Стало відомо, кого заберуть до армії цієї осені

Стало відомо, кого заберуть до армії цієї осені
Фото: Збройні Сили України 

Призовників не будуть залучати до служби в районі проведення АТО

З 1 жовтня розпочалася осіння призовна кампанія на строкову військову службу у ЗСУ, Нацгвардії та Держспецслужбі транспорту.

Призовників чекають Збройні сили, Національна гвардія і Державна спеціальна служба транспорту. До цих трьох структур за ці два місяці планують призвати 10 460 осіб, відповідно до Збройних сил – 6360, НГУ – 3500, а ДССТ – 600 осіб.

316918_01

Згідно з даними, оприлюдненими на Урядовому порталі, Дніпропетровська (980) та Харківська (700) області мають виконати найбільший план за кількістю призовників, а найменші показники в Донецької (230), Луганської (170) і Закарпатської (155) областей.

316919

Призову підлягають чоловіки, громадяни України, кому вже виповнилося 20 років та ще немає 27. Вони повинні бути придатними до військової служби за станом здоров'я і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Відстрочка надається за рішенням районної (міської) призовної комісії за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності ( ст. 17 ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу»). 

Звільняються від призову громадяни України (ст. 18 ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу»):

- непридатні за станом здоров'я;

- чоловіки, яким виповнилося 27 років;

- резервісти, які відбули два контракти;

- батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних.

Є призовники, які мають право на звільнення від призову, але можуть його не використовувати. Це, наприклад, особи, які до отримання громадянства України пройшли військову службу в інших державах. Або ті, які були засуджені за скоєння злочину до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі зі звільненням від відбування покарання. Або ж після закінчення вищих навчальних закладів особі присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу.

Для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних силах України та інших військових формуваннях служба триватиме до 18 місяців.

Для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти (спеціаліст або магістр), - до 12 місяців.

316921

Призовна кампанія цієї осені для України коштуватиме 34,4 млн грн. ЗСУ – 20,9 млн грн, НГУ – 11,5 млн грн, Держспецтрансслужба – 1,98 млн грн.

На одного призовника витрачатимуть 3293 грн 13 коп. 3200 грн – це одноразова допомога призовнику, а 93 грн 13 коп. — «для підготовки та проведення призову на строкову військову службу». Окремо від цього Міністерство оборони має цих людей привезти з пунктів збору до місця служби, нагодувати під час перебування в цих пунктах і в дорозі.

Варто нагадати, що призовників не будуть залучати до служби в районі проведення АТО. Ті, хто рватимуться на передову, можуть підписати контракт і продовжити свою службу як повноцінний контрактник з усіма плюсами і мінусами.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: