Януковича перестали боятися олігархи
Розпорядження Президента Януковича про збереження культурних пам'яток Олександрівської лікарні у Києві та спорудженні на її території меморіалу лікарям і пацієнтам, загиблим під час епідемій, було проігноровано.
Розпорядження Президента Януковича про збереження культурних пам'яток Олександрівської лікарні у Києві та спорудженні на її території меморіалу лікарям і пацієнтам, загиблим під час епідемій, було проігноровано. Народний депутат Іван Куровський - власник великої будівельної компанії «Житло-Буд» - усупереч рішенню Президента намагається відновити будівництво житлового будинку на схилах пагорба, де розташовані корпуси лікарні, старий парк і могила легендарного вченого, академіка Олександра Богомольця.
Віктор Янукович прийняв рішення заборонити будівництво на схилі парку ще у квітні 2011 року, коли стало відомо, що будівельні роботи призведуть до руйнування меморіалу, а також розкопці могильника сибірської виразки XIX століття, що може викликати спалах хвороби у столиці. Доручення відновити законність він надав Генпрокурору Пшонці, київському мерові Попову, тодішньому главі МВС Могильову і нинішньому прем'єру Азарову.
Підтримкою цього доручення було декілька судових рішень, висновок Держкомзему та інших державних установ, в яких підтверджувалася незаконність будівництва житлового будинку на території Олександрівської лікарні. Незважаючи на це, сьогодні Іван Куровський, прикриваючись депутатським мандатом, ігнорує рішення Президента, судові рішення та висновки незалежних комісій та експертів та намагається відновити будівництво. На допомогу йому прийшов Вищий адміністративний суд України, який незаконно прийняв до розгляду його касацію, порушивши усі процесуальні норми.
Не виключено, що впевненість Куровському надає заступництво високопоставлених чиновників з оточення Януковича, інакше пояснити настільки відверте ігнорування рішень глави держави неможливо. Незрозуміла також позиція Портнова, який входить до найближчого оточення Президента і курує судову систему, оскільки без його санкції подібні порушення судом були б неможливі.
У результаті, 28 лютого відбулася перша в цьому році масова акція протесту проти забудови припаркової зони - Вищий адміністративний суд України, який незаконно прийняв до розгляду касацію Куровського, пікетували кияни.
Громадські організації та місцеві жителі вже десять років протистоять періодичним спробам Куровського почати зведення житлового будинку. Вони мають намір не допустити незаконне будівництво ні за яких обставин і сподіваються, що авторитет Президента ще достатньо сильний для них, щоб поставити на місце знахабнілих олігархів.
В провадженні Вищого адміністративного суду України перебуває справа № К 9991/80440/12 (суддя Донець О.Є.) за касаційною скаргою представника ТОВ «Житло-Буд» - Макаренка Тимофія Сергійовича на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 грудня 2011 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 21 червня 2012 року у справі № 2а-6214/11/2670 за позовом Заступника прокурора м. Києва в інтересах держави в особі Державного агентства земельних ресурсів України до Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації), треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю “Житло-Буд”, Олександрівська клінічна лікарня, Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправним та скасування п.1 рішення від 10 вересня 2003 року № 638-5/798.
На виконання Доручення Президента України від 08.04.2011 р. Генеральному прокурору В. Пшонці Прокуратурою м. Києва була здійснена перевірка законності землевідведення ділянки території Олександрівської лікарні та Меморіального парку О.О.Богомольця. Внаслідок виявлення багаточисленних порушень законодавства про містобудування, землеустрій, охорону культурної спадщини, екологічного і природоохоронного законодавства, будівельних і санітарних норм та правил, за позовом Заступника Прокурора Києва, рішеннями Окружного адміністративного суду м. Києва та Київського апеляційного адміністративного суду визнано протиправним і скасовано рішення Київради про зазначене землевідведення по вул. Шовковичній 39/1-А.
Однак на 28 лютого 2013 року, тобто через 8 місяців після набрання чинності вищезазначених судових рішень, призначено розгляд касаційної скарги ТОВ «Житло-Буд». Показово, що касаційне провадження здійснюється за відсутності будь-яких об’єктивних обґрунтувань пропуску строків оскарження, на підставі Акту про виявлення пакету невідомого вмісту і походження, без належних об’єктивних доказів своєчасного звернення ТОВ «Житло-Буд», без жодного його реагування протягом 5,5 місяців «на бездіяльність суду».
З метою недопущення протиправного перебігу касаційного провадження щодо незаконного рішення Київради про землевідведення на Шовковичній 39/1-А, нової спроби розпочати катастрофічне для Києва будівництво просимо посилити контроль за виконанням Вашого Доручення Генеральному прокурору В. Пшонці від 08.04.2011 року.