Колишній заступник Кличка запевнив, що міська влада щотижня зупиняла чергове будівництво Войцеховського

Колишній заступник Кличка запевнив, що міська влада щотижня зупиняла чергове будівництво Войцеховського
Будинки Войцеховського

Ніконов розповів, що столичній владі вдалося зупинити 40 будівництв Войцеховського

Відомий забудовник, співвласник компанії KAN Development, радник Кличка Ігор Ніконов в інтерв’ю «Главкому»розповів, що влада Києва не припиняла боротися із недобросовісними забудовниками. І проекти Войцеховського доводилося «зарубувати» чи не щотижня.

«Щотижня він намагався почати нове будівництво. Щотижня! Ми не дали йому розпочати жодного. 40 будівництв зупинили, які він збирався починати. Це тільки за той період, доки я був заступником. І зараз люди не менше цією проблемою займаються. Але проблема в іншому. Мер досить жорстко і публічно звертався і до прокуратури, і до поліції. Та все, що ми могли робити, – не дозволяти будувати нове. По тому, що було зведено чи добудовувалось, у нас не було жодних варіантів», - пояснив колишній заступник Кличка.

Він зазначив, що на звернення мера правоохоронні органи реагували, але досить кволо.

«Там постійно були якісь відмовки, називалися якісь причини, потрібно було проводити якісь експертизи, інститути з цих експертиз були дуже зайняті, але нарешті спромоглися дати всьому оцінки. Прийшов новий генпрокурор, і дії в цьому напрямку розпочалися. Не можна уявити навіть, щоб в іншій країні хтось без жодного папірця розпочав зведення будинку. У нас – будь ласка», - розповів Ніконов.

Нагадаємо, 25 жовтня у Генпрокуратурі розповіли деталі афери забудовника Войцеховського.Слідством встановлено непоодинокі факти повторного продажу квартир у житлових будинках.

Як відомо, в ніч на 17 липня Печерський суд Києва призначив забудовнику запобіжний захід у вигляді двох місяців ув'язнення з можливістю вийти під заставу у 14 млн грн. Прокуратура вимагала 50 мільйонів застави. Заставу внесли 27 липня.

26 липня Апеляційний суд мав розглянути скаргу Войцеховського на арешт. Однак засідання перенесли на 4 серпня. Адвокат забудовника Юліан Волошин стверджував, що підзахисний не має коштів, необхідних для застави.

ГПУ повідомила про підозру Войцеховському 15 липня. Забудовника обвинувачують в ухиленні від сплати податків на суму 12,5 млн грн, створенні організованої злочинної групи та інших злочинах. ГПУ об'єднала всі 46 проваджень проти Войцеховського з 2012 року в одне.

Через будівельну аферу Войцеховського 10 тисяч українців можуть залишитися без квартир та грошей – це вшестеро більше, ніж інвесторів піраміди «Еліта-центр».

Войцеховський – творець будівельної піраміди, на чолі якої стоять компанії «Укогруп» і «Сіті-груп». У столиці є понад 70 об'єктів, зведених цими компаніями, де тисячі людей купили житло, але до законності цих об'єктів виникає чимало запитань. Піраміда проіснувала майже десять років завдяки зв'язкам підприємця в прокуратурі, повідомляють ЗМІ. «За практично десятиліття створилася піраміда, масштаби якої важко переоцінити», – так відреагували на ситуацію в КМДА.

Оціночна кількість потерпілих від будівельної афери «Укогруп» – у шість разів більше сумновідомої афери «Еліта-центру». Як відомо, внаслідок афери групи «Еліта-центр», виявленої в 2006 році, постраждали сотні інвесторів будівництва житла. Загальна сума, яку отримали підозрювані в організації афери, оцінюється приблизно в 400 млн грн.

Як повідомлялось, тепер у Києві може з'явитися близько 40 недобудов.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: