В Раді переконані, що атомна енергетика допоможе вирішити проблеми енергодефіциту України

  • 17 Жовтня, 2016, 12:08
  • Розсилка

  Завдяки НАЕК «Енергоатом» ми пишаємося українською ядерною енергетикою, заявив Домбровський

  Стабільний розвиток атомної енергетики України дозволить вирішити проблеми енергодефіциту через базову атомну складову. Таку думку в своєму привітанні до 20-річчя НАЕК «Енергоатом» висловив голова комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський.  Серед значущих досягнень «Енергоатома» Домбровський відзначив формування комплексної системи науково-технічної та інженерної підтримки ядерної енергетики. «Це дозволяє компанії багато в чому самостійно забезпечувати стабільну і безпечну експлуатацію діючих атомних об'єктів. АЕС України повністю відповідають світовим стандартам безпеки. За період існування компанії не було зафіксовано жодного випадку перевищення контрольних рівнів викидів радіоактивних речовин в навколишнє середовище», - підкреслив Домбровський.

  Він також зазначив, що за час існування «Енергоатому» на Запорізькій АЕС було введено в експлуатацію сухе сховище відпрацьованого ядерного палива (ВЯП), що дозволяє Україні економити значні кошти, не відправляючи на переробку в РФ ВЯП з найбільшої АЕС країни.

  «Дуже важливо, що компанія не зупиняється на досягнутому і докладає максимум зусиль для реалізації проекту з будівництва Централізованого сховища для зберігання відпрацьованого ядерного палива з інших українських АЕС (РАЕС, ХАЕС, ЮУАЕС). Цей проект зміцнить енергетичну незалежність України та дозволить економити до 200 млн дол. щорічно», - підкреслив перший заступник голови парламентського комітету.

  «Завдяки НАЕК «Енергоатом» ми пишаємося українською ядерною енергетикою, яка є однією з найбільш передових у світі за рівнем технічного оснащення, колосального досвіду експлуатації атомних електростанцій, високої кваліфікації персоналу», - резюмував він.

  Нагадаємо, що в своєму привітанні, адресованому колективу «Енергоатома», глава ВР Андрій Парубій зазначив, що від стабільної роботи атомних електростанцій, професіоналізму і компетентності українських атомників залежить зростання економічного і промислового потенціалу України.

  Голова парламенту високо оцінив внесок компанії в забезпечення енергетичної безпеки і відстоювання економічної незалежності України.

  «У нинішніх непростих умовах робота «Енергоатома» дає можливість українській державі забезпечувати свою енергетичну безпеку і відстоювати економічну незалежність», - зазначив спікер.

  Парубій також висловив упевненість в тому, що український парламент своїми законодавчими ініціативами сприятиме подальшій ефективній роботі «Енергоатома», забезпечуючи належний розвиток атомно-промислового комплексу України.
  Довідка. ДП НАЕК «Енергоатом» було створено 17 жовтня 1996 року. «Енергоатом» найбільший виробник електроенергії в Україні з часткою сукупного виробництва понад 50% у загальному обсязі виробництва електроенергії України. На українських АЕС працює п'ятнадцять енергоблоків, з них тринадцять - з реакторною установкою типу ВВЕР-1000, а два - ВВЕР-440. За встановленої потужності ядерних енергоблоків, яка становить 13 тис. 835 МВт, Україна посідає сьоме місце в світі. Всього за 20 років свого існування «Енергоатом» перерахував понад 51 млрд грн податків, за цей період українські АЕС виробили майже 1,7 трлн кВт-год електроенергії.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