В експорті лісу Україна відповідатиме світовим стандартам – Кубів
Кабінет міністрів надіслав Європейській комісії комплексний документ для вирішення питання експорту деревини
Кабінет міністрів України надіслав Європейській комісії комплексний документ для вирішення питання експорту деревини за принципами відкритого ринку і виконання угод із Європейським союзом. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Kубів після обговорення Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва у Києві.
«Цей фундаментальний документ повинен, по-перше, повністю захистити принципи і стратегію розвитку лісової галузі України, по-друге, ми говоримо про ланцюги додаткової вартості, тобто про переробку, по-третє, питання принципів ЄС, які говорять про принципи відкритості ринку і виконання умов. Якщо це все буде узгоджено, в результаті ми отримаємо якісний документ», – сказав Степан Кубів.
За словами першого віце-прем'єр-міністра, документ розробляли представники міністерств економічного розвитку і торгівлі, аграрної політики і продовольства, фахівці лісової галузі, промисловці та підприємці переробної галузі. Пропозиції уряду розглядали в Комітеті Верховної Ради з питань економічної політики, після чого відправили європейським експертам.
«Документ має бути, по-перше, продискутований. По-друге, експерти повинні дати плюс. Третє: кінцева дискусія має відбутися на майданчику Верховної Ради. І по-четверте, цей документ повинен відповідати вимогам підписаних уже документів України з ЄС», – зазначив Кубів.
Він також уточнив, що рішення про скасування мораторію на експорт лісу прийматиме Верховна Рада.
«Якщо документ буде фундаментально пропрацьовано, отже, його буде прийнято, – зазначив Кубів. – Україна повинна бути країною в стандартах світових норм. Це буде правильно».
Як повідомлялося, в квітні 2015 року Верховна Рада прийняла закон про 10-річну заборону експорту лісоматеріалів і пиломатеріалів у необробленому вигляді. Мораторій на вивезення кругляка, крім сосни, діє з 1 листопада 2015 року, а на деревні породи сосни заборона почне діяти з 1 січня 2017 року.
За словами голови представництва Європейського союзу в Україні Х'юґа Мінґареллі, скасування заборони на експорт лісу є умовою отримання Україною макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 млрд євро.
За скасування мораторію виступають і експерти. Під час круглого столу «Експорт лісу: у пошуках компромісу», який відбувся минулої п'ятниці в Києві, вони назвали інвестиційну непривабливість, браконьєрські вирубки, занепад лісгоспів і втрату якості української деревини головними загрозами заборони на вивезення лісу-кругляка.
Коментарі — 0