Статьи

Підстав вважати слово «жид» антисемітським немає

Підстав вважати слово «жид» антисемітським немає

28.11.2012 г. в 12:32
Олександр Пономарів, доктор філологічних наук

Підстав для того, щоб вважати слово «жид» антисемітським, немає. В мене є друзі жиди, але я не вживаю це слово по відношенню до них тільки тому, що воно їм не подобається. В українській мові, як в чеській, польській і литовський це слово мало нормальне забарвлення. В чехів і поляків воно досі нормальне, навіть наші євреї, які туди переїжджають починають самі себе називати жидами. В етимології нічого поганого немає, це слов’янський фонетичний відповідник слова «іудеос», що означає «мешканець Іудеї».

В українській мові це слово завжди було нейтральне, бо інакше, якби воно таки було негативне, то всі українські класики були б антисеміти. Це слово вживається у Тараса Шевченка, Миколи Гоголя, хоча він писав російською мовою, у Івана Франка є цикл «Жидівських мелодій». У 20-х роках минулого століття у Києві йшла п’єса «Жидівка вихристка», був Інститут жидівської пролетарської культури, а коли Галичину в 1939-му році приєднали до Радянського союзу, то місцеві жиди сердились, що їх називали євреями, бо це архаїзм.

Підставою для того, щоб слово «жид» набуло негативного забарвлення стало те, що в російській мові воно було негативним завжди. Оскільки наші місцеві євреї в першу чергу зросійщуються, тепер вони сприймають це під кутом зору російської мови. В українській мові лінгвістичних причин вважати це слово негативно немає. Негативного забарвлення слово «жид» набрало через соціальні причини під впливом російської мови.

Отже, в поляків, чехів, словаків і в нас це слово нормальне, воно має негативне забарвлення тільки в російській мові, але проблема в тому, що поляки, чехи і словаки не перебувають під таким магічним впливом російської мови, як українці.

З точки зору публічних осіб вживати слово «жид» нормально, але євреї гніваються на це. Я б радив не вживати це слово, хоча формальних підстав для цього немає.

Теоретично ставлення до цього слова може змінитися колись, коли Україна стане справді незалежною, коли інформаційний простір буде український, але ж зараз постійно використовується кожна нагода щоб звинуватити в чомусь українців. Євреї в Ізраїлі, що хочуть, те і роблять. Там, як не знаєш івриту, ні в який кнесет не попадеш. Ніхто їх за це не звинувачує в націоналізмі, а нам постійно розказують, що не так. Коли Україна стане справді незалежною державою і стане жити за власними законами, а не слухати, хто що скаже з ближчих чи дальших родичів, тоді щось зміниться.

Нагадаємо, останніми днями в інтернет-середовищі розгорівся скандал, який спровокували висловлювання обраного депутатом представника «Свободи» Ігоря Мірошниченка. Політик назвав американську акторку Мілу Куніс, єврейку українського походження, жидівкою, чим спровокував хвилю звинувачень в антисемітизмі.

загрузка...

Оцените новость:

Ошибка в тексте? Выделите ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter
Комментарии посетителей

 

Интервью
/articles/33540.html
Вчера, в 13:00
Игорь Мазепа: После кризиса в Украине будут доминировать госбанки
Вчера, в 13:00
«У меня есть еще один-два коллеги-инвестбанкиры. Это все, кто остались на рынке»
/articles/33488.html
Позавчера, в 12:35
Фіскальний бізнес-омбудсмен Тарас Качка: Найбільша лобістська структура сьогодні - це Реанімаційний пакет реформ
Позавчера, в 12:35
«Якщо мені відшкодували ПДВ, а вам ні, ви скажете, що я дав хабар»
/articles/33480.html
Позавчера, в 09:10
Роман Безсмертний про переговори у Парижі: Позиція Путіна - це відтермінований шантаж
Позавчера, в 09:10
Учасник паризької зустрічі у «нормандському форматі» від України дав ексклюзивне інтерв’ю «Главкому»
/articles/33438.html
03.10.2015 г. в 16:00
Микола Вересень: Савік «мне торчит, как земля колхозу»
03.10.2015 г. в 16:00
Місяць вересень закінчився, а от Вересень, той що Микола, вирує і кипить у медіа-просторі. У легендарного журналіста – новий проект
Дайджест СМИ
/articles/33546.html
Вчера, в 14:45
Негибридная война
Вчера, в 14:45
Социолог Денис Соколов опасается, что война в Сирии может привести к распространению конфликта на территорию России
/articles/33526.html
Вчера, в 08:12
Украина: общество критически оценивает ход реформ
Вчера, в 08:12
17% украинцев считают, что ситуация в стране развивается в правильном направлении
/articles/33524.html
Вчера, в 07:06
Оппозиция Белоруссии выступила против российских военных баз
Вчера, в 07:06
Экономические проблемы вынуждают Лукашенко принять эскадрильи союзного государства
/articles/33504.html
Позавчера, в 18:40
Смещение информационных акцентов в октябре
Позавчера, в 18:40
Открытие сессии Генеральной Ассамблеи ООН и выступления на ней лидеров государств и правительств определили новую точку отсчета развития мирового информационного пространства
Видео

Верховная Рада 229 голосами разрешила принимать на военную службу в Вооруженных силах Украины иностранцев…

Реклама
Загрузка...