Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Російська розвідка розіслала американським сенаторам листи під виглядом «патріотів України», - Washington Post

  • Розсилка
  Лист містив посилання на петицію із закликом «врятувати» Україну - Російська розвідка розіслала американським сенаторам листи під виглядом «патріотів України», - Washington Post
  Лист містив посилання на петицію із закликом «врятувати» Україну

  Як стверджує ЗМІ, за розсилкою листів стояв одне з підрозділів ГРУ - військова частина №54777, або 72-й окремий центр спеціальної служби

  Головне розвідувальне управління Генерального штабу Збройних сил Росії (ГРУ) намагався вплинути на позицію американських політиків з українського питання

  Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на розвідку однієї з західних країн.

  За даними видання, в 2015 році 12 американських сенаторів отримали однакові електронні листи, відправник яких назвав себе членом групи «Патріоти України». Лист, складений примітивною англійською мовою, починався так: «Сенатори і конгресмени США! Ситуація в Україні сьогодні вкрай важка. Україна перебуває в стані війни... Рівень корупції в збройних силах колосальний. Високопоставлений офіцер продає зброю терористам».

  Лист містив посилання на петицію із закликом «врятувати» Україну. Сенаторів просили надіслати «досвідчених фахівців США та НАТО», які замінили б українське військове командування.

  «Сподіваємося, що ви зможете вплинути на Білий дім, Пентагон і Держдепартамент й домогтися відправки західних офіцерів в Україну для прямого контролю над нашими збройними силами», - йшлося у петиції.

  Як стверджують джерела The Washington Post, за розсилкою цих листів стояв одне з підрозділів ГРУ - військова частина №54777, або 72-й окремий центр спеціальної служби, який спеціалізується на веденні «психологічної війни». При цьому ГРУ переслідувало дві мети - деморалізувати українців і змусити американських політиків думати, що українці втратили віру в свою армію. При цьому 12 сенаторів, які отримали лист, вочевидь, були обрані просто за алфавітом, пише газета.

  Видання називає цей інцидент першою й «доволі грубою» спробою ГРУ чинити психологічний вплив на американських політиків. Спроба виявилася невдалою - лист не вплинув на позицію Конгресу щодо України. 

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