Бюджетні ініціативи уряду. На що очікувати українцям в 2017 році
Кабмін пропонує скоротити державне замовлення в вишах та підвищити навантаження на викладачів
1. Уряд у 2017 році має намір передати на фінансове утримання місцевих бюджетів.
В галузі охороні здоров’я:
- оплату комунальних послуг та утримання адміністративного і технічного персоналу комунальних закладів охорони здоров’я;
- окремі заклади охорони здоров'я.
В галузі освіти:
- оплату комунальних послуг та утримання адміністративного і технічного персоналу комунальних закладів освіти;
- фінансування всіх ПТУ.
Також планується передати до складу медичної субвенції видатків по медичних заходах окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру (фактично – це закупівля ліків і медичного обладнання), окрім СНІД, туберкульозу, імунопрофілактики.
Такі заходи «розбалансують» місцеві бюджети додатково на 25 млрд. грн.
2. Забезпечення стипендіями лише дітей-сиріт, інвалідів, позбавлених батьківського піклування, та дітей які отримують допомогу. Решта студентів не буде отримувати стипендію.
3. Скорочення на 2017 рік державного замовлення на 50%.
4. Перехід навчання магістрів на контрактну форму.
5. Підвищення навантаження на викладачів ВНЗ через підвищення співвідношення викладач-студент з 1 вересня 2017 року з 12 до 14 осіб.
6. Скорочення мережі медичних закладів під виглядом створення «єдиного медичного простору».
P. S. 31 серпня 2016 року на засіданні Уряду прем’єр-міністр В. Гройсман анонсував обіцянку підвищити зарплатню вчителям (шляхом підвищення окладів на 2 позиції в Єдиній тарифній сітці).
Окрім того, що така заява є виключно «популістською» та на даний момент не підкріплена відповідним фінансовим ресурсом в обсязі не меншим за 4,6 млрд. грн., вона порушує міжгалузеве співвідношення посадових окладів, що затверджено в ЄТС, наприклад, із медичними працівниками і працівниками культури. Це посилюватиме соціальну напругу в зазначених галузях.