Україна приєдналась до угоди СОТ про держзакупівлі

Україна приєдналась до угоди СОТ про держзакупівлі

Українські компанії отримали право брати участь у держзакупівлях 45 країн-учасниць угоди GPA СОТ

Сьогодні, 18 травня, завершилася офіційна процедура приєднання України до Угоди Світової організації торгівлі про державні закупівлі (Agreement on Government Procurement, GPA).
Як повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі, з цього дня українські компанії отримали право брати участь у державних закупівлях 45 країн-учасниць угоди GPA, серед яких: країни ЄС, Японія, США, Корея, Тайвань, Сінгапур, Гонконг і Канада. Загальний обсяг ринку держзакупівель СОТ оцінюється в 1,7 трильйона доларів щорічно, що більш ніж у 30 разів перевищує обсяг українського експорту у 2014 році.
Угода GPA поширює головний принцип СОТ - рівний доступ до ринків - на сферу державних закупівель. Іноземці матимуть повний доступ до українських державних тендерів так само, як українці - до закордонних. Але, якщо іноземні компанії вже давно де-факто могли брати участь у публічних закупівлях в Україні, то українські компанії тільки відкривають для себе глобальний ринок державних закупівель.
Процес приєднання до Угоди розпочався чотири роки тому, але помітно пришвидшився 2015-го року.
Відкриття світового ринку державних закупівель для українських компаній є одним із напрямків реформи держзакупівель. «Це - найпростіший шлях для експорту вітчизняних товарів. Українським компаніям не треба витрачати зайвих коштів на маркетинг, домовлятися про вихід у мережу чи відкривати представництво. Заявки і процедури державних тендерів зазвичай чітко структуровані. Тому все, що треба - це знайти цікавий тендер і відповідним чином оформити заявку», - розповів заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.
З початку 2016 року Мінекономрозвитку проводить активну роз’яснювальну роботу з представниками бізнесу щодо можливостей роботи в рамках Угоди GPA. Крім того, із січня Міністерство розпочало пілотний проект щодо підтримки українських компаній, які вперше планують узяти участь у закордонному тендері. Результати пілотного проекту лягатимуть в основу детальних інструкцій та рекомендації для тих українських компаній. які розглядають можливість брати участь у держзакупівлях за кордоном.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: