Тріумф українських бійців на «Іграх нескорених-2017». Фоторепортаж з Торонто

Тріумф українських бійців на «Іграх нескорених-2017». Фоторепортаж з Торонто

На прем'єрних для себе «Іграх нескорених» команда України здобула 14 нагород

У Торонто у суботу 30 вересня, завершилися Invictus Games 2017, де вперше брала участь і команда України.

«Главком» не зміг оминути увагою цю подію та вирішив пояснити, чому подібні ігри є важливими, а також розповісти, хто у збірній України здобув медалі.

Що таке «Ігри нескорених»

Invictus Games були придумані та започатковані у 2014 році принцом Вельським - Генрі Чарльзом Альбертом Девідом Маунтбеттен-Віндзором (він же просто принц Гаррі). Саме він вирішив на новий рівень вивести особливість військових людей, які у той чи інший час отримали різні ступені інвалідності у боях.

У Сполучених Штатах Америки вже існували Warrior Games, але ці ігри були національними. Принц Гаррі, заручившись підтримкою королеви Великобританії та президента США, взяв на себе відповідальність створити новий міжнародний проект.

І можна сказати, що це у нього виходить, адже у перших Invictus Games брали участь представники 14-ти країн, у других - 15-ти, а у третіх, про які і буде мова у матеріалі «Главкома», - вже 17-ти. До яких у цьому році долучилася й Україна.

Загалом, якщо спробувати описати у кількох словах Invictus Games, то це ті самі змагання у паралімпійському стилі. З одним єдиним уточненням: до них допускаються спортсмени, які отримали свої інвалідності внаслідок участі у військових діях.

Чому Україна бере участь у цьому проекті

Насправді все досить банально - у нашій країні, на території нашої країни, йде повноцінна війна, у якій Україна виборює своє право на життя та на незалежність. Звичайно, і ми це маємо розуміти, є багато захисників вітчизни, які ціною свого здоров’я захищають цілісність нашої держави. А дехто не тільки фізичними враженнями, а і смертю...

На жаль, ми - не країна першої величини, де таким бійцям приділяють велику увагу та всіляко допомагають жити після всього пройденого. Тому участь у таких змаганнях для військовослужбовців є основним джерелом привернути увагу до себе чи до своєї проблеми.

«За даними головного управління військової служби правопорядку ЗСУ, за час проведення АТО майже 5000 українських військових отримали поранення різного ступеня важкості. Проблема реабілітації військовослужбовців-учасників АТО із серйозними пораненнями є гострим соціальним питанням. Велике значення також має питання зміни ставлення соціуму до людей з обмеженими можливостями. Такі люди й досі потерпають від зневаги, забобонів і страхів, які обмежують їм доступ до успішної роботи, навчання та розвитку. Військові не є винятком. «Ігри нескорених» мають на меті подолати стереотипи у ставленні до військовослужбовців з інвалідністю, змінивши їх на відчуття гордості та поваги до людей, котрі мають унікальний досвід», - саме так описується важливість цих змагань на сайті української команди Invictus Games 2017.

Про «Ігри нескорених» у Торонто

Уже було зазначено, що це були прем’єрні змагання для України. Загалом, турнір у 2017 році, який відбувся з 24-го по 30-е вересня, об’єднав понад 550 поранених бійців із 17-ти країн світу. Ці спортсмени змагалися у 12-ти адаптивних до них спортивних дисциплінах.

Україна на Invictus Games була представлена не великим «десантом»: в основний склад входило 15 спортсменів-бійців, а у резерв - 13. Змагалися вони у семи видах: бігові, пауерліфтингу, плаванні, стрільбі з лука, велоспорту, веслуванні на тренажерах і волейболу сидячи.

