Апеляційний суд скасував арешт екс-беркутівцю, який переховувався більше року

Апеляційний суд скасував арешт екс-беркутівцю, який переховувався більше року
Начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк

Сьогодні Апеляційний суд змінив запобіжний захід з тримання під вартою «беркутівцю», підозрюваному у побитті «автомайданцівців» на вул. Щорса

Апеляційний суд Києва сьогодні змінив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на домашній арешт колишньому співробітникові спецпідрозділу «Беркут», підозрюваному у побитті активістів Автомайдану.

Про це повідомив начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

«Сьогодні Апеляційний суд змінив запобіжний захід з тримання під вартою «беркутівцю», підозрюваному у побитті «автомайданцівців» на вул. Щорса. Він перебував більше року у розшуку, тобто, переховувався від слідства. Незважаючи на це, суд знаходить підстави для зміни запобіжного заходу на домашній арешт», - розповів Горбатюк.

Нагадаємо, Департамент спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України завершив розслідування кримінального провадження щодо організації побиття активістів «Автомайдану» 22 і 23 січня 2014 року із залученням співробітників «Беркуту» та «тітушок».

Як повідомлялося раніше, Печерський райсуд Києва відмовив Генеральній прокуратурі в клопотанні про призначення нічного домашнього арешту начальнику департаменту громадської безпеки Нацгвардії Володимиру Гриняку. 

Нагадаємо, під час Майдану Гриняк був заступником голови Департаменту громадської безпеки. Департамент громадської безпеки - був «кураторським» для «Беркуту» та інших спецпідрозділів міліції. Положення від 2012 року, чинне на момент Майдану, в одному з перших пунктів встановлює - Департамент громадської безпеки здійснює контроль за діяльністю «Беркуту», надає підрозділу організаційно-методичну і практичну допомогу.

Володимир Гриняк підозрюється слідством в організації штурму Майдану 18 лютого і незаконному фінансуванні «беркутівців», які протистояли мітингувальникам. Зокрема, за даними джерел, слідство вважає, що він передавав накази від Захарченка та Ратушняка відповідним підрозділам та їх командирам, а також керівникам нижчого рівня, зокрема Федчуку.

Щодо фінансування - мова йде про позаслужбові грошові заохочення, які отримували силовики, які брали участь у протистояннях з мітингувальниками.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: