Генпрокуратура подала до НАЗК матеріали на чотирьох нардепів

Генпрокуратура подала до НАЗК матеріали на чотирьох нардепів
Електронне декларування

Нардепи не повідомили НАЗК про суттєві зміни в майновому стані шляхом подання електронного повідомлення до реєстру

Генеральна прокуратура встановила факти неподання та несвоєчасного подання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані народних депутатів України та інших суб’єктів декларування. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

«За результатами опрацювання відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр), встановлено факти неподання та несвоєчасного подання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані народних депутатів України та інших суб’єктів декларування», - йдеться в повідомленні.

Так, 4 народні депутати України, які після 1 вересня 2016 року придбали транспортні засоби або отримали дохід від відчуження нерухомого або рухомого майна, у десятиденний строк не повідомили про це Національне агентство з питань запобігання корупції шляхом подання електронного повідомлення до Реєстру.

У ГПУ зазначають, що подання таких повідомлень передбачено ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі отримання суб’єктом декларування доходу або придбання майна на суму, яка перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року (у 2016 році – 68 900 грн).

«Так, один з народних обранців не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про придбання мотоциклу Harley-Davidson 2012 року випуску за 141 тис. грн, а другий – автомобіля Toyota Land Cruiser 2012 року випуску за 0,5 млн грн. Інший народний депутат України не подав електронне повідомлення про отримання доходу в розмірі 100 тис. грн від відчуження автомобіля Lexus LX 570, 2010 р.в.», – повідомляє Генпрокуратура.

Невиконання цих вимог є правопорушенням, пов’язаним з корупцією, і має наслідком адміністративну відповідальність, передбачену ч. 2 ст. 1726 КУпАП.

«Зважаючи на те, що відповідно до ст. 255 КУпАП протоколи про зазначений вид правопорушень уповноважені складати посадові особи Національного агентства з питань запобігання корупції, Генеральною прокуратурою України матеріали стосовно суб’єктів декларування, які порушили вимоги фінансового контролю, направлено до агентства з метою вжиття заходів для притягнення їх до відповідальності», – інформує ГПУ.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: