Про теплопостачання та енергетику Києва
Київ - 3-є у світі місто по обсягах централізованої подачі тепла.
Частина 1 - Тепло.
Київ - 3-є у світі місто по обсягах централізованої подачі тепла.
Тепломережі Києва - це більше 10 000 км теплотрас. Кожен другий метр - лежить понад 30 років.
У Києві централізовано опалюється понад 10 000 багатоквартирних будинків. У 2016р. всі 100% будинків мають бути обладнані побудинковими лічильниками теплової енергії. Зараз - такими лічильниками обладнано близько 60% будинків.
Хоча у Києві понад 200 котелень (майже всі на газу), але основні виробники тепла ТЕЦ-5 (Видубичі), ТЕЦ-6 (Троєщина), Дарницька-ТЕЦ. І іноді завелика централізація шкодить. Наприклад, ТЕЦ-6, що на Троєщині, обігріває всю Оболонь. Теплотраса іде під Дніпром, повертає на Оболонь і аж до м.Мінська.
ТЕЦ-5 (Видубичі) обігріває і проспект Бажана (лівий берег), і весь Голосіївський район (правий берег) аж по Теремки-1 та Теремки-2. Звичайно, на таких відстанях у застарілих мережах відбуваються шалені втрати тепла.
Як вирішувати проблему.
Очевидно, що замість постійного ремонту довгих і застарілих теплотрас варто будувати декілька локальних котелень. Наприклад, на Оболоні. Наприклад, біля окружної у районі Теремків. По-перше, ці котельні можна спроектувати на дешевше паливо (пелети, брикети, щіпа, рідке вугілля), а по-друге, втрати у мережах будуть мінімізовані. Саме тут потенціал для економії у тарифах. Особливо, якщо застосувати новітні проектно-інженерні рішення, адже мережа Києва проектувалась ще у 1-й пол. минулого століття, а потім хаотично довішувались куски в залежності від розростання районів.
Теплові мережі, ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 в оренді у Київенерго до 2017р., звісно з таким горизонтом, ніхто не буде займатись довгостроковими планами та інвестиціями. Тому вирішення цих проблем - це, перш за все, завдання київської міської влади.
Обирайте свідомо.
Источник: Facebook