Ким Україна може пишатися

Золоті нагороди змагань здобули Олег Зімніков, Василь Пашкевич, Олександр Писаренко, Роман Панченко та Павло Будаєвський (володар 4-х золотих медалей!), срібні - Олександр Ткаченко, Дмитро Сидорук і команда лучників, а бронзові - Сергій Торчинський, Вадим Свириденко та Павло Мамонтов.

А тепер по персоналіям

На рахунку 29-річного військовослужбовця Міністерства оборони України Олега Зімнікова перша в історії України золота нагорода Invictus Games. Саме після його виступу у бігові на 1500 м у класифікації IT7 гімн нашої країни вперше прозвучав на цих змаганнях. І не востаннє.

Другим українським чемпіоном на «Іграх нескорених»-2017 став Василь Пашкевич, якому не було рівних у пауерліфтингу у середній вазі. Усі спроби 28-річного військовослужбовця Міністерства оборони України виявилися «зеленими». За своєї ваги у 85 кг він зумів підняв над собою 175 кг.

Третє золото у скарбничку збірної України поклав 46-річний Олександр Писаренко, якому не було рівних у веслуванні на тренажерах за одну хвилину (клас IR6). Український офіцер Національної поліції України «проплив» за ці 60 секунд 389 метрів, залишивши позаду своїх конкурентів з Великобританії та Нової Зеландії.

У передостанній день змагань ще одне золото для України здобув 22-річний Роман Панченко. Ветеран, який має дорослий розряд з плавання, у Торонто виступав у стрільбі з лука для початківців. І виступив блискуче, залишивши позаду всіх своїх конкурентів.

А справжнім тріумфатором і героєм української команди став 28-річний військовослужбовець Міністерства оборони України Павло Будаєвський. У фінальних запливах він спочатку виграв 50-метрівку вільним стилем (результат - 25.57 с), менш ніж за годину він знову вийшов на старт, і йому не було рівних у плаванні на спині на 50 м (30.81 с). А насамкінець, з різницею у півгодини, Павло залишив позаду своїх конкурентів на 100-метрівці вільним стилем (57.51 с) і 50-метрівці брасом (30.91 с, найближчий суперників відстав аж на 3 секунди).

Міг Олег Зімніков розраховувати і на другу для себе медаль. Але у бігові на 400 м (у класифікації IT7) він став четвертим. Зате на другу сходинку п’єдесталу піднявся 29-річний офіцер поліції з Чернігова Олександр Ткаченко.

Другою срібною нагородою у складі збірної України відзначився 34-річний ветеран Дмитро Сидорук. Майстер спорту міжнародного класу зі стрільби з луку, чемпіон світу серед юніорів зупинився за крок від здобуття золота на Invictus Games 2017. Дмитра зумів випередити данець Крістіан Равнхольт.

Третя срібна відзнака на рахунку ще одних лучників - цього разу команди у складі Катерини Михайлової, Романа Панченка та Валерія Рака. У змаганнях серед початківців єдина жінка в українській команді зразка 2017 року, 43-річний Валерій і вищезгаданий Панченко стали другими.

А взагалі першим володарем медалі Invictus Games у складі збірної України став Сергій Торчинський - 29-річний офіцер поліції України з Луцька. У класі IF4 він кинув ядро на 13.71 м, випередивши свого найближчого конкурента більш ніж на метр. Другому місцю Сергій програв лише дев’ять сантиметрів.

У веслуванні на тренажерах українці здобули ще дві бронзові медалі у четвертий день турніру. Спочатку 44-річний ветеран Вадим Свириденко поділив третє місце з представником Великобританії у вправах на витривалість у класі IR1.

А кількома годинами опісля 25-річний ветеран Павло Мамонтов у класі IR3 розділив третю сходинку з представником США. Він змагався у спринті (316 м за хвилину, у переможця - 343).

Зауважимо, що в «Іграх нескорених» у складі збірної України виступали також Сергій Молодід, Юрій Писарчук та Олександр Чуб. Але вони, на жаль, не зуміли здобути медалі.

Ярослав Твардовський, «Главком»

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: