Рада Європа критикує висновки громадської ради під час конкурсу до Верховного Суду

У проекті звіту Ради Європи зазначається, що Громадська рада доброчесності приймала необґрунтовані висновки
Залучення представників громадськості до процесу відбору суддів є неоднозначним і може нести певні ризики. Про це сказано в проекті звіту про результати моніторингу діяльності Громадської ради доброчесності (ГРД) в контексті стандартів і рекомендацій Ради Європи.
У проекті звіту, 28 вересня презентованому спільно з Асоціацією правників України, встановлено, що під час конкурсу до Верховного Суду в 17 випадках ГРД використовував ненадійні джерела інформації. Мінімум в 21 випадку була дана оцінка судових рішень кандидатів, яка не входить до повноважень громадськості. У 20 випадках застосовувалася нерелевантна інформація, а в 17 - інформація, яка не є об'єктом перевірки. Також зафіксовано 4 випадки неоднакового підходу до оцінки конкретних фактів і обставин.
«Через зазначені недоліки ГРД приймала необґрунтовані і частково необґрунтовані висновки під час конкурсу до Верховного Суду», - йдеться в проекті звіту.
Глава департаменту правосуддя і правового співробітництва Ради Європи Ханне Юнкер під час презентації проект звіту заявила: «Процес призначення суддів на посаду є надчутливим у будь-якій демократичній країні. Потрібно бути дуже обережним в цьому процесі».
Представник Ради Європи підкреслила, що повноваження Громадської ради доброчесності мають бути чітко визначені та врегульовані з необхідними запобіжниками і процедурою перегляду, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Як повідомлялося, 29 вересня Вища рада правосуддя рекомендувала президенту України 111 кандидатів на посади суддів Верховного суду.
Коментарі — 0