Росії немає чим відповісти на нові санкції США - Rzeczpospolita

Росії немає чим відповісти на нові санкції США - Rzeczpospolita

Путін не може завдати шкоди Вашингтону ні в економіці, ні в міжнародній політиці

На своїй сторінці у Facebook прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв написав дуже гучні слова. Коментуючи запровадження нових санкцій США проти Москви за окупацію Криму і втручання в американські вибори, він назвав президента Дональда Трампа «абсолютно безсильним».

Також російський прем'єр оголосив, що між Москвою і Вашингтоном почнеться «відкрита торговельна війна», яка буде тривати «десятиліття». Президент Володимир Путін наказав Америці скоротити штат своїх дипломатичних відомств на 750 осіб. Але за гучними словами і демонстративними жестами криється безсилля Росії і її неспроможність відповісти на рішення Вашингтону. Про це пише польське видання Rceczpospolita. Певною мірою це визнав сам Путін, який оголосив, що «поки що» не буде запроваджувати нових санкцій проти Америки, тому що «це нашкодить також російським інтересам».

За кілька місяців до виборів, на яких Путін збирається вчетверте стати президентом, стан російської економіки дуже поганий. Після двох років рецесії її цьогорічне зростання не перевищить 1,3%. Це наслідок 60% падіння надходжень в російський бюджет через обвал цін на нафту і газ, а також відсутності структурних реформ і боротьби з корупцією, в якій Росія погрузла за 17 років режиму Путіна.

Колишній міністр фінансів РФ і нинішній голова Центру стратегічних досліджень Олексій Кудрін підрахував, що санкції, запроваджені США і ЄС в 2014 році, ще тоді скоротили темп економічного зростання на 1%, а тепер ще на 0,5%. А нові санкції, ухвалені Конгресом, можуть знову вдарити по розвитку російської економіки.

«Якщо після виборів 2018 року Путін почне проводити структурні реформи, за 5-6 років російська економіка знову зможе зростати на 3-4%, попри санкції. Якщо ж президент це проігнорує, через американський тиск темп зростання буде нижчим за 2%», - сказав Кудрін.

Голова відділу американської програми в Центрі стратегічних дослілджень у Москві Сергій Уткін визнав, що якби навіть Кремль хотів накласти на США санкції, він би не може цього зробити.
«Американці взагалі не беруть кредитів на російських фінансових ринках, а їхні продажі в Росії становлять менше, ніж 1% всього експорту. Для них такі санкції були б невідчутними», - сказав він.

І щоб не погіршувати і без того складу економічну ситуацію, Путін не збирається карати західні компанії, присутні в Росії. Він нічого не зробить компанії Exxon Mobil, яка допомагає добувати нафту на Сахаліні. Тому що без американських технологій Росія сама не зможе розробляти родовища ні там, ні в Арктиці. З цієї ж причини Кремль не буде обмежувати поставки титану, які потрібні Boeing. Тому що без допомоги американської компанії Росія не зможе відродити свою авіабудівельну галузь.

«Конгрес наклав санкції на Росію разом з Іраном і КНДР. Тобто поруч з двома країнами з чотирьох, які взагалі не підтримують дипломатичних відносин зі США. Це вказує на те, наскільки гіршими можуть стати американсько-російські відносини», - сказав Уткін.

Він додає, що у міжнародній політиці Москві теж немає чим відповісти Вашингтону. Вона не може відмовитися від космічної співпраці зі США, тому що у неї не вистачить власних сил для проведення досліджень. Так само, Москва не витримає нової гонки озброєнь.

Таким чином, лишаються лише дії в Сирії, КНДР і Україні. Москва не відмовиться від співпраці з Вашингтоном у Сирії, тому що це підвищує її статус на Близькому Сході до великого гравця, рівносильного Америці. Менше згоди між країнами у питанні КНДР. Кремль разом із Пекіном нещодавно жорстко розкритикував збільшення американської присутності в регіоні. Однак, за словами Уткіна, Путіну теж не вигідно, щоб поруч був озброєний ядерною зброєю північнокорейський режим. Тому тут інтереси Москви знову певним чином збігаються з американськими.

Лишається Україна. Тут адміністрація Трампа розглядає можливість передати Києву летальне оборонне озброєння, що означало б збільшення американської присутності в країні.

«Конфлікт в Україні вже дуже дорого обійшовся Росії. Він нашкодив відносинам із Західною Європою. А тепер ціна опосередкованої війни між США і Росією буде ще дорожчою для нашої країни», - сказав російський експерт.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: