65% українців вважають, що Європа стала ближчою до України формально - експерт

65% українців вважають, що Європа стала ближчою до України формально - експерт
Катерина Криворученко, спеціаліст експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна

На сьогодні 20% українців перевірили дію безвізового режиму під час відпусток

Безвізовий режим надав українцям нові можливості у сфері туризму. Хоча за статистичними даними, порівняно з минулим роком, кількість українців за кордоном зросла, але люди не поспішають виїжджати до країн Європи. Про це розповіла під час прес-конференції у прес-центрі «Главкома» Катерина Криворученко, спеціаліст експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна.

За даними опитування експертно-аналітичного центру hh.ua, 65% українців вважають, що Європа стала ближчою до України тільки формально.

За словами експерта, українці позитивно ставляться до безвізового режиму, але, на жаль, фінансове становище не всім дозволяє виїжджати за межі своєї країни.

«Якщо говорити про попередні роки, то там сума (на відпочинок, - Ред.) не була великою. Загалом - це від 3 до 5 тисяч гривень, а менша частина українців - 7-10 тисяч. Цього року ми не питали про бюджет, але якщо говорити про зарплатну вилку України, то вона залежить від регіону, здатності компанії та функціоналу, який виконує людина. Кінець першого півріччя 2017 року демонструє, що зарплатна вилка в регіонах – 4-6 тисяч гривень , а у містах мільйонниках – 6-9 тисяч гривень. Знову ж таки, це залежить від професійної діяльності людини», - пояснює Криворученко.

Кордони для українців відкриті, але громадяни надають перевагу подорожам батьківщиною. Експерт розповіла, що 25% українців планують відпочивати виключно на українських курортах, адже внутрішній туризм в Україні активно розвивається. Також 9% громадян розповіли про свої варіанти планів на відпочинок.

«Багато опитуваних, яким було запропоновано назвати свій варіант відпочинку, розповіли, що хочуть відвідати певні святині. Незалежно від локації розміщення вони хочуть відвідати церкви, храми, печери, монастирі – те, що пов’язано з сакральними речами», - говорить експерт.

Статистичні дані показують, що чверть українців не мали змоги поїхати у відпустку, а деякі люди мають скептичне ставлення до безвізового режиму та вважають, що це ніяк не вплине на доступність перетину зарубіжних кордонів.

«14% вважають, що Європа не стала ближчою. Все рівно потрібно докладати багато зусиль, щоб отримати належний фінансовий рівень, який дозволить їм виїхати за кордон», - констатує Криворученко.

Хоча відкриті кордони не значно вплинули на бажання українців виїжджати до країн Європи, однак, експерт зазначає, що люди залишаються відкритими до нових можливостей та охоче тестують безвізовий режим цього року.

«На сьогодні 20% українців перевірили дію безвізового режиму під час відпусток. Тобто вони з’їздили, перетнули кордон і для них Європа стала ближчою», - підсумувала Катерина Криворученко.

Дивіться також запис прес-конференції: 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: