П`ять вимог до нового уряду

78 днів троє лідерів приймали всі управлінські рішення... Особливих перемог нема. План дій Майдану на наступні два тижні

Вступна частина

1 грудня минулого року троє опозиційних лідерів взялися керувати Майданом, представляти інтереси Майдану, вести Майдан до перемоги, врешті – вони пообіцяли захистити людей на Майдані та покарати усіх винних, хто нищив Майдан. Минуло 78 днів - ні особливих перемог, ні тим більше захисту...

78 днів троє лідерів приймали всі управлінські рішення, створювали усілякі штаби, ради, президії, інші органи й структури, призначали в них людей, давали їм вказівки, як діяти, визначали стратегію і тактику для депутатів у парламенті, вирішували, хто має право звертатися до Майдану зі сцени, а хто ні, виробляли й час від часу оголошували на Майдані різні плани дій - Майдан усе те слухав і виконував, навіть коли плани були хибними, тим не менше Майдан трьом лідерам довірився, а відтак старанно і в повному обсязі виконував усе, що вони пропонували зі сцени... Троє лідерів чи не щодня закликали Майдан до революції й повалення режиму, але коли Майдан почав діяти рішуче, двоє вождів одразу ж обізвали людей на Грушевського "провокаторами" - і дотепер за це не вибачилися...

78 днів троє лідерів від імені Майдану постійно проводили переговори з представниками іноземних держав і міжнародних організацій - Майдан їх підтримував, вислуховував звіти про численні зустрічі й поїздки, терпляче чекав багатократно обіцяних зі сцени санкцій та інших рішучих дій на підтримку України - не дочекався...

78 днів троє лідерів були в постійному контакті та діалозі з владою, на всіх рівнях, включно з Януковичем особисто, і на Банковій, і в Межигір'ї, і за формальним столом переговорів, і в неформальному спілкуванні, і всі разом, і кожен поодинці, і з відома Майдану, і самочинно - Майдан своїми діями спонукав Януковича до переговорів і терпляче чекав, коли ж троє лідерів відстоять інтереси і вимоги Майдану - не дочекався...

Висновки

Майдан і люди на Майдані, в т.ч. народні депутати від опозиції, виявилися набагато чеснішими, активнішими, послідовнішими й відповідальнішими - ніж ті, хто взялися Майданом керувати.

Майдан продемонстрував країні і всьому світу небачену раніше силу й енергію мільйонів людей - силу правди, силу переконань, силу життєвих цінностей, силу людської гідності, силу духу і боротьби - заряджені цією неймовірною силою й енергією троє лідерів опозиції мали би діяти активно, рішуче, узгоджено й відповідально - цього не сталося...

За ці 78 днів троє партійних лідерів завинили перед Майданом і заборгували Майдану - настав час їхні борги Майдану повертати!

План дій

1) На нинішньому складному етапі вважаю недоцільним і навіть шкідливим вносити зміни в систему управління Майданом - треба дати трьом лідерам шанс і можливість досягти того, що вони пообіцяли зі сцени Майдану: зміна Конституції, формування в Раді нової більшості, призначення нового Уряду та інші зміни, під які, вони нас запевняли, в парламенті є необхідні голоси - у тижневий термін.

2) Якщо троє лідерів оголошують необхідним для виконання цих завдань здійснити "мирний наступ Майдану" у вівторок, 18 лютого, коли збереться на засідання Верховна Рада, то я підтримую проведення такої акції.

АЛЕ - З ТРЬОМА ПРИНЦИПОВИМИ УТОЧНЕННЯМИ!

Перше - за рішенням трьох лідерів, у "мирний наступ Майдану" 18 лютого підуть не люди з Майдану, а дивізія (15000+) депутатів усіх рівнів (область, район, місто, село, селище), які представляють їхні політичні партії - Батьківщину (в т.ч. Фронт Змін), УДАР і Свободу. Звезти цих людей до Києва під стіни ВР так само було неодноразово обіцяно зі сцени Майдану - і зараз саме час віддати Майдану той партійний борг.

Друге - за рішенням трьох лідерів, у "мирному наступі Майдану" 18 лютого беруть участь ще шість дивізій: 40000+ партійців-киян від Батьківщини, УДАРу і Свободи та 50000+ членів їхніх партій із близьких до Києва областей (Київська, Чернігівська, Житомирська, Черкаська...) - і цей партійний борг саме час віддати Майдану.

Третє - за рішенням трьох лідерів, 170 народних депутатів від опозиції, разом із кількома тисячами своїх штатних і позаштатних помічників, на власних автомобілях, формують на 18 лютого потужний "депутатський Автомайдан" для надання всебічної підтримки "мирному наступу Майдану" - це додасть захищеності учасникам акції, бо ми знаємо, як влада увесь цей час нищила молодіжний Автомайдан і вже нейтралізувала майже всіх його координаторів.

