ризик зупинки», – повідомив заступник голови КМДА.

Пантелеєв звернувся із проханням розглянути проблему енергопостачання Києва на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Він нагадав, що КП «Київтеплоенерго» отримало для управління ТЕЦ всі необхідні дозволи, тарифи, ліцензії, однак відсутність газу є загрозою для життєдіяльності міста.

«Вчора ми провели комісію з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Києва, була в нас комунікація з колегами ДСНС країни і бачимо необхідність проведення комісії на державному рівні для підготовки до можливих ризиків», – зазначив Пантелеєв.

Нагадаємо, Господарський суд Києва не задовольнив заяву енергокомпанії «Київенерго» про заміну боржника на комунальне підприємство «Київтеплоенерго» у справі про заборгованість за газ перед Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України».

Як повідомлялося, 20 липня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), своєю постановою встановила тарифи для КП «Київтеплоенерго» на відпуск електричної енергії та виробництво теплової енергії на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6. 

Таким чином, на сьогодні КП «Київтеплоенерго» має усі необхідні дозволи та ліцензії для повноцінної роботи, і міська влада сподівається, що найближчим часом буде вирішене питання укладення угоди з НАК «Нафтогаз» для стабільного постачання послуг киянам. 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: