Третій день протестів під Радою: ситуація спокійна

Третій день протестів під Радою: ситуація спокійна

Мітингувальникі на площі Конституції ввімкнули трансляцію з сесійної зали парламенту

Ніч проти 19 жовтня у зоні протесту під Верховною Радою минула спокійно. Станом на 10 ранку біля парламенту також ситуація контрольована. 

Як повідомляє кореспондент «Главкома», наразі в таборі протестувальників перебуває близько 150 осіб.

Більшість із них, як стверджують самі протестувальники, ночували в наметах. Наразі учасники акції протесту прибирають територію, спілкуються одне з одним та снідають. За їжею вишукуються в черги. Також вони не перешкоджають депутатам дістатися до роботи.

Крім того, мітингувальникам на площі Конституції увімкнули трансляцію з сесійної зали парламенту. Ті обіцяють стежити за кожним голосуванням. Спікер Верховної Ради Андрій Парубій особисто розпорядився увімкнути трансляцію засідання на вулицю.


Як очікується, сьогодні у Раді депутати розглядатимуть законопроект про позбавлення депутатської недоторканності, також очікується початок розгляду проектів змін до виборчого законодавства. Як запевняють самі протестувальники, вони пропускатимуть народних обранців до будівлі парламенту, однак не випускатимуть їх, якщо ті не проголосують за потрібні рішення.

Як відомо, у середу ввечері в Адміністрацію президента України прийшли п'ять народних депутатів, але до Порошенка готові були пропустити лише трьох. Через це народні обранці відмовилися від зустрічі з президентом. Згодом голова фракції Блоку Петра Порошенка Артур Герасимов уточнив, що президент був готовий зустрітися з трьома депутатами, які представляли інтереси мітингувальників під Радою (Мустафою Найємом, Світланою  Заліщук, Сергієм Лещенком), однак зустріч з  Юрієм Левченком та Юрієм Дерев'янком була неприйнятною.

Нагадаємо, в поліції 18 жовтня повідомили, що правоохоронці затримали 11 мітингувальників після сутичок під ВР. Згодом затримані під Радою активісти повернулися до наметового містечка.

Як повідомляв «Главком» раніше, 17 жовтня на перетині вулиць Грушевського і Садової сталися сутички між учасниками акції протесту і правоохоронцями.

Після цього учасники акції протесту почали встановлювати намети біля будівлі Верховної Ради

Масові протести, які майже місяць готували «Рух нових сил», «Самопоміч», «Громадянська позиція», «Свобода», «Національний корпус», «Громадський контроль», «Демальянс», Автомайдан, громадські організації «Чесно», «Реанімаційний пакет реформ» та інші, виявилися не таким вже й масовими..

Нагадаємо, учасники акції вимагають внести до порядку денного ВР три питання – скасування депутатської недоторканості, створення Антикорупційного суду та зміни виборчого законодавства (пропорційна система з відкритими списками).

Депутати домовилися, що в четвер, 19 жовтня, розглянуть дві з трьох вимог, за якими готові законопроекти. Законопроект про створення антикорупційного суду, який би задовольняв усі сторони, ще не написаний.

Читайте матеріали «Главкома»:

«Дочекатися завтра». «Секретний» план лідерів протесту під Радою

Протест 17 жовтня. Перші висновки і підсумки

Життя без недоторканності. Як «бідують» Онищенко, Довгий, Розенблат та Новинський

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: