Російська розвідка розіслала американським сенаторам листи під виглядом «патріотів України», - Washington Post

Російська розвідка розіслала американським сенаторам листи під виглядом «патріотів України», - Washington Post
Лист містив посилання на петицію із закликом «врятувати» Україну

Як стверджує ЗМІ, за розсилкою листів стояв одне з підрозділів ГРУ - військова частина №54777, або 72-й окремий центр спеціальної служби

Головне розвідувальне управління Генерального штабу Збройних сил Росії (ГРУ) намагався вплинути на позицію американських політиків з українського питання

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на розвідку однієї з західних країн.

За даними видання, в 2015 році 12 американських сенаторів отримали однакові електронні листи, відправник яких назвав себе членом групи «Патріоти України». Лист, складений примітивною англійською мовою, починався так: «Сенатори і конгресмени США! Ситуація в Україні сьогодні вкрай важка. Україна перебуває в стані війни... Рівень корупції в збройних силах колосальний. Високопоставлений офіцер продає зброю терористам».

Лист містив посилання на петицію із закликом «врятувати» Україну. Сенаторів просили надіслати «досвідчених фахівців США та НАТО», які замінили б українське військове командування.

«Сподіваємося, що ви зможете вплинути на Білий дім, Пентагон і Держдепартамент й домогтися відправки західних офіцерів в Україну для прямого контролю над нашими збройними силами», - йшлося у петиції.

Як стверджують джерела The Washington Post, за розсилкою цих листів стояв одне з підрозділів ГРУ - військова частина №54777, або 72-й окремий центр спеціальної служби, який спеціалізується на веденні «психологічної війни». При цьому ГРУ переслідувало дві мети - деморалізувати українців і змусити американських політиків думати, що українці втратили віру в свою армію. При цьому 12 сенаторів, які отримали лист, вочевидь, були обрані просто за алфавітом, пише газета.

Видання називає цей інцидент першою й «доволі грубою» спробою ГРУ чинити психологічний вплив на американських політиків. Спроба виявилася невдалою - лист не вплинув на позицію Конгресу щодо України. 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: