Чому Facebook став проблемою для українців
РФ використовує соцмережі для ведення інформаційної війни
Я був забанений у Фейсбук останні сім діб за «мову ненависті».
Я нічого такого не написав, просто висловив свої емоції щодо масового обстрілу України з боку РФ та українські «квартирні» рішення, щодо енерго-незалежності.
Проблема в тому, що модерація і правила соцмереж, які підходять у мирному житті, зовсім не підходять для війни та країн, що боряться проти агресії ти диктатури.
Бо диктатури починають користуватися цим, аби влаштовувати цифровий харасмент, щодо тих, хто пише правду по правилам.
Бо диктатури, які убивають мільйони людей, ніколи не називають речі своїми іменами. У них Мир, то війна, а Рабство то свобода.
Диктатури більше пристосовані до правил модерації у Фейсбук, ніж, наприклад, людина у якої окупаційні російські війська убили всю родину, зруйнували дім і їй немає куди докричатись.
А Українці кричать.
І Фейсбук – це проблема.
РФ використовує соцмережі для ведення інформаційної війни. На зараз фраза «РФ нас бомбить», то мова ненависті, а фраза «ми проводимо спецоперацію», то абсолютно легальне формулювання.
Ми,ні.. Не так, неправильно... Демократичний Світ має запропонувати механізм створення тимчасових офісів соцмереж у країнах, які мають війну, катаклізми, демократичні революції, іноді, навіть, за рахунок бюджету воюючої країни.
Бо зараз, Фейсбук, як глобальна компанія, по відношенню до українців грає на бік диктатури та продовження війни з боку РФ, просто корегуючись власними цінностями та правилами, які не відповідають конкретним реаліям та цифрам знищених українців.
Гадаю, що Україні було б дешевше запропонувати та витрачати гроші на тимчасові офіси Фейсбук, Твітера, та ТікТок, ніж тримати усе Міністерство Цифрової Транформації.
У Варшавському офісі Фейсбук, який займається зокрема Україною сидить пару людей, а по Україні відповідає Катерина Крук, яка не відповідає на запити, бо вона і не може опрацювати всі запити фізично – це не реально.
Скільки б міністерств ми не створювали, а проблеми блокування українських ломів та розповсюдження правди – невирішено.
Ми маємо вимагати створення тимчасового офісу Фейсбук по Україні, за контролем менеджерів Фейсбук, хай навіть за рахунок українського бюджету.
Це буде дешевше.