Болгарія змушує «Лукойл» продати бізнес у країні

Болгарія змушує «Лукойл» продати бізнес у країні
Болгарський парламент цього року схвалив пропозицію щодо поступового скорочення імпорту російської нафти
фото з відкритих джерел

Влада Болгарії хоче припинити імпорт у березні, змусивши «Нафтохім», нафтопереробний завод «Лукойлу», шукати альтернативні джерела палива

Російський «Лукойл» розглядає можливість продажу найбільшого в Південно-Східній Європі нафтопереробного заводу та інших активів у Болгарії, оскільки влада прагне знизити енергетичну залежність балканської країни від Росії. Про це повідомляє Bloomberg.

Болгарський парламент раніше цього року схвалив пропозицію щодо поступового скорочення імпорту російської нафти, що приведе країну до одного ряду з іншими членами Європейського Союзу.

Правляча коаліція цього місяця оприлюднила плани припинити цей імпорт у березні, змусивши «Нафтохім», нафтопереробний завод «Лукойлу» на узбережжі Чорного моря, шукати альтернативні джерела палива.

Друга за величиною російська нафтова компанія зараз переглядає стратегію через ухвалення «дискримінаційних законів та інших несправедливих, упереджених політичних рішень щодо нафтопереробного заводу», заявив «Лукойл». Компанія стверджує, «політична буря, що штучно роздмухується» завдає шкоди її бізнесу в усьому світі.

У липні уряд Софії вже припинив оренду нафтопереробного порту, а антимонопольні органи оштрафували болгарські філії компанії на загальну суму $146 млн за зловживання монопольним становищем.

«Лукойл», який купив колишню державну компанію «Нафтохім» у 1999 році і з того часу вклав понад $3,4 млрд, є основним постачальником палива для АЗС у Болгарії, а також власником транзитного нафтопроводу, що перетинає більшу частину країни.

Болгарію звільнено від правил Європейського Союзу, які забороняють імпорт російської нафти як санкцію за війну Кремля в Україні. Звільнення, яке спочатку діяло до кінця 2024 року, вже було скорочено на три місяці у вересні.

Нові правила, які можуть схвалити болгарський парламент уже цього тижня, передбачають припинення всього імпорту з березня та скорочення експорту деяких продуктів нафтопереробки. Законодавчі поправки є способом покласти край потенційному обходу санкцій ЄС.

«Лукойл» заявив, що працюватиме з міжнародними консультантами над переглядом стратегії своїх болгарських активів, аналізуючи різні варіанти, включаючи продаж бізнесу. До них входять 220 АЗС і дев'ять нафтобаз, а також підприємства з бункерування кораблів і літаків, йдеться в повідомленні.

Міністр фінансів Болгарії Асен Василєв відкинув звинувачення у дискримінації, заявивши журналістам, що уряду необхідно буде забезпечити продовження роботи нафтопереробного заводу, можливо, зі стратегічним інвестором.

Нагадаємо, Кремль за цей рік заробив додатково 1 млрд євро після того, як найбільша приватна нафтова компанія Росії скористалася лазівками в санкційних правилах ЄС за допомогою Болгарії.

Раніше ми повідомляли, що помер голова ради директорів «Лукойла» Володимир Некрасов.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Керівники будівельних підприємств очікують на скорочення працівників
Нацбанк спрогнозував суттєве скорочення працівників у низці галузей
Як відомо, Нацкомісія з регулювання енергетики та компослуг схвалила підвищення тарифу на передачу та диспетчеризацію електроенергії для бізнесу
Виконавчий директор Асоціації добувної промисловості оцінила наслідки підвищення тарифу на передачу електроенергії
Серед Карпат триває масштабне будівництво нового біатлонного комплексу. Щоправда, на час великої війни роботи зупинено
Ревізори вийшли на гірськолижну трасу. А там… Коломойський! Наші гроші
Нацкомісія з регулювання енергетики та компослуг схвалила підвищення тарифу на передачу та диспетчеризацію електроенергії для бізнесу
Глава Асоціації малого та середнього бізнесу попередив про наслідки підвищення вартості електроенергії
Через проблеми з морськими шляхами на пропускні пункти збільшилося навантаження
Блокада українсько-польського кордону: водії живуть у фурах
Для США вигідний діапазон цін 70-80 доларів на нафту WTI
Що відбувається зі світовими цінами на нафту
Команда ексмера Ірпеня Володимира Карплюка претендує на землі, які належать столиці?
Битва за трасу Київ-Ірпінь. Хто хоче захопити стратегічну магістраль? земля
Підприємства перейшли на виробництво валянок для росіян
Росіяни перед зимою ажіотажно скуповують валянки
Британія запровадила санкції проти більш як 1600 фізичних осіб та компаній із моменту початку повномасштабного російського вторгнення
Financial Times розповіло, скільки британських компаній порушують санкції проти РФ
Дата публікації новини: