Збірна України з бігу завоювала бронзову нагороду на Кубку Європи

Чемпіон України Дмитро Лашин підтвердив статус лідера у команді і в Мерсіні.

Чоловіча збірна України виграла бронзові медалі Кубка Європи з бігу на 10000 метрів. Але на цьому чудові новини з Мерсіна, де й проходили змагання, не закінчуються.

Чемпіон України Дмитро Лашин підтвердив статус лідера у команді і в Мерсіні. Він був дуже близьким до того, щоб подвоїти бронзовий успіх, вигравши медаль не лише у командному, а і в індивідуальному заліку. До третього місця йому не вистачило менше чотирьох з половиною секунд.

Проте командна «бронза» і четверте особисте місце не єдине, чим може похвалитися Лашин. Він уже виконав кваліфікаційний норматив з напівмарафону на чемпіонат Європи. А у Туреччині додав до нього норматив на дистанції 10000 метрів, встановивши особистий рекорд – 28.37,11 хв.

Успішний виступ Лашина підтримав Артем Казбан, забезпечивши Україні відразу два місця у першій шістці. Артем лише нещодавно почав бігати 10000 метрів. І хоч йому норматив поки що не підкорився, але з Туреччини він їде з особистим рекордом – 29.10,18 хв. Більше того, позаду залишився срібний призер чемпіонату Європи-2015 з кросу іспанець Алемайєху Безабе.

Поряд один з одним фінішували ще два наші співвітчизники – Дмитро Сірук (29.43,26) і Василь Коваль (30.01,87). У них 12-те і 13-те місця відповідно.

Першу трійку призерів склали італієць Даніеле Меуччі (28.24,71), іспанець Хуан Перес (28.28,93) і ще один італієць Джамель Чатбі (28.32,85).

У змаганнях серед жінок найкраще з українок виступила Ольга Скрипак. Вона 15-та з найкращим результатом сезону – 35.07,97 хв. Олена Сердюк – 19-та (35.26,11), Дар’я Михайлова – 21-а (36.05,45).

Перемогла на радість місцевим вболівальникам турчанка Есма Айдемір (33.33,38 хв). Італійка Росарія Консоле друга (33.44,11), а третє місце посіла британка Дженні Несбітт (33.45,46).