3) Після вирішення трьома лідерами заявлених ними завдань на пленарний тиждень - зміна Конституції, нова більшість, новий Уряд (незалежно від того, очолить його опозиція, чи вона увійде до складу Уряду, або дозволить сформувати Уряд взагалі без опозиції) - Майдан надалі вимагатиме від нового Уряду виконання наступних п'яти вимог:

Перша вимога - припинення силових дій з боку влади і переслідування учасників протестних акцій, насамперед звільнення усіх затриманих, заарештованих, як у СІЗО, так і під домашнім арештом, закриття усіх кримінальних та адміністративних проваджень, порушених проти учасників протестних акцій персонально та за фактом.

Друга вимога - першим і невідкладним завданням нового Уряду є негайне, в термін не більше тижня з моменту утворення, підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Це ключова вимога Євромайдану з 21 листопада 2013р. як запорука ефективних реформ і запровадження в Україні гідних стандартів життя і захисту прав людини.

Третя вимога - проведення дострокових президентських виборів

у 2014р. як початок повного й глибинного перезавантаження влади.

Четверта вимога - ліквідація незаконно утвореного спеціального військового формування Беркут, дії якого по розгону Майдану спричинили масові побиття, каліцтва і вбивства громадян; законодавче обмеження силових дій проти мирних громадян з боку інших спецпідрозділів МВС і СБУ.

П'ята вимога - покарання винних у вбивстві, викраденні та катуванні громадян, проявах насилля проти журналістів.

Ці 5 вимог до нового Уряду сформульовані за участю активістів Правого сектора, Самооборони Майдану, Автомайдану, воїнів-афганців, Демальянсу, Громадянської позиції, Третьої Української Республіки, Громадського сектору Майдану, Громадської ради Майдану, Духовної ради Майдану, громадських діячів, політиків і журналістів. Вони відповідають очікуванням мільйонів громадян і настроям людей на Майдані, а відтак для трьох лідерів опозиції ці 5 вимог мають бути по суті директивними від Майдану.

4) Чим два тижні займатимуться люди на Майдані, крім очевидних завдань по охороні, забезпеченню життєдіяльності, активному інформуванню людей, формуванню мобілізаційного резерву тощо?

Майдан має змінити тактику - "пікетувати не ворогів, а друзів" - з вимогою негайного запровадження санкцій проти корумпованих українських чиновників і тих, хто вчиняв злочини проти мирних громадян.

Щоденне пікетування, за підтримки Автомайдану, посольств іноземних держав, насамперед - Австрії, Швейцарії, Франції, Нідерландів, Великої Британії, Іспанії, Сполучених Штатів та інших держав, де корумповані чиновники тримають у банках вкрадені в Україні кошти, де зареєстровані їхні фірми, де вони придбали маєтки та майно.

Щоденна активна робота за кордоном, із залученням місцевих журналістів, громадськості та активу української діаспори, задля негайного запровадження санкцій проти вказаних категорій чиновників.

Вимоги Майдану до наших зарубіжних партнерів абсолютно обгрунтовані й справедливі:

"Не треба допомагати нам - виконуйте власні антикорупційні закони!"

"Вкрадені з бюджету кошти - це вбивство громадян України"

"У ваших банках - криваві гроші українських корупціонерів"

"Досить говорити про європейські цінності - доведіть, що ви їх самі дотримуєтеся!"

"Санкціями проти Клюєва-Азарова ви могли не допустити насилля і вбивства в Україні"...

Чи сподобаються працівникам посольств такі щоденні масові пікети? Напевно ні. Але досить уже пустих розмов і подвійних стандартів!

Корупція - це вбивство! Приховувати корупціонера, який краде мільярдами, тим більше вирішувати свої власні економічні проблеми за рахунок їхніх криваво-брудних грошей у ваших банках - це співучасть у вбивстві, шановні наші іноземні партнери! Без жодного перебільшення - бо за кожним вкраденим із бюджету мільярдом сотні-тисячі смертей наших громадян. Вони гинуть від того, що не приїхала швидка допомога, не було ліків у лікарні, не було за що оплатити складну операцію - бо ці гроші вкрали й тримають у ваших банках, ці гроші зараз працюють на вашу економіку, може, саме тому ви не вдаєтеся до санкцій?! Тих тисяч смертей, на відміну від загиблих на Майдані, ви не бачите на західних телеканалах, але за ними - трагедії тисяч українських родин, кожного дня і в усіх регіонах України!

Майдан має змусити Захід не говорити - діяти! Бо того вимагає Закон - їхній Закон!

І я хотів би побачити, як посол європейської держави, невдоволений довготривалим пікетом Майдану, замість негайного реагування проти клюєвих-захарченків набере того ж Захарченка телефоном, аби він прислав Беркут для розгону Майдану під посольством?!

Переконаний, зараз Майдан і його три лідери мають діяти саме за таким планом - рішуче, узгоджено і ефективно. Тоді відновиться довіра між сценою і Майданом - і тоді буде успіх, для всієї країни!

А якщо ні? Тоді Майдан має відсторонити лідерів, які його зливають, і довірити свою долю і долю країни іншим - які діятимуть рішуче, узгоджено і ефективно!