119 нардепів-мільйонерів отримували компенсацію на житло

119 нардепів-мільйонерів отримували компенсацію на житло
Десятка найбагатших депутатів, які отримували компенсацію на житло

Деякі із заможних депутатів задекларували житло, яке належить їм чи близьким родичам у київській приміській зоні

У 2015 році 119 народних депутатів, які задекларували щонайменше мільйон гривень грошових активів, отримували компенсацію на житло. Про це повідомляє проект Комітету виборців України «Дослівно».

Експерти проекту проаналізували декларації народних депутатів, які минулого року отримували з бюджету кошти на оренду. З’ясувалося, що 119 із них задекларували у 12 розділі електронних декларації понад мільйон гривень (або еквівалент).

Десятка найзаможніших депутатів, які отримували компенсації на житло, виглядає так:

  • Вадим Нестеренко, 206 млн грн
  • Олександр Вілкул, 190 млн грн
  • Євгеній Гєллєр, 165 млн грн
  • Руслан Демчак, 133 млн грн
  • Євгеній Мураєв, 94 млн грн
  • Борислав Розенблат, 94 млн грн
  • Геннадій Чекіта, 90 млн грн
  • Анатолій Денисенко, 85 млн грн
  • Олександр Пресман, 71 млн грн
  • Аркадій Корнацький, 57 млн грн

Деякі із заможних депутатів задекларували житло, яке належить їм чи близьким родичам у київській приміській зоні. Наприклад, Євгеній Гєллєр написав, що є власником будинку у майже тисячу квадратних метрів у передмісті Києва, в селищі Козин. Батько Руслана Демчака, згідно з декларацією народного депутата володіє будинком 337 м2 у селищі Крюківщина, яке знаходиться в двох кілометрах від київської окружної дороги.

Приміром, дружина народного депутата Михайла Добкіна, згідно з його декларацією, володіє двома квартирами в Києві. Втім, депутат також отримував компенсацію на житло.

Довідково: У грудні 2015 року 177 народних депутатів за повідомленням Апарату Верховної Ради України отримували компенсацію з державного бюджету для оренди житла або винайму готельного номеру. Річний розмір компенсації міг становити 167 тисяч гривень.

Нагадаємо, 30 жовтня о 24:00 в Україні завершився перший етап е-декларування. На першому етапі електронного декларування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб було подано 103 046 щорічних декларацій.

Як повідомлялося, опитування на сайті «Главкома» показує, що оприлюднення декларацій політиків у більшості викликало відчай та злість.

Читайте також статтю «Главкома» «Плебеї, викусіть! Е-декларації подано – і що далі?»

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: