Рада видала Беркуту індульгенцію на насилля?!
Разом з Олегом Канівцем, теж членом партії «Громадянська позиція», ми удвох проголосували «проти» ініційованого опозицією Закону №3787 про амністію Майдану
Разом з Олегом Канівцем, теж членом партії «Громадянська позиція», ми удвох проголосували «проти» ініційованого опозицією Закону №3787 про амністію Майдану
Чому «проти»? Тому що Майдан висунув до влади дві вимоги:
1) покарати винних;
2) захистити невинних.
А після прийняття Закону №3787 беркутівців, які жорстоко били жінок і дітей, журналістів і літніх людей, які нищили мирний Майдан - за грати не посадять. Винних покарано не буде...
Прийняттям цього Закону Рада вивела їх з-під кримінальної відповідальності. Яким чином? Дуже просто й підступно: Закон передбачає амністію (звільнення від відповідальності) для всіх «учасників масових заходів».
Перш ніж голосувати «проти», всупереч погодженій трьома лідерами опозиційних фракцій позиції, я вислухав думку багатьох юристів. Вони переконані, що командири і бійці Беркуту теж підпадають під категорію «учасники масових заходів», оскільки забезпечують громадський порядок під час проведення «масових заходів».
Це означає, що Янукович, який і без того не поспішав карати Беркут, тепер може лицемірно посилатися на Закон, прийнятий Радою і, на жаль, внесений опозицією.
Про те, що з такими формулюваннями за цей Закон голосувати не можна, вождів я попередив. На жаль, не дослухалися. Сумно.
Кожен з Вас може прочитати текст Закону і зробити власні висновки.
----------------
Проект
вноситься народними депутатами України
Петренком П.Д.
Карпунцовим В.В.
Махніцьким О.І.
Мірошниченком Ю.Р.
Шуфричем Н.І.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань
Стаття 1. Звільнити від відповідальності осіб, які були учасниками акцій протесту та масових заходів щодо їхніх дій і рішень у період з 21 листопада 2013 року і до дня набрання чинності цим Законом.
Стаття 2. Всі кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень, відкриті з приводу подій, визначених статтею 1 цього Закону, підлягають закриттю.
Стаття 3. Нові кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень не можуть бути відкриті з приводу подій, визначених статтею 1 цього Закону.
Стаття 4. Особи, притягнуті до кримінальної відповідальності, відповідальності за адміністративні правопорушення з приводу подій, визначених статтею 1 цього Закону, підлягають звільненню від відповідальності та визнаються такими, що не мають судимості, відповідальності за адміністративні правопорушення. Уповноваженим органам прийняти рішення, що випливають з цього Закону, протягом 10 днів з дня набрання чинності цим Закону.
Стаття 5. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Голова Верховної Ради України