Статьи

Підстав вважати слово «жид» антисемітським немає

Підстав вважати слово «жид» антисемітським немає

28.11.2012 г. в 12:32
Олександр Пономарів, доктор філологічних наук

Підстав для того, щоб вважати слово «жид» антисемітським, немає. В мене є друзі жиди, але я не вживаю це слово по відношенню до них тільки тому, що воно їм не подобається. В українській мові, як в чеській, польській і литовський це слово мало нормальне забарвлення. В чехів і поляків воно досі нормальне, навіть наші євреї, які туди переїжджають починають самі себе називати жидами. В етимології нічого поганого немає, це слов’янський фонетичний відповідник слова «іудеос», що означає «мешканець Іудеї».

В українській мові це слово завжди було нейтральне, бо інакше, якби воно таки було негативне, то всі українські класики були б антисеміти. Це слово вживається у Тараса Шевченка, Миколи Гоголя, хоча він писав російською мовою, у Івана Франка є цикл «Жидівських мелодій». У 20-х роках минулого століття у Києві йшла п’єса «Жидівка вихристка», був Інститут жидівської пролетарської культури, а коли Галичину в 1939-му році приєднали до Радянського союзу, то місцеві жиди сердились, що їх називали євреями, бо це архаїзм.

Підставою для того, щоб слово «жид» набуло негативного забарвлення стало те, що в російській мові воно було негативним завжди. Оскільки наші місцеві євреї в першу чергу зросійщуються, тепер вони сприймають це під кутом зору російської мови. В українській мові лінгвістичних причин вважати це слово негативно немає. Негативного забарвлення слово «жид» набрало через соціальні причини під впливом російської мови.

Отже, в поляків, чехів, словаків і в нас це слово нормальне, воно має негативне забарвлення тільки в російській мові, але проблема в тому, що поляки, чехи і словаки не перебувають під таким магічним впливом російської мови, як українці.

З точки зору публічних осіб вживати слово «жид» нормально, але євреї гніваються на це. Я б радив не вживати це слово, хоча формальних підстав для цього немає.

Теоретично ставлення до цього слова може змінитися колись, коли Україна стане справді незалежною, коли інформаційний простір буде український, але ж зараз постійно використовується кожна нагода щоб звинуватити в чомусь українців. Євреї в Ізраїлі, що хочуть, те і роблять. Там, як не знаєш івриту, ні в який кнесет не попадеш. Ніхто їх за це не звинувачує в націоналізмі, а нам постійно розказують, що не так. Коли Україна стане справді незалежною державою і стане жити за власними законами, а не слухати, хто що скаже з ближчих чи дальших родичів, тоді щось зміниться.

Нагадаємо, останніми днями в інтернет-середовищі розгорівся скандал, який спровокували висловлювання обраного депутатом представника «Свободи» Ігоря Мірошниченка. Політик назвав американську акторку Мілу Куніс, єврейку українського походження, жидівкою, чим спровокував хвилю звинувачень в антисемітизмі.

загрузка...

Оцените новость:

Ошибка в тексте? Выделите ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter
Комментарии посетителей

 

Интервью
/articles/21110.html
Сегодня, в 10:00
Юрій Продан: Позиція Росії – не вести газові переговори. Як тут можна шукати компроміс?
Сегодня, в 10:00
Міністр енергетики та вугільної промисловості радить українцям готуватись до жорсткої економії тепла і палива
/articles/21108.html
Вчера, в 16:26
Андрій Магера: Бар`єр 5% - це дискримінація політичних партій
Вчера, в 16:26
Заступник голови ЦВК настійливо закликає депутатів встигнути до перевиборів змінити виборчу систему
/articles/21078.html
Позавчера, в 20:00
Вадим Лукашевич: Путин облетает Украину в районе Северного полюса
Позавчера, в 20:00
Российский военный эксперт не исключает, что справедливое расследование авиакатастрофы в небе Донбасса спровоцирует крах экономики РФ
/articles/21026.html
22.07.2014 г. в 10:45
Дмитрий Булатов: Всю жизнь с меня требовали взятки
22.07.2014 г. в 10:45
Министр молодежи и спорта о том, почему взял жену депутата себе в заместители
Дайджест СМИ
/articles/21126.html
Сегодня, в 11:50
Арсений Яценюк о различиях между национальным лидером и политиканом
Сегодня, в 11:50
Глава правительства Украины подал в отставку – первые оценки экспертов
/articles/21096.html
Вчера, в 12:34
Виктор Суворов: Режим Путина падет ровно через год – 23 июля 2015 года
Вчера, в 12:34
Президент РФ разогрел ядерный котел внутри России, если Путин уйдет с Донбасса – разочарует многомиллионное быдло, поднявшееся в патриотическом угаре «Крым наш!» и «Новороссия!», заявил изданию «Гордон» беглый разведчик ГРУ, известный писатель Виктор Суворов.
/articles/21066.html
Позавчера, в 12:40
Неудержимая машина российской пропаганды
Позавчера, в 12:40
Российский пропагандистский аппарат в войне против Украины не снижает обороты.
/articles/21036.html
22.07.2014 г. в 13:29
Борьба за восток Украины: Путин между Сциллой и Харибдой
22.07.2014 г. в 13:29
После того, как вечером в четверг в небе над востоком Украины был сбит пассажирский самолет Boeing 777 малайзийских авиалиний, особенно запоминающимися стали два выступления президент России Владимира Путина.
Видео

Сперва российские беспилотники исследуют территорию Украины с воздуха, а потом наносится артиллерийских…

Реклама
Загрузка...