Дорожна карта для президента: 7 кроків, які має зробити Порошенко
Те, що українська економіка перебуває в глибокій кризі, що реформи не втілюються, сепаратисти спокійно розгулюють київськими ресторанами, а народ – зубожіє, є прямим наслідком помилок, допущених владою.
Те, що українська економіка перебуває в глибокій кризі, що реформи не втілюються, сепаратисти спокійно розгулюють київськими ресторанами, а народ – зубожіє, є прямим наслідком помилок, допущених владою. Як наслідок – маємо ще й політичну кризу, яка не дає вирішити жодну з озвучених проблем.
Робити вигляд, що нічого не відбувається – це нестися в прірву на шаленій швидкості. А вийти з політичної кризи і почати виводити країну з піке, можна лише двома шляхами: через перевибори, або з допомогою поступок і компромісів з боку влади.
А саме:
1. Підсилити команду Президента українцями. Саме українцями, а не іноземцями з українськими паспортами, не друзями, не колишніми «регіоналами», а професійними кадрами, яких в Україні вистачає і без гостей з-за кордону;
2. Відкликати з посад людей, які виконують функції смотрящих Банкової, і не нав’язувати на ключові посади в державі нових «ковальчуків-кононенків»;
3. Публічно визнати неефективність Мінських угод як таких, що розвалюють країну і посилюють кризу в парламенті. Разом з тим – відкликати «переговорників»-кумів Путіна, які дискредитують Україну і не можуть відстоювати наші національні інтереси. Саме ці люди дратують суспільство і дають вагомі підстави вважати, що мінський процес – це петля на шиї держави. А це в свою чергу породжує недовіру до будь-яких дій влади у питаннях врегулювання кризи на Донбасі.
4. Негайно звільнити чиновників, які стали для Президента Порошенка тими, ким для Януковича був міністр Захарченко: - Голову Національного банку Валерію Гонтарєву, завдяки якій кожен українець збіднів утричі; - Начальника Генерального штабу ЗСУ, якому не довіряють військові, і на якому лежить відповідальність за найбільші наші поразки у війні на Сході.
5. Зупинити корупцію і дерибан казни. Зокрема, навести порядок на митниці і припинити чорний імпорт, який контролюють люди, наближені до Банкової. Готовий навести конкретні факти, на підтвердження того, що держава втрачає сотні мільйонів коштів, які вже сьогодні можуть бути направленими до бюджету на вирішення важливих проблем.
6. Не чекаючи розслідувань, звільнити чиновників, щодо яких є інформація про участь у корупційних схемах: - Міністра енергетики Володимира Демчишина щодо якого є серйозні звинувачення в корупції на енергетичному ринку; - усе керівництво «Укроборонпрому»; - Секретаря РНБО, який нав’язував Міністру економіки своїх людей; - Голову Адміністрації Президента, який відроджує «телефонне право» у кадрових призначеннях;
7. А найголовніше – Президенту України потрібно визначитися, хто є його друзями: Медведчук і «регіонали», чи український народ, який привів його до влади; добровольці, бійці АТО і патріоти, які нині чомусь поза законом? Так може виглядати дорожня карта виходу з політичної кризи, альтернативою якої можуть бути лише дострокові парламентські вибори. Але чим швидше буде прийнято рішення, як жити далі, тим більше шансів, що держава нарешті почне одужувати.