Екс-президенти Польщі заявили про початок диктатури уряду країни

Екс-президенти Польщі заявили про початок диктатури уряду країни
Протести в Польщі проти судової реформи

Лех Валенса, Александер Кваснєвський, Броніслав Коморовський виступили проти пропонованої урядом Польщі реформи судової системи

Три екс-президенти Польщі вважають, що реформа судової системи, яку намагається провести в Польщі правляча партія «Право і Справедливість» (PiS) Ярослава Качинського, є шляхом до диктатури.

З відповідним відкритим зверненням до польського суспільства під назвою «Ми громадянки, ми громадяни» виступили Лех Валенса, Александер Кваснєвський, Броніслав Коморовський, а також ряд громадських та політичних діячів країни, інформує Wyborcza.pl.

«Ми, громадяни, незважаючи на різницю поглядів між нами, незважаючи на партійну приналежність, стаємо на захист наших прав. Стаємо заради громадянської солідарності, яка народилася з найбільшого в історії Європи мирного повстання, польського серпня 1980 року. Ми боремося, оскільки програний бій за Верховний суд буде початком необмеженої тиранії і диктатури нинішнього уряду», - йдеться у зверненні президентів та активістів.

Як наголошують автори звернення, вони «спільно стають до боротьби проти Качинського, оскільки майбутні покоління не простять гріху байдужості і боягузтва».

Як інформувало агентство, партія «Право і Справедливість» (PiS) намагається провести судову реформу в Польщі, ініціюючи зміни до трьох законів — про Верховний суд, Національну судову раду і суди загальної юрисдикції. Партія влади переконана, що реформа приведе до зцілення гілки влади від патологій, а опозиція та більшість суддівського корпусу наполягають, що таким чином знищується незалежність судів.

Президент Польщі Анджей Дуда відмовився підписувати затверджений польським парламентом закон про судову реформу.

Нагадаємо, у Варшаві кількасот людей вийшли 15 липня на протест після того, як Сенат Польщі схвалив два законопроекти щодо судоустрою. На думку опозиційних політиків, ці рішення є спробою владної консервативної партії «Право і справедливість» підірвати конституційний розподіл влади.

Перший законопроект передбачає, що парламент обиратиме членів Національної ради суддів, які мають на меті захистити незалежність суду. Другий законопроект дає міністру юстиції повноваження призначати суддів Верховного суду. У законопроекті також зазначається, що нинішні судді Верховного Суду будуть змушені піти у відставку, за винятком тих, кого призначив міністр юстиції.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: