Україна втрачає понад 400 млн грн на рік через безплатне використання своїх газорозподільних систем – Драюк

Україна втрачає понад 400 млн грн на рік через безплатне використання своїх газорозподільних систем – Драюк

Державні газорозподільні системи і далі перебувають у приватних облгазів у безплатному використанні

Збитки державного бюджету України через безкоштовне використання державних газорозподільних систем перевищують 1 млн гривень на день. Про це у своїй колонці на «Голосі України» написав народний депутат, голова підкомітету Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергій Драюк.
«Державні газорозподільні системи і далі перебувають у приватних облгазів у безплатному використанні відповідно до договорів, укладених, до речі, ще за часів уряду Азарова. А їхні власники-олігархи, реальні чи номінальні, продовжують наживатися на державному майні. Постає питання: чому держава й далі дозволяє безплатно використовувати власні газорозподільні системи? Скільки вона втрачає від такої власної бездіяльності?» – пише політик.
Так, він зазначає, що на сьогодні об’єктами газорозподільних систем, які перебувають у власності держави, користується 41 суб’єкт господарювання, 40 з яких не належать до державного сектора економіки.
«Якщо застосовувати аналогію законодавства з питань платного користування державним майном, мінімальна орендна ставка стосовно державного майна, яке на цей час використовується операторами газорозподільних систем недержавного сектора економіки, становить 10 відсотків на рік від залишкової вартості такого майна», – наголосив нардеп.
Згідно з даними Драюка, за результатами інвентаризації об’єктів газорозподільних систем, які перебувають у державній власності за 2015 рік, залишкова вартість цього майна становить понад 4,5 млрд гривень, орієнтовна сума втрат державного бюджету протягом періоду з 1.10.2015 р. по 1.08.2016 р. становить 411 мільйонів 822 тисячі гривень, а щоденна сума втрат, тобто збитків державного бюджету – 1 мільйон 233 тисячі гривень.
«Що необхідно було зробити уряду? Власне, ухвалити постанову про перехід на платне використання державних газорозподільних систем», – вважає парламентарій.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: