Статьи

Підстав вважати слово «жид» антисемітським немає

Підстав вважати слово «жид» антисемітським немає

28.11.2012 г. в 12:32
Олександр Пономарів, доктор філологічних наук

Підстав для того, щоб вважати слово «жид» антисемітським, немає. В мене є друзі жиди, але я не вживаю це слово по відношенню до них тільки тому, що воно їм не подобається. В українській мові, як в чеській, польській і литовський це слово мало нормальне забарвлення. В чехів і поляків воно досі нормальне, навіть наші євреї, які туди переїжджають починають самі себе називати жидами. В етимології нічого поганого немає, це слов’янський фонетичний відповідник слова «іудеос», що означає «мешканець Іудеї».

В українській мові це слово завжди було нейтральне, бо інакше, якби воно таки було негативне, то всі українські класики були б антисеміти. Це слово вживається у Тараса Шевченка, Миколи Гоголя, хоча він писав російською мовою, у Івана Франка є цикл «Жидівських мелодій». У 20-х роках минулого століття у Києві йшла п’єса «Жидівка вихристка», був Інститут жидівської пролетарської культури, а коли Галичину в 1939-му році приєднали до Радянського союзу, то місцеві жиди сердились, що їх називали євреями, бо це архаїзм.

Підставою для того, щоб слово «жид» набуло негативного забарвлення стало те, що в російській мові воно було негативним завжди. Оскільки наші місцеві євреї в першу чергу зросійщуються, тепер вони сприймають це під кутом зору російської мови. В українській мові лінгвістичних причин вважати це слово негативно немає. Негативного забарвлення слово «жид» набрало через соціальні причини під впливом російської мови.

Отже, в поляків, чехів, словаків і в нас це слово нормальне, воно має негативне забарвлення тільки в російській мові, але проблема в тому, що поляки, чехи і словаки не перебувають під таким магічним впливом російської мови, як українці.

З точки зору публічних осіб вживати слово «жид» нормально, але євреї гніваються на це. Я б радив не вживати це слово, хоча формальних підстав для цього немає.

Теоретично ставлення до цього слова може змінитися колись, коли Україна стане справді незалежною, коли інформаційний простір буде український, але ж зараз постійно використовується кожна нагода щоб звинуватити в чомусь українців. Євреї в Ізраїлі, що хочуть, те і роблять. Там, як не знаєш івриту, ні в який кнесет не попадеш. Ніхто їх за це не звинувачує в націоналізмі, а нам постійно розказують, що не так. Коли Україна стане справді незалежною державою і стане жити за власними законами, а не слухати, хто що скаже з ближчих чи дальших родичів, тоді щось зміниться.

Нагадаємо, останніми днями в інтернет-середовищі розгорівся скандал, який спровокували висловлювання обраного депутатом представника «Свободи» Ігоря Мірошниченка. Політик назвав американську акторку Мілу Куніс, єврейку українського походження, жидівкою, чим спровокував хвилю звинувачень в антисемітизмі.

загрузка...

Оцените новость:

Ошибка в тексте? Выделите ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter
Комментарии посетителей

 

Интервью
/articles/27882.html
Вчера, в 17:10
Петро Симоненко: Я предлагал расширить автономию Крыма. Все отказались. Вот и результат
Вчера, в 17:10
Лидер КПУ рассказал «Главкому», что в прошлую субботу делал в Москве
/articles/27874.html
Вчера, в 13:15
Ганна Гопко: Якщо Ляшко хоче покинути коаліцію, хай він це робить
Вчера, в 13:15
«З різних кабінетів дзвонили Садовому, щоб він якось мене переконав…»
/articles/27858.html
Вчера, в 10:00
Гендиректор ATR Эльзара Ислямова: Аксенов назвал нас «вражеским каналом», которому не место в Крыму
Вчера, в 10:00
«Дело дошло до того, что ATR, вещающий на русском, украинском и крымскотатарском, обвинили в разжигании межнациональной розни».
/articles/27802.html
27.03.2015 г. в 16:32
Петро Мельник: Чотири бугаї приковували мене до ліжка…
27.03.2015 г. в 16:32
Екс-ректор Податкової академії зізнався, що в Америці проходив лікування в центрі для постраждалих від тортур
Дайджест СМИ
/articles/27864.html
Позавчера, в 23:29
Морское возмездие: в Украине начали арестовывать суда, заходившие в оккупированный Крым
Позавчера, в 23:29
Только спустя год после аннексии Крымского полуострова Украина начала применять жесткие меры к иностранным судам, которые, вопреки официальному запрету и международным санкциям, продолжают заходить в крымские порты.
/articles/27862.html
28.03.2015 г. в 08:24
Лохмотья гнева
28.03.2015 г. в 08:24
Развязку конфликта между олигарх-губернатором Игорем Коломойским и государством в лице олигарх-президента Петра Порошенко все видели на телеэкранах и в YouTube. Больше читайте здесь: http://gazeta.zn.ua/internal/lohmotya-gneva-_.html
/articles/27764.html
26.03.2015 г. в 11:27
Коломойский уходит, но не сдается
26.03.2015 г. в 11:27
В противоборстве олигархов тактическую победу одержал Порошенко
/articles/27688.html
24.03.2015 г. в 15:47
Коломойская народная республика
24.03.2015 г. в 15:47
Сторонники Коломойского собирают в Днепропетровске «народное вече»
Видео

Об этом предупредил Андрей Парубий в эфире «Свободы слова».

Реклама
Загрузка...